AQUAPARK IPPOCAMPO

Aquapark v Apulii

 /  / Reporáže z cest / Gargano 2008 / Aquapark Ippocampo

V nížině Tavoliere, šestnáct kilometrů jižně od Manfredonie, za říčkou Cervaro a před říčkou Caravelle, se nachází nejstarší apulijský aquapark Ippocampo. Už od roku 1990 je cílem mnoha návštěvníků, toužících po vodních radovánkách. My jsme ho navštívili už podruhé, poprvé jsme se radovánkám v aquaparku oddávali v roce 2007. Z Mattinaty nás k němu přivedla silnice SS89, ze které jsme se za Manfredonií napojili na silnici č. SS159. Už z dálky se nám aquapark hlásil vrcholky svých tobogánů. Vybaveni slevovými kupóny Buono sconto v hodnotě € 2,00, k dispozici jsou na webových stránkách aquaparku, a koupacími čepicemi, koupili jsme si je tady loni, jsme vstoupili do tohoto ráje plného bazénů a skluzavek.

Tobogán Anaconda
Tobogán Anaconda
Plážový servis
Plážový servis
Multipista - Ciambella
Multipista - Ciambella
Black hole
Black hole

Pokladna u vstupu bývá mimo hlavní srpnovou sezónu uzavřena, platí se až v areálu u stolečku. Celodenní vstupné nás stálo 4x € 12,00, za slunečníky se dvěma nastavitelnými lehátky u každého, jsme zaplatili 2x € 4,00. Celkem po odečtení slevových kupónů jsme tedy zaplatili € 48,00. Po uhrazení vstupného se nás ujal plavčík, který nám rozevřel slunečníky, na které jsme si ukázali. Chvíli po nás přijel do aquaparku autobus plný dětí z nějakého tábora. Všichni se však rozptýlili po areálu, u tobogánů se tvořily jen minimální fronty. Po poledni proběhla malá hodinová siesta, kdy byly vypnuty tobogány a nesmělo se i do bazénů. Všichni se rozešli do restaurace nebo se opalovali na lehátku. Bazény střežila pronikavá píšťalka plavčíka. Popis celého areálu najdete v článku Radovánky v aquaparku z loňského roku.

Oproti loňskému roku vyrostla v aquaparku nová atrakce. Pestrobarevný vodní tunel s jednou zatáčkou u vrcholu. Bylo to úplně něco jiného než klasický tobogán. Při jízdě v uzavřeném tunelu se před očima rychle střídaly a točily různé barvy, jízda pak skončila ve vodě, která byla částečně také v uzavřeném prostoru, takže se rozvířila všude dokola. V aquaparku jsme se dostatečně vyřádili a také pořádně opálili. Z vrcholu tobogánu jsme pozorovali nám už dostatečně známé vrcholy - Monte Calvo a Monte Sacro v Promontorio del Gargano, které se rýsovaly na severním obzoru. Aquapark Ippocampo není jediným gargánským aquaparkem. Jeden menší Aquasol je u Lido del Sole a velký Acquafantasy u Marina di Lesina.

Fotogalerie: Aquapark Ippocampo