DOMŮ

Cesta autem z Gargana

 /  / Reporáže z cest / Gargano 2008 / Domů

Náš třetí pobyt na Garganu skončil. Po snídani jsme předali delegátce stan a vydali jsme se na dlouhou cestu domů. Vyjet se nám podařilo o půl deváté ráno. Naposledy jsme projeli tunelem pod Monte Saraceno a po SS89 jsme se přibližovali k Manfredonii. V roztrhaných úbočích Promontorio del Gargano jsme hledali Abbazia Pulsano. Majestátně stojící nad Vallone di Pulsano jsme ho nakonec objevili. Projeli jsme kolem Manfredonie a za chvíli jsme už byli u dálnice A14. Tu jsme však podjeli a napojili jsme se na okružní obchvat Foggie. Ten nás dovedl k SS16, po které jsme jeli až do Termoli. Tato silnice byla v našem směru téměř prázdná. V Termoli jsme na nám už dobře známé čerpací stanici Q8 natankovali plnou nádrž. Na mýtnici jsme si vyzvedli lístek a na A14 jsme vjížděli v 10:30.

Palmová riviéra
Palmová riviéra
Mýtnice u nájezdu na A4
Mýtnice u nájezdu na A4
Viadukt Fella VI (445 m)
Viadukt Fella VI (445 m)
Italsko-rakouská hranice
Italsko-rakouská hranice

Po dálnici A14 jsme se rychle přesunuli o několik set kilometrů na sever. Sjeli jsme z ní až na Rimini Nord. Na mýtnici jsme obsluze zaplatili platební kartou mýtné ve výši € 20,30. Napojili jsme se na starou dobrou SS16, která se po několika kilometrech změnila na bezplatnou modrou dálnici s omezením rychlosti na 110 km/h. Po té jsme jeli až k Cesenatico, kde přešla opět ve státní silnici. Na čtyřproudový obchvat Ravenny tvořený modrou dálnicí jsme najížděli ve 14:45. Za Ravennou jsme najeli na SS309, která nás kolem jezer a lagun dovedla do Mestre. Na Tangenciálu jsme najížděli v 17:00. V našem směru byla průjezdná, protisměr blokovala dlouhá kolona kamionů. Během patnácti minut jsme se dostali k mýtnici, kde jsme si opět vyzvedli lístek (označení bran dle způsobu platby).

Za hodinku jsme už spatřili Alpy a o půl sedmé večer jsme opět sjížděli z dálnice. Tentokrát u Gemony, kde jsme na mýtnici zaplatili obsluze platební kartou € 7,20. Po SS13 jsme jeli do nitra Alpského masivu. Údolím říčky Felly jsme kopírovali dálnici A23, která nám každou chvíli zmizela v tunelu nebo na mostě vysoko nad námi. Projeli jsme Tarvisio a v 19:45 jsme překročili italsko-rakouskou hranici. Tady se italská SS13 změnila v rakouskou B83. Podjeli jsme dálnici A2 a projeli Arnoldsteinem. Na jeho konci jsme na čerpací stanici Shell natankovali plnou nádrž. Ještě před Villachem jsme se napojili na A2, po které jsme napříč Rakouskem směřovali k České republice. Mezi Grazem a Vídní jsme se prospali v autě na Raststation. Domů jsme přijeli kolem poledne.

Fotogalerie: Cesta domů