HOTEL NEPTUN

Ubytování v Jeseníkách

 /  / Reporáže z cest / Jeseníky 2023 / Hotel Neptun

Stejně jako v roce 2022 jsme volili stejný model pro dovolenou. Prodloužený víkend na horách s pěší turistikou a následně odpočinek u moře. Loni to byl Slovenský ráj 2022 a Bulharsko 2022, letos Jeseníky 2023 a Turecko 2023. Pro ubytování v Jeseníkách jsme si zvolili Malou Morávku a Hotel Neptun, ve kterém bylo ubytování a stravování trochu v retro stylu. Ve čtvrtek 10.8.2023 jsme se ráno vydali na cestu napříč Moravou. Ve Vyškově jsme se napojili na rychlostní komunikaci D46 a po ní jsme přes Prostějov dojeli na jihozápadní okraj Olomouce. Po obchvatu tvořeným částečně rychlostní komunikací D35 jsme se dostali na západní okraj Olomouce a následně jsme po D35 pokračovali k Litovli. Po silnici č. 449 jsme pokračovali přes Litovel a Uničov do Rýmařova, kde jsme se napojili na silnici č. 445, která nás mezi Horní a Dolní Moravicí dovedla do Malé Morávky.

Hotel Neptun v Malé Morávce byl postavený v letech 1968 až 1978. Tato čtyřkřídlá členitá stavba dominuje horní části obce. Autorem projektu byl architekt Karel Typovský. Hotel byl představený v roce 2008 i v dokumentárním snímku Šumný Praděd z cyklu Šumná města, vysílaný v České televizi. Hotel prošel v průběhu svého života řadou rekonstrukcí, které však nenarušily umělecký výraz stavby. Rekonstrukce přinesly větší komfort a kvalitnější služby. Hotel nabízí také speciální pobyty, např. Silvestrovský pobyt s bohatým programem, Velkonoční pobyt s cimbálovkou nebo vzpomínkový recesní Retro pobyt ROH v Jeseníkách s budíčkem, rozcvičkou, besedami, tanečními večírky, promítáním, brigádou, společnými výlety, soutěžemi aj.

Hotel Neptun Malá Morávka
Hotel Neptun Malá Morávka
Hotel Neptun Malá Morávka
Hotel Neptun Malá Morávka
Dvojlůžko
Dvojlůžko
Vstupní a pracovní prostor
Vstupní a pracovní prostor

Hotel Neptun nabízí 48 pokojů se 110 pevnými lůžky. Téměř všechny pokoje je možné doplnit přistýlkou. Část pokojů je vybavená spojovacími dveřmi pro propojení dvojice pokojů. Dvojlůžkové pokoje jsou ve verzi bez balkonu a s balkonem. Dále hotel nabízí studia se dvěma samostatnými dvojlůžkovými pokoji. My jsme měli k dispozici dvojlůžkový pokoj s vlastní koupelnou bez balkonu na patře za recepcí. Ve vstupním prostoru byla velká skříň a vchod do koupelny. Koupelna byla vybavená sprchovým koutem, WC a umyvadlem. Na pokoji jsme měli TV a pracovní stolek se židlí. Výhled jsme měli na travnatý pozemek za hotelem. Pokoj byl malý, čístý, trochu retro, nicméně pro náš pobyt dostatečný. Potřebovali jsme jen přespat a po výletu si odpočinout. Na pokoji byl slabší signál wifi.

K vybavení hotelu patřila recepce ve vstupní hale, obsluhovaná mimo časy stravování. Na recepci byl doplňkový prodej a poskytovali turistické informace. K vybavení hotelu patřil venkovní bazén s dětským brouzdalištěm, venkovní hřiště na volejbal, vybíjenou a nohejbal, minigolf, fitness, tělocvična, stolní tenis, kulečník, sportovní herna pro staší děti a dospělé, dětský koutek, dětské hřiště, lyžárna, kolárna, sauna a vířivka. Sauna byla suchá s bazénem pro ochlazení z vlastní studny a sprchou. Pro relaxaci byla u sauny odpočívárna. Parkoviště mělo dostatečný počet míst a bylo zdarma. V hotelu byla i garážová stání. Hotel disponoval prostorami a technikou pro konference, firemní pobyty, školení, lyžařské kurzy, ozdravné pobyty dětí, ale i rodinné oslavy včetně svateb.

Odkládací prostor
Odkládací prostor
Výhled z okna
Výhled z okna
Koupelna a WC
Koupelna a WC
Společenský prostor na chodbě
Společenský prostor na chodbě

V hotelu Neptun byla restaurace s 80 místy, kde se podávala všechna hlavní jídla, lobby bar s posezením v útulné hale nebo na ochozu, letní terasa a zahrádka. Ubytovaní hosté mohly využít výhodnou nabídku polopenze nebo plné penze. Doménou hotelu byla kvalitní česká a moravská kuchyně, v nabídce byla i bezmasá a lehká jídla, jídla vhodná pro děti a kuchaři vyhověli i požadavkům na některé druhy speciální stravy - diabetická, bezlepková aj. Protože hosté často trávili celé dny v horách, mohli požádat o snídani nebo oběd ve formě balíčku, jehož obsah si mohli dohodnout na recepci den předem. Snídaně se podávala formou bohatých bufetových stolů. V nabídce byly teplé a studené pokrmy, výběr pečiva, nápoje - káva, čaj, mléko, kakao, džus a cereálie, ovoce, zelenina aj. My jsme měli pobyt zakoupený s polopenzí. [Logo hotelu]

Fotogalerie: Hotel Neptun a Malá Morávka