ASTERA HOTEL & SPA

Ubytování v Bulharsku

 /  / Reporáže z cest / Bulharsko 2022 / Astera Hotel & Spa

Hotelový resort Astera Hotel & Spa se nachází v atraktivní lokalitě Letovisko Zlaté Písky, přímo u promenády a nedaleko zlatých písčitých pláží. Moderní resort byl kompletně zrekonstruovaný. K dispozici je 277 pokojů v několikapatrové budově. Některé pokoje mají panoramatický výhled na moře, jiné na bazén s terasou nebo do zahrady. K dispozici je vstupní hala s nonstop recepcí, směnárnou a lobby barem. U recepce je místnost s trezory, místnost pro odložení zavazadel a bankomat. Z haly je vstup do hotelové restaurace Aqua. V případě velkého náporu je otevřená i posilovací restaurace Rustic. K vybavení hotelu patří nekolik barů, diskotéka, kasino, konferenční místnost, kadeřnictví, internetový koutek, krytý bazén, venkovní bazén, opalovací terasa, welness centrum se saunou, parní lázní, vířivkou a soláriem, masážní salón, salón krásy, fitness, biliard a další.

K dispozici jsme měli dvoulůžkový pokoj s přistýlkou vybavený sociálním zařízením s vanou a toaletou. V koupelně byl fén, ručníky, osušky a veškeré toaletní potřeby. Na recepci bylo možné si zapůjčit župan za deposit ve výši BGN 20,00. V pokoji byl dostatečný úložný prostor, pracovní stolek se židlí, televize s plochou obrazovkou, lednička, telefon, balkon s plastovým nábytkem a sušákem. Z balkonu jsme měli výhled na bazén a terasu. Zásuvek bylo dostatek a bylo je možné používat bez adaptéru. Denně jsme obdrželi dva litry balené vody. Trezor bylo možné si pronajmout na recepci. Pokrytí Wifi bylo dostečné po celém hotelu. My jsme si dovezli notebook, takže po připojení k televizi HDMI kabelem jsme mohli sledovat O2 TV, Voyo a další služby v češtině. Hotelový pokoj se uzamykal kartou, kterou se aktivovala i elektrická přípojka.

Astera Hotel & Spa
Astera Hotel & Spa
Venkovní bazén
Venkovní bazén
Posilovna
Posilovna
Vnitřní bazén
Vnitřní bazén

Stravování probíhalo formou švédských stolů v restauraci Aqua za recepcí. V době špičky o víkendu byla otevřená i restaurace Rustic naproti lobby baru. Snídaně byla od 7:30 do 10:30, oběd od 12:30 do 14:30 a večeře od 18:00 do 21:00. Nonstop byly k dispozici v automatech horké i studené nápoje, během dne pivo, víno a zmrzlina. Na barech bylo možné si nechat namíchat alkoholické i nealkoholické drinky. V baru u bazénu bylo možné se během dne občerstvit. Jídlo v restauraci nám vyhovovalo, bylo pestré a chutné. Večery bývaly tématické, např. mořské plody, bulharské speciality apod. Místa v restauraci bylo dostatek. Před odjezdem jsme obdželi na recepci cestovní balíček - půllitrovou láhev vody, jablko a dva toasty se sýrem a šunkou. Po nahlášení den předem byl k dispozici balíček i při účasti na fakultativním výletu.

Pláže se zlatavým pískem mají většinou placený plážový servis. Běžná cena za slunečník byla BGN 12,00, stejně tak za jedno lehátko. My jsme měli plážový servis v ceně all inclusive. Pláž hotelu Astera se nacházela za Beach Club Malibu. Pláž měla stanoviště pobřežní hlídky. K dispozici jsme měli plážový bar, kde byl automat na studené nápoje, kávu a pivo. V hotelu bylo možné si ve welness centru vyzvednout proti kartě, kterou jsme dostali na recepci, plážové osušky. V letovisku Zlaté Písky jsou i volné pláže. Jedna se nachází u vlnolamu, další postupně po celém středisku. Měli jsme štěstí na počasí. Návštěvníci před námi měli polovinu pobytu chladný. My jsme měli celý týden nádherně slunečno, jen poslední den ráno bylo zataženo. Celý týden jsme trávili na pláži, v restauraci, v baru nebo po nákupech. Udělali jsme si také výlet do Přírodního parku Zlaté Písky a do Kláštera Aladža.

Lůžka s přistýlkou
Lůžka s přistýlkou
Koupelna s toaletou
Koupelna s toaletou
Různé druhy masa
Různé druhy masa
Pláž hotelu Astera
Pláž hotelu Astera

Delegát cestovní kanceláře Čedok pořádal v Astera Hotel & Spa, konkrétně ve vitamínovém baru, ve středu v 11:00, úvodní informativní schůzku, kde poskytnul zajímavé i důležité infomace o naší dovolené. Seznámil nás s okolím hotelu, s turistickými cíly i se způsobem organizace odjezdu na letiště poslední den našeho pobytu. Seznámil nás také s kompletní nabídkou fakultativních výletů, které bylo možné paltit v BGN, v € nebo v Kč. Bylo možné se vypravit do Varny s delfináriem za BGN 84,00, Do Nessebaru za BGN 97,00, na Jeep safari za BGN 87,00, do Balčiku a na mys Kaliakra za BGN 86,00, do Istanbulu za BGN 157,00, navštívit Želví řeku, kamenný les a Varnu za BGN 94,00, zúčastnit se pirácké párty za BGN 79,00, hledat lanýže za BGN 108,00 nebo se plavit na jachtě za BGN 79,00. My jsme si výlet nekoupili, přijeli jsme převážně odpočívat.

Fotogalerie: Astera Hotel & Spa