ŘECKO 2018

Řecko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Řecko 2018

Řecko, země s bohatou historií, opředená dávnými mýty, obdařená mnoha přírodními krásami nejen na pevnině, ale i na mnoha ostrovech, leží na jihu Balkánského poloostrova. Původně na jeho území žili pevninští Pelasgové a ostrovní Minóané. První řecké kmeny přišli kolem 4. tisíciletí př. n.l. a vytvořili mykénskou kulturu. Později přišli další řecké kmeny, které ve spojení s původními obyvateli vytvořily starověký řecký národ. Vládli zde také římané a turci. Nezávislost získalo Řecké království v roce 1821. Řecko se rozkládá na Peloponéském poloostrově a na přibližně 3000 ostrovech. 80% země tvoří hory zvané Helenidy. Nejvyšším vrcholem je Mytikas (2917 m). Řecko je rozděleno do 13. krajů. Athos tvoří autonomní stát. Hlavním městem jsou Atény, oficiální měnou € a úředním jazykem řečtina. Podívejte se na místa, která byste měli vidět v Řecku. Pokud je Řecko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 10.04.2018, 13:43.
Pane Řehůřku, jedeme letos v září na ostrov Skianthos do Řecka. Rádi bychom jej procestovali místní autobusovou dopravou. Prosíme o sdělení, kolik doprava po ostrově stojí, zda existují také jízdenky jednodenní, třídenní nebo případně sedmidenní. Zda se kupují přímo v autobuse a nebo kde je možno je zakoupit? Dále prosíme o sdělení, kde se na ostrově nachází velký supermarket, kde je možno levně nakoupit potraviny. Děkujeme za odpověď. Roman.

Autobusová doprava na ostrově Skianthos spojuje města Skianthos a Koukonaries. Tato trasa má přibližně 14 km a je na ní 24 zastávek. V sezóně jezdí autobusy přibližně po 20. minutách a jezdí od 7:00 do půlnoci. V sezóně bývají odpoledne až v podvečer přeplněné. Jízdenky se kupují v autobuse. Cena je € 1,80, děti platí € 0,90. Při kratších vzdálenost se cena snižuje na € 1,40 resp. € 0,70 pro děti. Zastávky jsou: Skiathos, Delta, Platania, Sfageia, Acropolis, Megali Ammos, Mitikas, Vasilias (2x), Agii Taxiarches, Achladies, Sclithri, Tzaneria, Vromolimnos, Kolios, Makri Katalima, Agia Paraskevi, Poros, Troulos, Victoria, Troulos, Amoni, Maratha, Mandraki, Strofilia, Agia Eleni, Koukounaries. Kromě autobusu můžete využívat i taxi. Jezdí jich tam přibližně 20 a terminál je v přístavu. Ze Skianthos na letiště zaplatíte € 5,30. Nejvyšší cena je do Koukonaries - € 16,00. Na ostrově jsou spíše menší markety. Měly by tam být i dva supermarkety - Carrefour a Asteras, kde přesně ale nevíme.