RAKOUSKO 2018

Rakousko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko 2018

Rakousko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy. Celé dvě třetiny jeho povchu tvoří Východní Alpy. Nejvyšším vrcholem je Grossglockner (3798 m). Před 20000 lety údajně vznikla soška Willendorfské Venuše, nalezené na území Rakouska. 1000 let př. n.l. zde sídlili Ilyrové, 500 let př. n.l. Keltové. Vzniklo království Norricum, spolupracující s Římem. V 8. století byla založena Východní marka (Ostmark), která o několik století později připadla Přemyslovcům a po bitvě na Moravském poli Habsburkům, kteří na území Rakouska vládli do roku 1919. V tomto roce vzniklo samostatné Rakousko. V roce 1938 ho obsadilo Německo a po 2. světové válce obsadili území spojenci. V roce 1955 vznikla neutrální spolková republika. Rakousko je rozděleno na devět spolkových zemí a ty na 80 okresů a 15 statutárních měst. Hlavním městem je Vídeň, oficiální měnou € a úředním jazykem němčina. Pokud je Francie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 01.03.2018, 09:51.
Děkuji mnohokrát za odpověď. Zvolíme tedy Rakousko. Jen se chci ještě zeptat, jak je to s eko plaketami? Je tam potřeba pro osobní vozidlo? Máme benzín. Popřípadě, kde jí mohu sehnat? Na jakékoliv STK stanici nebo úřadě? Mnohokrát děkuji. Aleš.

Podle našich informací se povinnost mít v Rakousku ekologickou známku vztahuje na všechna vozidla ve skupině N. Osobní automobil je ve skupině M1. Nicméně si dejte pozor na dodržování rychlosti na dálnicích A2 a A9 v IG-L zónách, kde je povolená rychlost omezena proměnným dopravním značením. Podrobnější informace najdete na Umwelt-Pickerl.at.

# 18.01.2018, 10:47.
Prosím o váš tip na ubytování v oblasti Dachstein s využitím letní karty na výlety po okolí. Ten samý tip bych poptal i ve městě Kaprun, kam bychom po několika dnech přejeli. Pojedeme jako rodina s dětmi. V Raurisu jsme díky vám loni využili bohatě Salcburskou kartu. Děkuji za radu. Pavel.

V obou oblastech jsou k dispozici karty, které se nedají koupit, ale dostávají je ubytovaní hosté přímo od ubytovacího zařízení, které je partnerem právě té karty. V prvním případě se jedná o Schladming Dachstein Summercard, ve druhém případě o Zell am See Kaprun Summer Card. Ubytovací kapacity, které jsou partnery uvedených karet najdete na výše uvedených stránkách.