Úvod JAK ŽIJEME 2003 

Květina Náš život je velice aktivní a pestrý. Jakmile je pěkné počasí a chvilka času, vyrazíme někam na výlet nebo někam za zábavou. Jsou úseky života důležité a zajímavé i ty méně důležité a méně zajímavé. Na této stránce zachycujeme část převážně těch prvních, alespoň z našeho pohledu. Zajímá Vás, kam jsme chodili na výlety v letech 1977 až 1991? Nahlédněte do turistické kroniky.2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000    1999

Point

Silvestr 2003.

Večeře

Point

Prosinec 2003. Taťka oslavil 34. narozeniny. Gratulujeme. Podívejte se na narozeninový dort.

Point

Prosinec 2003. Letošní vánoce byly bez sněhu. Štědrý den byl i tak vyjímečný, na který budou děti dlouho vzpomínat. Po štědrovečerní večeři zazvonil zvoneček, který pozval všechny ke stromečku. A pod ním byl kromě mnoha dárků i jeden nejvytouženější a celý úplynulý rok nejdiskutovanější - klec se dvěma džungarskými křečky. Přibyli k nám tak další dva členové domácnosti a dětem kromě radosti a zábavy i každodenní povinnost.

foto foto foto foto

Point

Prosinec 2003. Stejně jako loni, i letos poslal Mikuláš místo sebe čerta. Za to, že byly děti celý rok hodné, dostaly výměnou za básničku a písničku bohatou nadílku.

Point

Listopad 2003. Lukášek oslavil 4. narozeniny. Gratulujeme.

foto foto foto foto

Point

Říjen 2003. O víkendu se sjeli všichni modeláři aut do Slavkova u Brna. V sobotu se konalo v areálu firmy Auto Bayer Mistrovství ČR modelů aut Off road a v neděli v areálu Auto RC závody modelů třídy cestovní a vozů EKO. Sobotní závod jsme navštívili i my a bylo se skutečně na co dívat. Zpočátku se modeláři seznamovali s tratí a tak jejich dálkově ovládaní miláčci předváděli krkolomná salta mimo vyhrazenou trať. Za nedlouho však získali do rukou jistotu a modely se předvedly v plné kráse při soubojích na motokrosové trase.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Ibišek Říjen 2003. Nezřídka se již v noci rtuť teploměru přestěhuje lehce pod nulu. Ráno se pak líně vrací zpět. To nelze říci o našich květinkách, které se přestěhovaly z balkonu do bytu. V jejich případě je to letos už natrvalo. Ibišek se nám za teplo odvděčil. Lukášek s Kamilkou k němu každé ráno utíkají hned z postýlky, aby objevili jeho nádherný červený květ. Ten vydrží jen do večera, ale ráno rozkvete nový a ještě krásnější.

Point

Říjen 2003. Nedělní vycházka nás zavedla nad Bučovice, do největšího místního lesoparku zvaného Kalvárie (dříve Masarykovy sady), lemující město po jeho severní straně. Lesopark je protkán nesčetnými pěšinkami, na nichž bylo dříve umístěno ještě větší množství laviček. Ty však už z velké části vymizely, stejně jako oba letohrádky. To však neubralo na kráse nádherné vycházce podzimní přírodou, s pěknými výhledy na město a jeho dominanty - renesanční zámek a barokní kostel.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Říjen 2003. V sobotu ráno byla taková mlha, že by se dala krájet. To nás však neodradilo od výpravy do Brna - Komína, kde se konal již 29. ročník turistického pochodu Kolem Brna s VHT. Současně zde proběhlo 1. krajské setkání turistů ke 115. výročí založení KČT. Za uplakaného počasí jsme zvolili trasu 3.5 km oproti plánovaným 7.5 km. Vystoupali jsme vysoko nad městskou čvrt Komín. Tady nám přeběhl přes cestu mohutný daněk, který ladnými skoky pokračoval dál svou cestou hluboko do lesa. Prošli jsme oborou a sestoupili dolů k řece Svratce, jejíž romantické údolí nás dovedlo do cíle v Komíně.

foto foto foto foto

Point

Září 2003. Před 60-ti lety byla v Bučovicích založena základní organizace Československého svazu chovatelů a současně se konala první výstava. Při této příležitosti pořádal o víkendu Český svaz chovatelů a Správa státního zámku Bučovice v zámecké zahradě Výstavu drobného zvířectva. Prohlédli jsme si celou řadu exponátů, z nichž nejvíce byli zastoupeni králíci a holubi. Tolik různých druhů jsme doposud neviděli. Nejvíce se nám líbil holub, který měl místo očí "květinky". Příjemnou atmosféru dokreslovala krásná zámecká zahrada se zámkem v pozadí.

foto foto foto foto

Point

Září 2003. Maminka oslavila 28. narozeniny. Gratulujeme.

Point

Září 2003. Nejstarší (35. ročník) ze čtyř bučovických turistických pochodů "Bučovická padesátka" se koná pravidelně v září. Již v devět hodin ráno jsme stoupali chodníčkem po modré turistické značce z Bučovic do Černčína, odkud jsme měli celé Bučovice jako na dlani. Prošli jsme vesnicí a dále jsme stoupali nahoru k černčínské hájence, která se tulí k okraji Černeckého hájku. Tady byla kontrola. Kolem Řemenců jsme sešli zpět do Bučovic, kde jsme v cíli obdrželi Pamětní list, odznak a pochutnali jsme si na guláši. Ušli jsme 5 km.

foto foto foto foto

Point

Cirkus Srpen 2003. Do našeho města zavítal cirkus Carini. Už několik dní před prvním představením jsme chodili obdivovat zvěřinec - lvice, koně, kozy, opičky a psy. Když nastal očekávaný podvečer, už půl hodiny před začátkem představení jsme seděli pod šapitó, protože Lukášek s Kamilkou se už nemohli dočkat. Dvě hodiny jsme se zatajeným dechem sledovali představení plné napínavých akrobatických kousků, drezůry zvířat i kouzelnických čísel, protkané šibalskými výstupy klauna, který si dělal legraci ze sebe i z diváků.

Point

Srpen 2003. Naše putování po českých a zahraničních zoologických zahradách mělo další zastávku na Svatém kopečku u Olomouce. Hned v úvodu jsme si prohlédli výstavu dravých ptáků a poté jsme se napojili na okružní trasu. Co nás zaujalo: výběh kočkodanů, malajský medvěd, žirafy, klokani, žraloci, tygr a mnoho dalších zvířat ve více jak padesáti tématických výbězích, akváriích, teráriích a voliérách. Zajímavá byla vyhlídková věž, odkud byl nádherný výhled na město Olomouc v popředí se Svatým kopečkem. Safari na nás dýchlo ve výběhu makaků, kde jsme se procházeli mezi volně žijícími opicemi, oddělenými od nás jen půlmetrovým plotkem spleteným z klacíků.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

30000 Srpen 2003. Naše stránky jsou čím dál tím více navštěvovanější, což nás samozřejmě nesmírně těší. Další náš desetitisící návštěvník (celkem už 30000) nás navšívil po sedmi měsících, přesně 8. srpna 2003 v 10 hodin a 10 minut.

Point

Červenec 2003. Tyrolsko je nejnavštěvovanější oblastí celého Rakouska, především díky četným přírodním krásám, ale i tradičnímu folklóru. Mnohé horské soutěsky, krásná údolí, prudké horské potoky a říčky s mnohými vodopády a spousta jeskyní, v horních partiích pak ledovce a nádherné výhledy široko daleko - to vše nás čekalo při týdenním pobytu v údolí Pitztal a dalších dvou přilehlých údolích Ötztal a Kaunertal. Z cesty jsme pro Vás připravili reportáž.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Červenec 2003. V létě 2003 pořádá Česká centrála cestovního ruchu projekt "Krásná země aneb na kole kolem České republiky". Tato propagační štafetová jízda zavítala také do Bučovic, kde byl cíl sedmé etapy. Samozřejmě jsme nemohli na náměstí chybět. Dojezdu předcházel bohatý kulturní program a několik soutěží a atrakcí pro děti - např. skákací hrad a jízda koňským povozem. Na stuhu jsme napsali svoji pozvánku do Bučovic, kterou cyklisté dovezou do cílé poslední etapy 13. srpna v Českých Budějovicích. Bližší informace o akci najdete v našem komentáři.

foto foto foto foto

Point

Červenec 2003. V neděli jsme si to namířili do podkrkonoší. Ve Dvoře Králové nad Labem se nachází největší ZOO v České republice, jejíž specializací jsou africká zvířata. Prohlídku safari jsme zahájili jízdou vláčkem, ze kterého jsme si prohlíželi kopytníky ve výbězích - žirafy, zebry, antilopy, nosorožce a buvoly. Vláček nás vysadil na nástupišti safari-busu, který nás provezl druhou částí safari, ve které žili kopytníci v prostředí, podobnému přirozeným podmínkám. V klasické části ZOO jsme obdivovali další zvířata včetně slonů. Prohlédli jsme si les tygrů, savanu gepardů, tropickou řeku i korálový útes. Unikátní byly expozice nazvané Ptačí svět a Vodní svět, ve kterých jsme viděli ptáky, savce, plazy, obojživelníky i ryby.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Červen 2003. Konec června přinesl Kamilce vytoužené prázdniny. Zahájila je oslavou osmých narozenin. Dostala mnoho dárků a obrovský dort, který jí upekla maminka. Oslava proběhla na zahradě, kde jsme grilovali klobásky a kuřata. Gratulujeme!

Point

Červen 2003. Ostruhu italské boty tvoří poloostrov Gargano, vysoký, skalnatý výběžek do Jaderského moře, geograficky i kulturně odlišný od zbytku Apulie. Krásné, členité pobřeží, vytváří nesčetné zátoky, jejichž tyrkysově modrá voda omývá bílé skalnaté útesy. Na severu poloostrova se rozprostírají slaná jezera, jež jsou rájem vodního ptacta, prales ve vnitrozemí je zase domovem divoké zvěře. V této pohádkové krajině na jihu Itálie jsme se rozhodli trávit letošní dovolenou. Z cesty jsme pro Vás připravili reportáž.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Závod Červen 2003. Dětský den jsme tentokrát nestrávili v autě cestou z dovolené, ale přímo v centru dění u bučovického zámku. Ráno se v aleji konaly cyklistické závody. Lukášek s Kamilkou se zúčastnili všech disciplín ve svých kategoriích - jízda na rychlost, slalom, jízda na pomalost a jízda zručnosti. Lukášek vyhrál a Kamilka skončila na pěkném čtvrtém místě. Odpoledne jsme se přemístili do zámecké zahrady, kam se nastěhovala strašidla a strašidýlka. Každé strašidýlko si pro děti připravilo jeden soutěžní úkol, za jehož splnění nachystalo dětem malou odměnu.

Point

Květen 2003. Předposlední květnový den se konal v Bučovicích II. ročník Velkého lampiónového setkání. Lukášek s Kamilkou měli nachystané lampióny už déle jak týden a těšili se, až je rozsvítí. V podvečer jsme se všichni vypravili na náměstí, abychom se za účasti komisaře pokusili překonat loňský ustavující rekord v počtu lampiónů (1331 ks) zapsaný v Guinessově knize 2003. Program zde byl nabitý. Pro děti byl přichystaný skákací hrad, hasičský vůz i motorové rogalo. Večer byl obohacen vystoupením vítězů Porty - skupiny Přístav. V osm hodin se vydal lampiónový had ulicemi města k bráně, kde byly sčítány lampióny. Bohužel se se 719 lampióny nepodařilo loňský rekord překonat. Po bohaté tombole byl celý program zakončen ohňostrojem.

foto foto foto foto

Point

Terry Fox Květen 2003. Bučovice se zaregistrovaly do sportovně společenské humanitární akce "Běh Terryho Foxe". Start běhu byl na náměstí a za naši rodinu se ho zúčastnila Kamilka. Celkem se běhu v Bučovicích zúčastnilo 301 běžců a bylo vybráno více jak osm tisíc korun, které byly poukázány na celorepublikový účet této akce a budou využity na výzkum rakoviny. Více informací o Běhu Terryho Foxe najdete zde.

Point

Květen 2003. Sluníčko začalo o víkendu napravovat vše, co během týdne zameškalo, a tak jsme toho hned využili. Navštívili jsme hodonínskou zoologickou zahradu. Nejnovějším přírustkem zde byla třídenní zebra. Po prohlídce známé i méně známé fauny a vyskotačení se ve velice pěkném dětském koutku jsme se přemístili o několik kilometrů dále na jih, kde na nás dýchla historie. Raně středověké hradiště u Mikulčic bylo s velkou pravděpodobností centrem Velké Moravy - prvního státního útvaru západních Slovanů. V muzejní expozici jsme si prohlédli kromě jiného také dva unikátní, 10 m dlouhé dubové čluny. Prošli jsme se v krásném prostředí, sousedícím s lužním lesem, kde bylo odkryto 12 základů kamenných kostelů a jediné známé základy světské kamenné stavby z 9. století.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Kiwi Květen 2003. Dvakrát do roka se koná ve Věžkách u Kroměříže výstava Floria. Je určena všem zahrádkářům, pěstitelům a kutilům. Sváteční dopoledne nás přímo vybízelo podniknout výpravu na tuto akci. Z malé vesničky na kroměřížsku se na týden stalo jedno velké parkoviště a zámek a jeho nejbližší okolí byl obsazený ohromným množství lidí ze všech koutů republiky. Ozbrojili jsme se velkou dávkou trpělivosti, což se nám vyplatilo, protože nakonec jsme našli vše, co jsme potřebovali. Naše zahrádka se rozrostla o popínavý keř kiwi a množství přísad zeleniny a na balkóně vyrážejí první výhonky citrónu. Na výstavu už však nikdy nepojedeme, protože se z ní stalo jedno velké tržiště, kde se prodává vše možné, od pantoflí, přes hrnce až po kosmetiku na auto.

Point

Květen 2003. Prosluněná neděle nás zastihla při romantickém putování v Lednicko-Valtickém areálu. Auto jsme si nechali v Lednici na parkovišti a autobusem jsme se dopravili do Valtic. Odtud, od železniční stanice, jsme šli po červené turistické značce Ladenskou alejí směrem do Bořího lesa. První romantickou stavbou, kterou jsme cestou míjeli, byl Rendezvous nazývaný rovněž Dianiným chrámem. Po malém občerstvení jsme pokračovali ke Svatému Hubertu. Tato romantická novogotická kaple se třemi arkádami se rozprostírá uprostřed parkově upravené paseky. O pár kilometrů dál jsme obdivovali pozdně klasicistní kryté sloupořadí U Tří Grácií, před kterým stojí v životní velikosti sousoší tří řeckých bohyní: Pallas Athény, Artemidy a Afrodity. Jezdecké koně jsme si prohlédli u Nového dvora. Tato rozsáhlá empírová užitková stavba byla postavená v roce 1809. Mezi Prostředním a Mlýnským rybníkem jsme došli zpět do Lednice. Cestou autobusem se nám odkryly další romantické stavby: Hraniční zámek a Belvedér, pěšky Rybniční zámek a Apollonův chrám. - 11 km.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Soutěž Květen 2003. První máj pro nás každoročně znamená především zábavu pro děti. Dopoledne jsme se vydali na náměstí, kde probíhal prvomájový jarmark, podívali jsme se na vystoupení mažoretek i dechového souboru. V aleji si Lukášek s Kamilkou zasoutěžili v mnoha disciplínách o sladké odměny. Kamilka pak zašla do kina na animovanou pohádku. Odpoledne si pak oba zaskotačili v lunaparku před zámkem.

Point

KůňDuben 2003. Již podvanácté se konal poslední dubnový den v Bučovicích Předmájový večerní výšlap aneb noční pochod. V půl šesté večer jsme stáli na startu v Domě dětí a mládeže, kde jsme obdrželi plánek s popisem trasy. Odtud jsme stoupali po modré turistické značce nahoru chodníčkem do Čerčína. Cestu nám zkřížila srnka, která ladnými skoky zmizela někde v polích. Z Černčína jsme stoupali ještě výše k hájence. Tady byla kontrola a nádherný rozhled daleko do kraje. Projeli jsme se na koni a pokračovali jsme dále nad Vicemilice. Potkali jsme čarodějnici, se kterou se Lukášek zastavil na kus řeči. Kolem Řemenců a sportovního areálu v Hájku jsme došli zpět do cíle v DDM. Obdrželi jsme diplom a na dvoře jsme si opekli špekáčky. Ušli jsme celkem 5 km.

Point

KyjovDuben 2003. V sobotu jsme zavítali do kraje, kde se rodí ohnivé víno, na Slovácko. Ráno jsme stanuli na startu 29. ročníku dálkového a turistického pochodu Kyjovská padesátka. Z Kyjova nás zavezl autobus do Bohuslavic, odkud jsme už po svých stoupali po zelené značce do chřibských lesů. Za zpěvu lesního ptactva jsme došli do Čeložnic, odkud jsme pokračovali po žluté značce k Jasné hoře. Rozsáhlými vinohrady jsme sešli do Kyjova, kde byl cíl našeho desetikilometrového putování. V cíli jsme každý obdrželi pamětní diplom.

Point

Velikonoce Duben 2003. I letos vyšlehal Lukášek všechny ženské v rodině. Měl nachystanou pomlázku, se kterou jezdil už v kočárku, když mu bylo 5 měsíců a koledu, kterou přednášel v rytmu pomlázky. Vždy si vykoledoval vajíčko a nějakou tu sladkost. Kamilka zase otvírala koledníkům a odměňovala je za jejich koledy. A aby nepřišla zkrátka, nějakou tu sladkost také dostala. Jejich společnou výslužku vidíte na přiložené fotografii.

Point

Duben 2003. Když jsme mnohokrát jeli přes Nesovice, nemohli jsme přehlédnout dominantu nad obcí - Nové Zámky. Dlouhá desetiletí byl tento zámek veřejnosti nepřístupný. Až letos v dubnu zahájil tento renesanční zámek z let 1567 až 1571 svoji první sezónu. I my jsme se tam vydali. Prohlídková trasa začíná vstupní historickou expozicí, pokračuje etnografickou sbírkou Karla Floriana st. a náznakovou instalací historického mobiliáře. V závěru si návštěvníci mohou prohlédnout dubnovou prodejní výstavu originálních aranžmá a dekorací ze sušených rostlin JARO V SUŠINĚ, jejímž autorem je brněnský florista Petr Matuška. Na červen připravují expozici Klubu železničních modelářů - Lukášek se už těší až ji navštíví.

foto foto foto foto

Point

Duben 2003. V neděli se projevilo aprílové počasí ve své plné "kráse". Dopoledne k nám zavítala zima s chumelenicí a teplotami pod nulou, odpoledne pak jaro se sluníčkem a teplotami nad nulou. Poznali byste, že oba dva snímky jsou foceny v jeden jediný den?

Bučovice Bučovice

Point

Duben 2003. Aprílové počasí nás neodradilo od první dubnové vycházky. KČT Šroubárny Kyjov pořádal v Miloticích akci "Jarní přírodou". Od zámku jsme šli po žluté značce k Písečnému rybníku, který byl v roce 1956 vyhlášen přírodní rezervací. Rozsáhlý rybník jsme si obešli. Neutichající hlasy vzácného vodního ptactva byly slyšet široko v okolí. Stejnou cestou, kterou jsme přišli, jsme se vrátili k zámku. Ten jsme si prohlédli včetně zámecké zahrady. Celkem jsme ušli 5 km. Nespadla na nás jediná kapka deště i když k tomu nebylo daleko. Doma v teple jsme pak mohli sledovat z okna sněhovou chumelenici.

foto foto foto foto

Point

Sněženky Březen 2003. Jaro je už v plném proudu a tak jsme se poslední březnový víkend vydali "Za sněženkou do krasu" na stejnojmenný turistický pochod pořádaný TJ ČKD Blansko. Od stadiónu jsme stoupali po zelené značce. Za obcí Žižlavice jsme vstoupili do Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Na vyhlídce U lavečky se nám naskytl nádherný výhled do Punkevního údolí s malou vodní nádrží. V obci Těchov jsme opustili zelenou značku a po vlastním značení jsme pokračovali do Obůrky. Cestou jsme mohli pozorovat rozhlednu Podvrší, která zde nedávno vyrostla nad lesy. V Obůrce byla kontrola. Odpočinuli jsme si, na ohni jsme si opekli špekáčky a pokračovali jsme po modré značce přes Češkovice ke koupališti Palava. Odtud pak po vlastním značení do cíle na stadiónu, kde jsme každý obdrželi diplom. 10 km.

Point

žlutá Březen 2003. Na náš první jarní výšlap jsme se vydali na Zavadilku do Chřibů, kde Oblast KČT Brněnsko pořádala již 47. ročník stejnojmenné akce. Z Koryčan jsme šli po žluté turistické značce kolem místního zámku a zámecké zdi, přes Češky k rozcestí Pod Železňákem a k rozcestí nad Zavadilkou. Odtud pak dolů úvozem k Zavadilce. V této malé chatové oblasti v Chřibech se konal sraz turistů a vítání jara. U táboráku jsme si opekli špekáčky a poslechli jsme si projev předsedy oblasti KČT. Na památku jsme každý obdrželi pamětní list a Lukášek s Kamilkou také pamětní odznak - placku. Stejnou cestou, kterou jsme přišli, jsme se vrátili zpět do Koryčan. Celkem jsme ušli 7 km.

Point

tabule Únor 2003. Každý rok se zúčastňujeme Pochodu Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Jeho start a cíl je tradičně koncem února v Bučovicích. Chřipka dorazila i k nám a tak na startu stál jen taťka, který zatím chřipce odolával. Trasu 20 km absolvoval během čtyř hodin. Z Bučovic šel přes Kloboučky, Velký Radlovec, rozcestí U široké cesty, Červený kříž, rozcestí U slepice, rozcestí U kříže, tábor Jitřenka a přes Kloboučky zpět do Bučovic. Prohlédněte si plánek trasy. V cíli ho čekal diplom a sladká odměna. Doma pak chřipka, která ho hned druhý den složila.

Point

Únor 2003. Kamilka pravidelně soutěží ve výtvarné soutěži, kterou vyhlašuje Informační a kulturní středisko v Bučovicích - redakce Bučovických novin. Do lednového kola zaslala svůj výkres na téma Vánoce. V únoru byla soutěž vyhodnocena a Kamilka se umístila ve své kategorii na 1. místě. Výkres byl otisknutý v Bučovických novinách.

Point

Karneval Únor 2003. V polovině února se dočkaly svého Dětského maškarního karnevalu i Bučovice. Konal se v Katolickém domě. Zúčastnil se ho jen Lukášek, převlečený za Indiána. Tancoval, soutěžil a bavil se. Nejvíce se mu líbil vláček, který vytvořily všechny děti převlečené za masky. V tombole vyhrál několik pamlsků, se kterými se jako správný bráška rozdělil s Kamilkou.

Point

Diplom Únor 2003. Kamilka se zúčastnila třídního kola recitační soutěže. Přednesla básničku "Zima v lese", kterou se několik týdnů před tím poctivě učila. Soutež vyhrála a postoupila do školního kola. Potvrdila tak, že její loňské vítězství v třídním kole a třetí místo ve školním kole nebyla náhoda. Dostala krásný diplom a především spoustu motivace k dalším "uměleckým" krůčkům. Gratulujeme a ve školním kole přejeme hodně štěstí.

Point

Karneval Únor 2003. Plesová sezóna je v plném proudu a to samozřejmě nenechává Kamilku s Lukáškem v klidu. Dlouho se těšili na svůj první letošní maškarní bál. První únorový víkend se dočkali. Ve Vyškově se konal Dětský karneval. V přestrojení za Indiánku s Indiánem, pomalovaní bojovými barvami Apačů, tancovali, soutěžili a bavili se. Na závěr vyhráli v tombole každý jednu cenu.

Point

Flétna Leden 2003. Ještě než Kamilka začala chodit do školy, bylo jejím velkým přáním, aby dostala opravdovskou flétnu. Přání se jí splnilo a už v první třídě začala chodit do Základní umělecké školy v Rousínově. Nyní pokračuje ve studiu hry na flétnu i v Bučovicích. Pilně cvičí každý den a výsledky se dostavují. Koncem ledna se zúčastnila školního kola soutěže. Ve své kategorii, mezi žáky druhých tříd, obsadila třetí místo. Gratulujeme.

Point

Herry Potter Leden 2003. Nedělní odpoledne patřilo především Kamilce. Je obrovským příznivcem Harry Pottera a tak nemohla chybět v brněnském Futurum centru, kde probíhala "Škola plná kouzel s Harry Potterem" - fantastický program pro každého malého kouzelníka plný překvapení, soutěží a her o skvělé potterovské ceny. Soutěžila ve hře Famfrpál, procházením bludištěm, skládáním puzzle a v malování. Sledovala vystoupení dětské taneční skupiny se speciální choreografií na hudbu z filmu Harry Potter a zúčastnila se Kouzelnické školy Roberta Foxe. Na vysvědčení dostala samé jedničky.

Point

Cesta Leden 2003. Počasí se mění ze dne na den. Deště a teploty nad nulou vystřídaly mávnutím kouzelného proutku mrazy. Zablácené cesty zmrzly a opět se po nich dá chodit. Proto jsme v neděli vyrazili na procházku do okolí bučovického Hájku. Z města jsme se dostali hlubokým úvozem, který se změnil v ledové koryto, do polí nad Bučovicemi. Hned se nám otevřelo panoráma celého kraje - Bučovice s typickým pohledem na renesanční zámek a barokní kostel, Ždánický les i na Litenčickou pahorkatinu. Po malé procházce jsme sklouzli zpět do města Hájkem. Domů jsme se vraceli s hřejivým pocitem, že jsme opět udělali něco pro své zdraví.

Point

20000 Leden 2003. 3. ledna v 16:41 navštívil naše stránky už dvacetitisící návštěvník. Neuplynul ani rok a naše počítadlo narostlo o další desetitisícovku. Podle dlouhodobých statistik jsou to především naše recepty, které lákají spoustu našich čtenářů. Další velice navštěvovanou oblastí jsou naše reportáže, kde se s Vámi dělíme nejen o zážitky z našich cest, ale zodpovídáme i řadu Vašich dotazů. Mnoho našich návštěvníků se k nám vrací opakovaně. Určitě k tomu přispívají naše časté aktualizace, i když z časových důvodů se občas "zadrhneme". Děkujeme Vám za Vaši přízeň!