Úvod JAK ŽIJEME 2006 

Květina Náš život je velice aktivní a pestrý. Jakmile je pěkné počasí a chvilka času, vyrazíme někam na výlet nebo někam za zábavou. Jsou úseky života důležité a zajímavé i ty méně důležité a méně zajímavé. Na této stránce zachycujeme část převážně těch prvních, alespoň z našeho pohledu. Zajímá Vás, kam jsme chodili na výlety v letech 1977 až 1991? Nahlédněte do turistické kroniky.2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000    1999

Point

Listopad/Prosinec 2006. Konec roku začal pravidelně Lukáškovými narozeninami. Už sedmými. Mikulášská nadílka byla stejně bohatá jako v minulých letech a na vánoce jsme už tradičně koupili kapra a vlastnoručně jsme si ho připravili. V závěru roku taťka oslavil 37. narozeniny.

foto foto foto foto

Listopad 2006. Nádherný podzim nás vytáhl i na druhou vycházku. Tentokrát jsme se vypravili do historického jádra Bučovic. Nejdříve jsme obdivovali budovu fary, potom věže renesančního zámku. Zastavili jsme se na mostě přes říčku Litavu, a porovnávali její klidný tok a stav, který se výrazně lišil od posledních povodní, kdy byla až po okraj. Další zastávka byla u historické budovy hostince U zelené žáby. Kolem nádraží ČD jsme se přesunuli k torzu továrny UP Bučovice, jejíž zlaté časy jsou nenávratně pryč. Svého času byly UP závody největším výrobcem ložnic v republice a zaměstnávaly několik tisíc lidí. Kaštanovou alejí jsme se vrátili zpět do centra. Obdivovali jsme nádherné podzimem zbarvené náměstí a pohledem na barokní kostel jsme vycházku zakončili.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Listopad 2006. Uprostřed prodlouženého víkendu jsme si udělali vycházku do bučovického sportovního areálu, který ke konci roku roste jako houby po dešti. Důvodem je nutnost vyčerpání přidělených dotací. Vedle již hotového fotbalového hřiště, škvárového hřiště, skateparku a tenisových kurtů, roste nově v areálu aquapark, který by měl nahradit letos zrušené koupaliště. Ze sportovního areálu jsme objevili nádherný pohled na bučovický renesanční zámek.

foto foto foto foto

Point

Listopad 2006. Lukášek se stal největším jedlíkem ve školní jídelně za měsíc září a říjen. Získal celkem 36 kostiček. Soutěž vyhlásila školní družina. Podívejte se na diplom.

Point

Říjen 2006. Ve směru Napoleonova lvího skoku jsme poznávali dvěstě let starou historii Bitvy u Slavkova. Pochod Slavkovským bojištěm nás zavedl do Šlapanic. Odtud jsme se vydali podél Říčky do Ponětovic, kolem místa, kde byla rozložena francouzká vojska pod vedením Oudinota. Z Ponětovic do Prace jsme křižovali směr francouzských vojsk pod vedením Saint - Hilaireho. Z Prace jsme stoupali na Pracký kopec, kde se střetla francouzská vojska pod vedením Soulta s rakouskými pod vedením Kolowrata. Na Prackém kopci je postavena Mohyla míru, připomínající slavnou bitvu tří císařů. Z Prackého kopce jsme sestupovali dolů do Sokolnic v místech, kde se pohybovaly ruské gardy pod vedením Przybyszewského, Kamenského, Langerova a Dochturova. V Sokolnicích se nachází pěkný zámek s rozsáhlou bažantnicí. Právě v její blízkosti se střetla francouzská vojska pod vedením Levasseura s ruskými pod vedením Przybyszewského. Zpět do Šlapanic jsme se vrátili přes Kobylnice. Na trase dlouhé 15 km nám svítilo sluníčko, v cíli jsme dostali pamětní list.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Říjen 2006. Tradiční říjnovou nejen turistickou akcí je Pochod slováckými vinohrady. Na start jsme se postavili v Mutěnicích a 9 km dlouhou trasu jsme absolvovali bez jediné kapky burčáku, který byl všudypřítomný. "Občerstvovací stanice" byly prakticky na každých 100 metrech. Z Mutěnic jsme šli kolem pěkného borového lesa k Jarohněvickému rybníku. Odtud jsme pokračovali mezi vinohrady k Dubňanským búdám, které byly hlavním cílem všech pochodníků. Sklepmistři byli v plné pohotovosti, burčák tekl proudem, cimbálovka hrála jednu skladbu za druhou a různé pochoutky na rožni se opékaly do zlatova. Odtud jsme pokračovali pře vinohrady v okolí Vyšicka zpět do Mutěnic. Tady vládla stejná pohostinnost jako u Dubňanských búd. V cíli jsme dostali pěkný pamětní list a výroční pohárek, poněvadž se jednalo o jubilejní 30. ročník. Domů jsme si samozřejmě zakoupili na ochutnávku láhev burčáku.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Říjen 2006. Začátek října je v kalendáři BVV vyhrazen pro Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. V Brně jsme nemohli chybět i my. Samozřejmě jako návštěvníci. INVEX je určen především pro odbornou veřejnost a rok od roku se smršťuje, naopak DIGITEX se přibližuje běžnému uživateli a letos obsadil už pět pavilonů. Srdcem celého DIGITEXu se stal pavilon B, ve kterém byla vysoká koncentrace počítačů, notebooků, mobilních telefonů, fotoaparátů, televizí, MP3 a MP4, navigačních systémů, literatura atd. Zajímavá byla expozice v pavilonu E, ve kterém byl prezentován projekt Media Hall. Základem byla výstava Zlaté časy médií s průřezem jejich historií. Vhodně ji doplnily prezentace firmy Sony, generálního partnera projektu, a dalších jako ČR, ČT atd. V hravém pavilonu D bylo možné si zahrát stolní fotbálek, karetní hry, počítačové hry, zvednout si adrenalin na nepředvídatelně se točícím kole nebo si zajet na trenažeru Formule 1. To vše za moderátorského doprovodu rádia Kiss Hády. INVEX pak byl ve znamení klasických hardwarových a softwarových výrobců, kteří prezentovali své novinky. Zajímavý byl doprovodný projekt v pavilonu G1 - Reseller Meeting Point, určený pro prodejce IT.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Říjen 2006. V Bučovicích proběhlo Dětské dýňové odpoledne, které uspořádala bučovická ODS. Každý, kdo donesl dýni, mohl ji přihlásit do různých soutěží. Např. o nejmenší dýni, o nejoriginálnější dýni, o nejkrásnější dýni atd. Lukášek dýni neměl, tak se zůčasnil soutěže v malovánání dýně. Kromě dýňových soutěží byla pro děti připravena diskotéka, proložená množstvím různých soutěží o sladké odměny. Na závěr byla vylosována tombola. Kdo chtěl, mohl se projet v sedle koně.

foto foto foto foto

Point

Září 2006. Vřesovský výšlap "Za krásami podzimu" se jmenovala další turistická akce, které jsme se zúčastnili. Celé dopoledne nám svítilo sluníčko na 15 km dlouhé trase, která nás zavedla do atraktivních lokalit Chřibů. Z Vřesovic jsme se vydali přes Paseky kolem Klimenstkého rybníku na horu sv. Klimenta. Zde se nachází středověké hradiště, kaple a zvonkohra. Odtud jsme pokračovali k rozcestí U křížku a dále kolem skaliska Kozel a studánky U mísy na zříceninu hradu Cimburk. Tady jsme byli v polovině trasy. Zpět do Vřesovic jsme došli přes rozcestí U křížku, přírodní rezervaci Moravské lúky, Koryčanskou cestu, Koryčanskou kapli, Zubkovu studánku a Podhoří. V cíli jsme obdrželi pěkný diplom a keramickou medaili.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Září 2006. Koncem záři jsme využili volného dne a vydali jsme se na Slovensko do městečka Bojnice. Nachází se zde nádherný zámek, který patří mezi nejkrásnější památkové objekty na Slovensku. První písemná zmínka o existenci tohoto jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších slovenských hradů, je z roku 1113. V rámci velkého okruhu jsme si prohlédli mnoho zajímavých místností, jako např. pětihranou věž s bojnickým oltářem, zimní zahradu, obrazárnu, jídelnu, orientální salón, hudební salón, zlatou síň, na čtvrtém nádvoří jsme si prohlédli studnu, prohlédli jsme si interiéry středního hradu, hrobku a prohlídku jsme zakončili v jeskyni se dvěma jezírky. Do této jeskyně ústí studna ze čvrtého nádvoří. Po prohlídce zámku jsme navštívili místní zoologickou zahradu, která je nejstarší na Slovensku. S Bojnicemi jsme se rozloučili prohlídkou výstavy železničních modelů.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Září 2006. Maminka oslavila 31. narozeniny. Gratulujeme. Prohlédněte si její narozeninový dort.

Point

Září 2006. Jihomoravský kraj rozjel projekt Rodinné pasy. Hned zpočátku jsme se do tohoto projektu rovněž přihlásili. Historicky první setkání držitelů rodinných pasů se konalo koncem září v Mariánském údolí v Brně Líšni. Zábavné odpoledne "Den s rodinou" se díky bohatému programu a pěknému počasí vydařilo. Na připraveném pódiu se střídalo vystoupení moderátora Tondy Kaly z rádia Krokodýl, dudáka Miroslava Angera, hudební skupiny Lodníci, taneční skupiny Žert a pro děti vystoupení oblíbené Majdy z Kouzelné školky. Pro děti a dospělé byly připraveny skotské hry - držení konve sladu, vrhání kamenem, běh s pijákem whisky, farmářská procházka, hod kládou, hod do výšky pytlem ječmene, lov vlků, zacházení s mečem na bitevním poli. Specielně pro děti bylo připraveno kreslení na tvář, skákání na trampolíně, nafukovací skluzavka, bateriová autíčka a vodní fotbal. Pro dospělé pak ochutnávka whisky a přednáška o whisky. Všichni si opekli špekáčky a na závěr byla vylosována tombola.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Září 2006. V druhé polovině září se konal již 48. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na brněnské výstaviště jsme zavítali i my. Součástí výstavy byl i 5. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT. Při prohlídce jsme se zaměřili především na dvě oblasti - laboratorní přístroje a železniční zabezpečovací a sdělovací techniku, které jsou našimi profesními obory. Našemu zájmu však neunikly i expozice týkající se dominantního oboru letošního ročníku - obráběcích a tvářecích strojů. Jako každý rok, i letos, byly největším lákadlem volné plochy s dopravní a manipulační technikou, atd.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Září 2006. V polovině září se Alena zúčastnila dvoudenního výletu, který organizovala společnost, ve které pracuje. Jeho cílem bylo Třebíčsko. V Třebíči si s průvodcem prohlédla židovskou část města, židovskou synagogu a židovský hřbitov. V Jaroměřicích nad Rokytnou si prohlédla zámek a místní kostel, kde ji provedl kostelník, který dokonce zahrál i na varhany. Dalším cílem prvního dne bylo Mohelno, kde si prohlédla Mohelenskou hadcovou step a Mohelský mlýn. V podvečer odjela na Křemešník, kde se ubytovala. Ráno obdivovala z místní, 26 metrů vysoké, rozhledny krásnou okolní krajinu v oparu. Dalším bodem programu byla prohlídka Jihlavy a jihlavského podzemí s průvodcem. Výlet zakončila prohlídkou Dalešického pivavaru, kde se natáčel film Jiřího Menzela - Postřižiny.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Září 2006. V září se tradičně zúčastňujeme turistického pochodu Bučovická padesátka. Letos se konal už jeho 38. ročník. Od startu v DDM jsme stoupali po modré turistické značce do Černčína a odtud dál po žluté k černecké hájence. Tady si Lukášek s Kamilkou prověřili své znalosti ve vědomostní soutěži a zaházeli si na cíl. Odtud jsme pokračovali dál po žluté černeckým hájkem na jehož konci jsme sestoupali dolů do Nevojic. Kousek za Nevojicemi nás čekalo další stoupání k Bohuslavické cestě a odtud sešup dolů k Nevojskému rybníčku. Od "Nevojáku" s dětským táborem Jitřenka jsme došli do Klobouček a odtud zpět po červené značce do Bučovic. Celá trasa měřila 15 km. V cíli jsme obdrželi pěkný diplom.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Září 2006. Doba her v mateřské škole skončila. Od září se stal Lukášek žáčkem první třídy. Na záda si nasadil aktovku, kterou dostal loni k narozeninám a vydal se poprvé do školy.

foto foto foto foto

Point

Září 2006. Dětský den se letos uskutečnil o tři měsíce pozněji, poslední prázdninový víkend. I letos se skládal ze tří samostatných bloků. Sobotní večerní táborák proběhl v Hájku. Při různých hrách a soutěžích, opékání sponzorských špekáčků a posezení se zpěvem za doprovodu kytary, vydrželi Lukášek s Kamilkou až do pozdních večerních hodin. V neděli dopoledne proběhl další ročník napínavých cyklistických závodů v kaštanové aleji. Ve čtyřech disciplínách - rychlostní závod, slalom, jízda zručnosti a pomalá jízda - změřily děti své síly s ostatními závodníky. Kamilka ve své kategorii vyhrála a Lukášek skončil v první polovině závodního pole. Odpoledne soutěžili v zámecké pohádkové zahradě, kde na ně čekalo kolem dvaceti soutěžních disciplín. Celé odpoledne zpestřlily další atrakce - skákací hrad a projížďka na koních.

foto foto foto foto

Point

Houby Srpen 2006. Houbařská sezóna je v plném proudu. Letos se houbám nadmíru daří, rostou všude a v hojném množství. I my jsme se vydali na naše oblíbená místa, abychom obohatili náš jídelníček a také si udělali zásoby na období, kdy neporostou. A že jich tam bylo. Donesli jsme si babky, suchohřiby, praváky, klouzky, bedle, růžovky a kozáky. Něco jsme dali do praženice, něco naložili do nálevu a spoustu nasušili. Do lesa jsme se ještě několik následujících dnů vraceli a zpět jsme si nesli stejné úlovky. Pokud máte rádi houby a chcete si z nich udělat nějaký zajímavý pokrm, navštivte náš receptář. Připravili jsme pro Vás několik zajímavých houbařských receptů.

Point

Srpen 2006. V létě uskutečnila skupina Chinaski velké turné po hradech a zámcích nazvané Chinaski Musicbar Open 2006. Poslední koncert tohoto turné se konal v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Poněvadž bydlíme kousek odtud a Chinaski rádi posloucháme, vypravili jsme se na tento koncert. Nejdříve vystoupila jako předkapela slovenská skupina Cirkus ve složení Tomi Okres (zpěv,kytara), Viktor Špak (zpěv, kytara), Braňo Goga (basová kytara) a Lucia Cvengrošová (bicí). Dalším hostem večera byl vítěz soutěže Coca-cola PopStar, skupina Temperamento. Azi (zpěv, kytara), Loco (zpěv, kytara), Vanky (zpěv, kytara), DJ Corleone (gramce, vokály) a Filip (bicí) přivedli do varu i slavkovské publikum. Pak už přišel na řadu zlatý hřeb večera - vystoupení skupiny Chinaski. Nádherný zážitek.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Srpen 2006. Třetí srpnový týden jsme strávili v Rakousku, na hranici Štýrska, Salzburska a Dolního Rakouska. V horském středisku Ramsau am Dachstein, které leží na úpatí Dachsteinského masivu. Během tohoto týdne jsme podnikli několik vysokohorských tůr v okolí Dachsteinu a v Schladmingerských Taurách. Lanovkou jsme vyjeli na dachsteinský ledovec, kde se nám naskytl úchvatný pohled na alpské panorama. Rovněž jsme se prošli v bezprostředním okolí Ramsau, které má dokonale propracovanou síť turistických tras. Při vycházkách jsme poznávali alpskou flóru a faunu. Z Ramsau Vám připravujeme podrobnou reportáž.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Červenec 2006. Naši druhou letošní dovolenou jsme strávili v Jeseníkách ve vesničce Vernířovice. Za krásného počasí jsme podnikali výlety do ještě krásnější přírody. Údolím Merty jsme vystoupali až na hřeben pod Břidličnou horu k Jelení studánce, údolím Bílé Opavy jsme si to namířili na Ovčárnu a Barborku, z Videlského kříže jsme vystoupali k chatě Švýcárna a ze sedla Skřítek k Jelení studánce. Na závěr jsme si prošli lesní ekostezku ve Švagrově. Domů jsme si dovezli mnoho zážitků a fotografií. Z Jeseníků pro Vás připravujeme podrobnou reportáž.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Červen 2006. Kamila oslavila 11. narozeniny. Gratulujeme.

Point

Červen 2006. Nastala dlouho očekávaná chvíle. Prvního června v deset hodin jsme se vydali směrem k rakouským hranicím, na více jak 1900 km dlouhou cestu, na jejímž konci bylo Capo Vaticano v jihoitalské Kalábrii. Během čtrnácti dnů jsme si užívali koupání v čistém azurovém moři, poznávali jsme nádherný podvodní svět, podnikali jsme řadu výletů do okolních historických městeček, po pobřežních věžích, do skalního města, do národních parků Sila Grande a Aspromonte, podnikli jsme výpravu k Aiolským ostrovům Lipari, Vulcano a Stromboli. Třetí týden jsme pak strávili v sicilské Katánii, odkud jsme podnikli výlety na Etnu, do zooparku a dinoparku, do soutěstky Gola dell´Alcantara, do Taorminy a do Syrakus. Koupali jsme se na pláži se slunečníky z banánových listů s výhledem na Katánii, nad kterou se majestátně vypínala Etna. Z Kalábrie a Sicílie pro Vás připravujeme podrobnou reportáž.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Květen 2006. V polovině května jsme si vykračovali z Ivančic do Ivančic. 14. ročník stejnojmenného dálkového pochodu pořádal KČT Ivančice. Hned z Ivančic jsme stoupali křížovou cestou po modré značce ke kostelu sv. Jakuba. Odtud kolem vinohradu, Martálkami a kolem Staré hory jsme přišli nádhernými lesy a loukami do obce Hlína. Za Hlínou, na rozcestí u Kopanin, byla kontrola. Odtud jsme se vrátili po červené značce kolem Veselého kopce zpět do Ivančic. Celá trasa měřila 15 km.

foto foto foto foto

Point

Květen 2006. Hned další den jsme se rozhodli využít předvolebního vlaku ČSSD, nazvaného Oranžový Express, abychom se dopravili do Slavkova u Brna na další náš výlet. Hned v Bučovicích jsme byli trochu zklamaní, poněvadž místo očekávaného Oranžového Expressu dojela obyčejná vlaková souprava. Vagóny byly sice starší, dřevěné, ale jinak nic moc. Po představení jihomoravských kandidátů do Parlamentu včele s ministrem financí Bohuslavem Sobotkou, jsme společně s pozvanými hosty - Ivou Kubelkovou, Jaroslavou Obermajerovou a Oldřichem Navrátilem, nastoupili do vlaku a odjeli směr Slavkov u Brna. Vlak pokračoval až do Nedvědice. My jsme však vystoupili a po zelené značce jsme se vraceli zpět do Bučovic. Minuli jsme nádherný barokní zámek a zahrádkami jsme vystoupali ke kapli sv. Urban. Cestou z Urbanu na Lutršték jsme dohlédli až Bučovic. Dále jsme pokračovali přes Mrazový klín k Letonickému hájku. Zde nás zaujal hustou trávou zarostlý les, ve které rostlo spousta konvalinek. Přes Letonice a Žlebový potok jsme došli do Bučovic, kde jsme završili 15 km dlouhou trasu.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Květen 2006. Začátkem května, časně ráno, jsme stáli před Obecním úřadem ve Vřesovicích, na startu turistické akce Vřesovická desítka. Od zdravotníků jsme si nechali změřit tlak a pak už jsme se vydali na tasu dlouhou 15 km. Přes Podhoří a Juditu jsme došli na Kameňák, kde byla před hostincem kontrola. Po zelené značce jsme pokračovali na Zavadilku, kde jsme se osvěžili u studánky a o kousek dál jsme obdivovali několik trpaslíků rozmístěných v lese a vyřezaných přímo z pařezů. U rozcestí Koryčanská cesta jsme opustili zelenou značku a pokračovali dál po červené. Přes Moravské lúky jsme došli k rozcestí U křížku a dále po žluté na rozcestí pod sv. Klimentem. Odtud jsme si odskočili na horu sv. Klimenta, kde se nachází kaple, starověké hradiště a zvonkohra. Odtud jsme sešli zpět k rozcestí a pokračovali dál po žluté značce k chatě Radost a přes Paseky jsme se vrátili zpět do Vřesovic.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Duben 2006. Motto: "Slovácko - krásný kraj, říše bohatých barev, domov nejkrásnějších písní. Kout světa, kde hlaholí řeč rázovitá, barvitá a vtipná! Kraj, kde se rodí víno stejně ohnivé jako krev "ztepilých šohajů a děvčat v sukních rudých". Kraj přívětivého a pohostinného lidu, který Vás zve k návštěvě." Pozvání jsme přijali a koncem dubna nás odvážel autobus z Kyjova do Bohuslavic, odkud startoval již 32. ročník Kyjovské padesátky. Od vlakového nádraží jsme prudce stoupali po zelené značce nad Bohuslavice a mezi vinohrady jsme došli do Čeložnic. Odtud jsme pokračovali ke Kameňáku, kde Kamilku s Lukáškem vyzpovídala místní kabelová televize Slovácko. Po zelené značce jsme pokračovalí dále na Zavadilku a odtud po žluté značce zpět do Čeložnic. Mezi vinohrady jsme došli do cíle v Kyjově. Trasa měřila celkem 20 km.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Duben 2006. Velikonoce.

Nadílka

Point

Duben 2006. Buchlov a okolí.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Duben 2006. Krajem Přerovského povstání.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Litava.

foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Za sněženkou do krasu.

foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Praha.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Drahanskou vrchovinou.

foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Blokáda.

foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Zima opět udeřila

foto foto foto foto

Point

Březen 2006. Zabíjačka.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Únor 2006. Masopustní průvod ve Slavkově u Brna.

foto foto foto foto

Point

Únor 2006. Poslední sobotu v únoru jsme si vykračovali "zimní přírodou na horu sv. Klimenta". Tak se jmenoval turistický pochod, který pořádal KČT Vřesovice. Z Vřesovic jsme se vydali přes Paseky a Kobylí doly, kolem Holého kopce, ke Koryčanské kapli. Odtud jsme sešli kolem kopce Špidláku ke Klimentskému potoku. Přešli jsme lávku a příkrou stezkou jsme vyšplhali ke sv. Klimentu. Odtud jsme se vrátili zpět do Vřesovic kolem chaty Radost a Klimentského rybníka. Celá trasa měřila 10 km.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Únor 2006. V polovině února pořádal oddíl turistiky - KT NOHA - v Bučovicích už 11. ročník akce Pochod Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Nemohli jsme samozřejmě chybět. V osm hodin ráno, za mírného mrazíku, jsme stoupali z Bučovic chodníčkem směrem k Černčínu. Občas jsme se otočili a obdivovali zasněžené Bučovice se dvěmi dominantami - renesančním zámkem a gotickým kostelem. V Černčíně jsme zase objevili tři nádherná sněhová zvířátka - zajíce, kočičku a prasátko. Prošli jsme vesnicí a stoupali jsme k nejvyššímu bodu naší trasy, k Černčínské hájence, kde byla kontrola. Odtud stejnou cestou zpět jsme završili pětikilometrovou trasu v cíli pochodu - v DDM Bučovice.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Leden 2006. Po prověření základních znalostí byl Lukášek zapsán do prvního ročníku Základní školy 710 v Bučovicích.

Point

Leden 2006. V polovině ledna jsme navštívili v Olympia Centrum Brno exkluzivní výstavu ozvučených a pohyblivých modelů prehistorických zvířat zasazených do prostředí, ve kterém tato zvířata pravděpodobně žila. Úvodem jsme shlédli unikátní 3D panoramatický film o vzniku země. Pak už jsme se vydali na dobrodružnou cestu do druhohor. Poznali jsme mimo jiné dlouhokrkého Brachiosaura, obrněného Stegosaura a dokonce samotného vládce druhohor strašného Tyrannosaura rexe. Tiše jsme si prohlíželi jejich ladné pohyby a naslouchali jejich řevu, obdivovali jsme jejich velké zuby a drápy. Dokonce jsme zažili druhohorní bouři s explozí sopky. Už se těšíme, až bude kousek od nás ve Vyškově vybudovaný druhý český dinopark.

foto foto foto foto
foto foto foto foto

Point

Leden 2006. Na první lednovou výcházku jsme se vypravili na Kalvárii. Zasněžený lesopark nabízel mnoho úžasných zimních scenérií a nádherné výhledy na zasněžené Bučovice. Snad nejkrásnější pohled byl na zasněžený bučovický zámek a bílé střechy domků.

foto foto foto foto