DO KRKONOŠ

Cesta autem do Krkonoš

 /  / Reporáže z cest / Krkonoše 2011 / Do Krkonoš

Po čtyřech letech jsme se opět vypravili do Krkonoš. Tehdy jsme je navštívili během dovolené Krkonoše 2007. Tentokrát jsme pro ubytování zvolili krkonošskou obec Benecko a Horský hotel Kubát. Ubytování jsme měli včetně polopenze. I když jsme plánovali výlety na česko-polské hranici, částečně i po její polské straně, cestovní pojištění jsme si nezařizovali. Během samotné cesty jsme měli ještě zastávku v Chocni, kde odehrál Lukáš dvě utkání Jihomoravského přeboru v baseballu mladších kadetů, kterému vypomáhal ze svého žákovského týmu. Z toho důvodu jsme naši cestu zahájili u Městského baseballového stadionu v Brně, kde byl sraz baseballového týmu Draků. Bylo 2. července 2011, 8:00 hodin.

Z Brna-Komárova jsme jeli po Hněvkovského ulici a následně jsme celé centrum města objeli po Černovické ulici na Černovické terasy. Odtud jsme pokračovali přes Židenice do Husovic a Husovickým tunelem dlouhým 580 m jsme přejeli do Králova pole. Odtud nás už Hradecká ulice přenesla ven z Brna. Po silnici č. 43 jsme pokračovali přes Českou, Lipůvku, Lažany, Milonice, Závist a Černou Horu do Letovic. Nad městem stál původně hrad, nyní zámek. Přes Březovou nad Svitavou jsme dojeli do Svitav, kde jsme se na kruhovém objezdu napojili na silnici č. 34 a na dalším kruhovém objezdu na silnici č. 366. Ta nás dovedla k silnici č. 35 vedoucí do Hradce Králové. Za Litomyšlí, rodištěm Bedřicha Smetany, jsme odbočili na silnici č. 317 vedoucí do Chocně. Tady jsme zaparkovali na ulici U koupaliště, na jejímž konci stál baseballový stadion, tzv. Orlí hnízdo.

Směr Svitavy
Směr Svitavy
Draci vs Meteors Žamberk
Draci vs Meteors Žamberk
Krkonošská ulice ve Vrchlabí
Krkonošská ulice ve Vrchlabí
Horský hotel Kubát
Horský hotel Kubát

Mladší kadeti Draků Brno tady odehráli mistrovský zápas Jihomoravského přeboru proti Meteors Žamberk. Týmy Orli Choceň a Meteors Žamberk spolupracují, proto se zápasy odehrály na stadionu pro 2000 diváků v Chocni. První zápas byl jednoznačnou záležitostí Draků. Precizní prací na pálce postupně navyšovali své konto a podpořeni neméně precizním nadhozem dovedli utkání do vítězného konce rozdílem 16:1. Lukáš nastoupil v levém zadním poli. Při třech účastech na pálce měl jedno RBI. Ve druhém zápase zmobilizoval Meteors síly a zápas se začal odvíjet jako ten předchozí, ale ve prospěch soupeře. Závěrečný nápor Draků už nestačil výsledek zvrátit. Draci - Meteors 7:13. Lukáš nastoupil v zápase na pozici catchera, kde se mu výrazně dařilo. Po druhé změně nadhozu nastoupil na 2B, kde se mu podařilo bolestivě zablokovat prudký odpal a ještě zahrát out na 1B.

Po zápase jsme pokračovali v naší cestě do Krkonoš. Silnice č. 315 nás dovedla zpět na silnici č. 35. Po té jsme přes Jaroslav, Holice a Býšť dojeli do Hradce Králové. Centrem nás provedl městský okruh a silnice č. 35 nás dovedla za město, kde jsme odbočili na silnici č. 33. Tu jsme opustili v Jaroměři a přes Dvůr Králové nad Labem a Hostinné jsme Krkonošským podhůřím dojeli do Rudníku, kde jsme se napojili na silnici č. 14 směřující do Vrchlabí. Tady jsme v nákupním centru doplnili zásoby a na konci města nás Bucharova ulice vyvedla na silnici směřující do Benecka. V horském sedle Křížovky (722 m) jsme odbočili na horskou silnici a po hranici Krkonošského národního parku jsme nad Bátovou roklí dojeli do Benecka. Horský hotel Kubát byl hned na začátku obce. Parkoviště bylo pod hotelem u tenisového kurtu.