HOTEL SPOLCENTRUM, SVIT A POPRAD

Ubytování na Slovensku

 /  / Reporáže z cest / Slovenský ráj 2022 / Hotel Spolcentrum, Svit a Poprad

Ubytování ve Svitu v hotelu Spoolcentrum jsme zvolili z důvodu blízké vzdálenosti k Popradu a také z důvodu komfortního vybavení hotelu. To nám poskytlo zázemí i v čase, kdy jsme přímo nepoznávali Slovenský ráj a jistotu zajímavého programu i za nepříznivého počasí. Ubytování jsme si již tradičně zakoupili přes Booking. Dvoulůžkový apartmán s přistýlkou nás vyšel o € 30,00 na noc levněji než byla pultová cena. Přes Booking jsme tedy ušetřili celkem € 90,00. Do Slovenského ráje jsme to odtud měli necelou půlhodinu cesty a 23 km. I když nám Cesta na Slovensko včetně zastávky Na skok do Vysokých Tater trvala méně než jsme očekávali, na recepci hotelu jsme byli 15 minut před check-in, bez problému jsme se ubytovali už dříve. Platební kartou jsme zaplatili městskou daň ve výši € 1,02 za osobu a noc, obdrželi jsme klíčky od pokoje a výtahem jsme vyjeli se ubytovat.

Náš apartmán byl nadstandardně prostorný s podlahovou plochou 56 m čtverečních. K dispozici jsme měli propojenou předsíňku s kuchyňským koutem a obývacím pokojem. V samostatných místnostech byla ložnice, koupelna a technická místnost, kam jsme si odložili zavazadla a obuv. V předsíni byl věšák, kuchyňský kout byl vybavený nádobím, úložným prostorem, lednicí, dřezem a varnou konvicí. K dispozici jsme měli komponenty na přípravu kávy a čaje. U kuchyňského stolu byl jídelní kout se čtyřmi židlemi. Na stole stál telefon. Obývací pokoj byl vybavený gaučem, křeslem a televizí. Součástí obývacího pokoje bylo plnohodnotné lůžko jako přistýlka se stolkem. Ložnice měla dvě samostatná lůžka, stolky a lampičku. Navazoval na ni úložný prostor s velkou skříní. Koupelna byla vybavená vanou se sprchou, toaletou a toaletními potřebami.

Obývací kout s přistýlkou
Obývací kout s přistýlkou
Ložnice
Ložnice
Koupelna
Koupelna
Bowling
Bowling

Pro komfortní pobyt jsme byli vybavení notebookem, který jsme propojili HDMI kabelem s TV. K dispozici jsme tak měli O2 TV a Voyo. Wifi byla dostatečně silná. Součástí hotelu bylo Relax centrum, jehož součástí byla tenisová hala, wellness, masáže, fitness, bowling, biliard a lobby bar. Každý večer jsme chodili na bowling, který bylo potřeba dopředu zamluvit. Do 18:00 hodin jsme platili hodinovu sazbu € 7,00 za dráhu. Platit bylo možné platební kartou. Od 18:00 hodin byla cena o € 1,00 vyšší. Měli jsme vlastní sportovní obuv, zapůjčení stálo € 0,50. Biliard stál na hodinu € 5,00, fitness za vstup € 3,00, wellness na 1,5 hodiny € 9,00, wacuwell za vstup € 7,00, tenis na hodinu € 10,00, masáže od € 12,00 za 20 minut a solárium od € 2,90 za 5 minut. Parkovat bylo možné zdarma před hotelem. U parkoviště byl obchod s potravinami. Naproti hotelu stál Lidl, o kousek dál Billa.

V hotelu Spolcentrum byla restaurace, snídaně stála € 7,50. My jsme snídali v apartmánu. Snídani jsme si připravovali z potravin zakoupených v Lidlu. Na pozdní oběd nebo večeři jsme jezdili do Popradu, kde např. v nákupním centru Max byly dostatečné možnosti stravování. V nákupním centru byla také Billa. Blíže ke Svitu bylo v Popradu ještě jedno nákupní centrum, jehož součástí bylo mimo jiné Tesco. Výborná poloha našeho ubytování nabízela i další možnosti poznávání Slovenska. Blízko bylo nejen do Slovenského ráje, ale i do Vysokých Tater, Nízkých Tater a díky sousedství dálnice D1 i do vzdálenějších lokalit, např. ke Spišskému hradu.

Fotogalerie: Hotel Spolcentrum