ŠVÝCARSKO 2018

Švýcarsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Švýcarsko 2018

V oblouku centrálních Alp, mezi Bodamským a Ženevským jezerem, leží Švýcarsko. Je věhlasné svým bankovnictvím, hodinkami a čokoládou. Už ve čtvrtém století př. n.l. se na jeho území usadily keltské kmeny Rétů a Helvétů, později Germáni. Oblast Švýcarska byla součástí říše Římské a Franské. V roce 1291 uzavřely tři kantony pakt o vzájemné pomoci. Postupně přibývaly další a formovaly se jako Stará švýcarská konfederace. Po Velké francouzské revoluci zabrali území Francouzi, kteří nastolili Helvétskou republiku. Švýcarsko bylo obnoveno po pádu Napoleona. Na Vídeňském kongresu v roce 1815 byla ustavena věčná neutralita státu. Švýcarsko se dělí na 26 autonomních kantonů. 57% území tvoří Alpy. Nejvyšším vrcholem je Dufourspitze (4634 m). Hlavním městem je Bern, oficiální měnou Švýcarský frank a úředními jazyky němčina, francouzština, italština a rétorománština. Pokud je Švýcarsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 31.01.2018, 15:22.
Pane Řehůřku, poprosil bych Vás o radu. Jedeme do Aprici a chtěli bychom jet přes Švýcarsko po silnici č. 27, směr Susch a dále směr Sv. Mořic. Potom po silnici č. 29 směr Poschiavo do Itálie. Je na této trase potřeba švýcarská dálniční známka nebo se platí jiné poplatky? Děkuji za radu. S pozdravem Leoš.

Na silnicích č. 27 a č. 29 není potřeba švýcarská dálniční známka. Jiné poplatky tady také nejsou. Počítejte však s tím, že před italskou hranicí je Bernina Pass. Ten je otevřený, ale v případě sněhové kalamity nemusí být průjezdný.