Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

ŠVÝCARSKO 2017 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Švýcarsko v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Švýcarska a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti ŠVÝCARSKO
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Švýcarsko, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2017 - 2016 - 2015 - 2012 -
- Předchozí - Následující -

# 20.07.2017, 20:48.
V pondělí se chystám do Švýcarska poblíž města Bellinzona. Rád bych projel Rakousko tak, abych nemusel kupovat rakouskou dálniční známku. Na jakém sjezdu mám sjet u Bodamského jezera, abych se vyhnul rakouské dálnici? Moc děkuji za odpověď a vedení užitečného webu pro cestovatele. Rostislav.

Z dálnice musíte sjet už v Německu, tj. na sjezdu č. 2 Lindau. Odtud pokračujte po silnici č. 12 přes kruhový objezd k Bregenzer Strasse. Po té se vydejte doleva. V Rakousku má označení B190. V Bregenz pokračujte po B202, která Vás dovede až k Rýnu. Před ním se vydejte doleva po B203 do Lustenau. Tady odbočte na most přes Rýn, který Vás dovede k hraničnímu přechodu Lustenau / Au. Přes kruhový objezd se potom připojíte na dálnici A13.

# 21.03.2017, 07:32.
Již jednou jsem využila vaše opravdu užitečné rady a dovolila bych se zeptat znovu. Chystáme se v srpnu do Švýcarska, do oblasti Adelboden, a dočetla jsem se, že mají pro svoji oblast Wanderpass na lanovky a místní autobusy. Wanderpass je dle ceny na určitý počet dnů. Jen jsem nepochopila, zda musí jít dny za sebou nebo mohu využít např. 4 dny během celého týdne. Nevíte jak to tam chodí? A druhý dotaz. Nelze tuto kartu koupit v nějaké cestovce již v Čechách? Přeji vám hezký den a prima jaro. S pozdravem Jolana.

Např. čtyři po sobě jdoucí dny. Nevíme o prodejci v České republice. Setkali jsme se jen s nabídkami, kdy byla součástí např. ubytování na dvě noci dvoudenní karta. Wanderpass Adelboden však bez problému zakoupíte v turistických informačních centrech nebo na pokladnách lanovek.

# 22.06.2017, 13:01.
Protože jste mi už jednou dobře poradil cestu, chtěla bych se zeptat na tip na nějaký autokemp v Luganu. Děkuji. Jiřina.

Kempy v Lugano najdete na Lugano Turismo. Vyberte si ten, který vyhovuje Vašim požadavkům na vybavenost, polohu apod.

- Předchozí - Následující -
- 2017 - 2016 - 2015 - 2012 -