VILNIUS CUP

Baseballový turnaj

 /  / Reporáže z cest / Vilnius 2011 / Vilnius Cup

Do Vilniusu jsme cestovali především na čtvrtý ročník dvoudenního mezinárodního baseballového kadetského turnaje Vilnius Cup 2011, kterého se zúčastnil Lukáš společně s týmem Draci Brno. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů z 6 zemí: Litvy, Běloruska, České republiky, Estonska, Polska a Ruska. Turnaj se uskutečnil v multifunkční hale Sportima ve Vilniusu. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin. Hrálo se na umělém fotbalovém trávníku, který byl rozdělen na čtyři hřiště. Současně se tak hrály zápasy ve všech skupinách. Zápas měl časové omezení 50 minut a pět doběhů na směnu. Do pole mohlo nastoupit 8 hráčů, na pálku 9. Zápas v základní části mohl skončit remízou. Draci byli zařazeni do skupiny s Panthers Kiili, Vilnius I. a Tigrai Kauno Raj.

Draci neměli dobrý vstup do turnaje. Nejdříve prohráli v úvodním zápase s estonským Panthers Kiili 1:4 a hned ve druhém zápase s litevským Vilnius I. 4:6. Až ve třetím zápase se dočkali vítězství nad litevským Tigrai Kauno Raj v poměru 9:0. To zařadilo Draky až do bojů o 9. místo. Večer však rozhodlo vedení turnaje o posunutí týmu Panthers Kiili na poslední místo v tabulce z důvodu porušení pravidel - účast starších hráčů. Draci tak postoupili z druhého místa do čtvrtfinále proti Třebíč Nuclears. Zápas však prohráli těsně 3:4 a zapojili se do bojů o konečné páté místo. Postupně porazili Zubry II. Brest 8:1 a Vétra Utena 11:1 a získali pohár za 5. místo a medaile za 3. místo mezi týmy v kategorii U14. Lukáš získal ocenění MVP - nejužitečnější hráč za Draky Brno.

Hala Sportima
Hala Sportima
Slavnostní zahájení turnaje
Slavnostní zahájení turnaje
Poháry pro vítěze
Poháry pro vítěze
Medaile za třetí místo
Medaile za třetí místo

Po ukončení turnaje, předání cen a závěrečném focení jsme odešli do hotelu Europa Stay na oběd, kde jsme dostali i balíček na cestu. V 16:00 hodin místního času vyjel náš autobus na dlouhou cestu na jihozápad. Projeli jsme část Litvy přes Trakai a Mirjampole. V Polsku jsme projížděli Suwalki, Augustow, Lomza, Ostrow Mazowiecka, Warszawu, Czestochowu, Cieszyn a v České republice Frýdek-Místek, Olomouc a Vyškov. Zpět u Městského baseballového stadionu v Brně jsme byli v 6:00 středoevropského času. Odtud jsme se vypravili autobusem č. 67 na Hlavní nádraží v Brně, odkud jsme odjeli v 7:35 spěšným vlakem Litava do Bučovic, kde jsme byli v 8:10. Skončila tak naše 17 hodin dlouhá cesta z Pobaltí.

Fotogalerie: Vilnius Cup