EUROPA STAY

Ubytování ve Vilniusu

 /  / Reporáže z cest / Vilnius 2011 / Europa Stay

Město Vilnius nabízí obrovské množství ubytovacích možností. Největší pohodlí a úroveň služeb přinášejí pětihvězdičkové hotely, z nichž mnohé jsou situovány do historických budov v centru města. Celá řada dalších hotelů všech kategorií je rozmístěna po celém městě. Pohodlí, čistotu a zajímavé služby nepostrádají i penziony, B&B nebo hostely. My jsme pro ubytování na dvě noci zvolili designový Hotel Europa Stay, který se nachází v severozápadní části města na Ažuolyno gatvé, v těsné blízkosti haly Sportima, ve které se pořádal baseballový turnaj Vilnius Cup. Hotel je vzdálen 6 km od historického centra, 2 km od nákupního centra Akropolis a 4 km od aquaparku. Ubytování lze zajistit i přes rezervační systém Booking.

Hotel Europa Stay je součástí řetězce hotelů Europa Group, do kterého spadají ještě hotely Europa City a Europa Royale. Šestipodlažní hotel Europa Stay ve Vilniusu byl postaven v roce 2008. Jeho kapacita je 101 pokojů, z toho 25 jednolůžkových, 64 dvojlůžkových (23 se samostatnými lůžky a 41 s dvojlůžky), 7 trojlůžkových, 3 pokoje business třídy a dva pro tělesně postižené. Pokoje jsou situované ve 4., 5. a 6. podlaží multifunkčního sportovního a volnočasového centra SEB Arena. Spojení mezi jednotlivými patry je zajištěno výtahem. Každý pokoj má klimatizaci, koupelnu se sprchou a WC, pracovní stolek, satelitní LCD TV, telefon a bezdrátový internet (kód je zdarma na recepci). Přístup do pokoje je zabezpečený kartou, která slouží současně k aktivaci elektropřípojky.

Hotelový pokoj
Hotelový pokoj
Hotelový pokoj
Hotelový pokoj
Výhled z pokoje
Výhled z pokoje
Koupelna
Koupelna

Recepce v přízemí funguje nonstop. Nabízí prodej drobného sortimentu, nemá však směnárnu. Ochotně však rozmění velké bankovky nebo objedná taxi apod. Check-in je stanovený na 14:00 hodin, check-out na 12:00 hodin. My jsme se mohli nastěhovat hned po příjezdu, tj. přibližně ve 12:00 hodin. V přízemí je také restaurace, kde jsme měli zajištěnu plnou penzi. Snídaně probíhaly formou samoobslužného bufetu - standardní evropské bufetové menu, obědy a večeře s obsluhou. V hotelu jsou tenisové kurty, sauna, fitness centrum, lázeňské a welness centrum, masáže, dětské hřiště, kulečník, stolní tenis a squash. Zdarma parkoviště. Hotel nabízí i další služby jako praní a čištění oděvů, kadeřnictví a kosmetiku, turistické informace, fax a kopírku, automaty na nápoje a občerstvení aj.

S ubytováním v hotelu jsme byli velice spokojeni. Cena přes Booking vycházela v našem termínu přibližně na € 70,00 za dvojlůžkový pokoj na dvě noci se snídaní. My jsme měli vzhledem k velikosti skupiny dojednány speciální podmínky. Kladné stránky tohoto hotelu je třeba vidět v tom, že se jedná o nový hotel, vše je tedy nové a čisté. Recepce je ochotná, restaurace vyhovující, služby na úrovni. Záporné stránky: přes stěny je slyšet téměř vše ze sousedních pokojů, absence směnárny, umístění hotelu v sousedství hřbitovů. Nám umístění vyhovovalo z důvodu sousedství s halou Sportima. Nevýhodou je také systém aktivace elektrické přípojky kartou. Když je po opuštění pokoje vytažena, tak se netopí, nenabíjí se baterie apod. Lze to však vyřešit jinou kartou - IKEA, Billa, ...

Fotogalerie: Europa Stay