Úvod / Reportáže / Rosolina Mare 2013

ROSAPINETA NORD  

Rosapineta Nord v našich vzpomínkách a fotografiích 

Vstup do Rosapineta Nord tvoří recepce a dvě závory - pro vjezd a výjezd - ovládané kartičkou s kódem. Nástup na ubytování jsme měli od 17:00 hodin. V automatu jsme si vyzvedli lístek s pořadovým číslem. Dopředu jsme navolili, že přijíždíme do bungalowu a že chceme komunikovat anglicky. Na obrazovce před vstupem se postupně zobrazovala čísla klientů před námi s číslem přepážky na recepci, ke které se mají dostavit. K tomu byla ještě přehrána zvuková zpráva. Vše samozřejmě ve zvoleném jazyce. V této chvíli jsme si vybrali další daň za termín, který jsme si zvolili. Čekali jsme přibližně hodinu. U přepážky jsme podepsali dokumenty, obdrželi kartičku pro vjezd, mapu a klíče. Zaplatili jsme vratnou kauci 50,00 EUR a poplatek městu ve výši 0,30 EUR za osobu a noc.

Podle mapy jsme bez problému našli náš bungalow. Byl jednoduchý, ale útulný, s velkou terasou. Náš měl navíc velký bonus v podobě keře, který ho dělil od cesty. Stínil a současně zajišťoval soukromí. Vedle bungalowu jsme měli k dispozici parkovací místo. Prostor uvnitř tvořila jedna místnost, členěná na předsíň, ložnici a kuchyň. V předsíni byla police a velká skříň. Ložnice byla tvořena dvěma palandami. Kuchyně byla vybavena lednicí s mrazákem, plynovým sporákem, dřezem, skříňkami a základním nádobím. Z kuchyně pak byl vstup do sprchy a na WC. Vše bylo postarší, ale čisté. Na terase byl stůl se čtyřmi židlemi. K dispozici jsme měli dvě lehátka a slunečník. Okna byla vybavena sítěmi proti hmyzu. Jedna ze zásuvek byla použitelná bez nutnosti redukce.

Prázdninová vesnička Rosapineta Nord se nachází jižně od ústí řeky Adige, v severní části Rosolina Mare u soukromé písečné pláže. Rozsáhlý kompex se skládá ze 450 bungalowů různých kategorií a velikostí. K dispozici jsou také místa pro obytné automobily, karavany a stany. Do centra Rosolina Mare je to odtud kousek postranním vchodem. Vesnička byla otevřena v roce 1961, kdy sem první němečtí turisté podnikali vzrušující výpravy přes Brennerský průsmyk s pasovou kontrolou a s devizovými omezeními. V současné době sem jezdí už čtvrtá generace. My jsme sem jeli s německou ADAC Reisen a opět jsme byli spokojeni s vysokou úrovní služeb. Kromě klasické knížečky s vouchery a pokyny jsme obdrželi také několik map. Na místě vše fungovalo bez sebemenšího problému.

Celý areál je kompletně vybaven. K dispozici jsou restaurace, bary, pizzérie, supermarket, trafika, obchod se suvenýry, kosmetické centrum, informace a recepce, lékař, animace, telefon, pračky na mince, kaple. Pro děti je k dispozici dětské hřiště, hlídání dětí a vláček. Dále je k dispozici herna, bowlingová dráha, fotbalové hřiště, futsal, basketball, plážový volleyball, tenisový kurt, dva bazény, posilovna, minigolf, kurzy plachtění a půjčovna kol. Některé služby jsou zpoplatněny. Samozřejmostí jsou rozmístěná WC, sprchy, umyvadla a kontejnery na tříděný odpad všude po areálu. Pláž je vybavena kabinkami, sprchami a dohledem plavčíků. Je denně udržovaná, písečná včetně dna, s pozvolným vstupem do moře. Areál je pokrytý wifi internetem. Denní taxa je 2,00 EUR, týdenní 6,00 EUR.

Den před odjezdem jsme si vyzvedli vratnou kauci a doplnili informace o odjezdu. Bungalow jsme si uklidili sami. Existuje však možnost si najmout uklízečku za 30,00 EUR. Recepce funguje od 8:00 hodin, je však možný i dřívější odjezd po dohodě. Naopak nejpozději do 10:00. Odjížděli jsme o chvíli dříve, u závor už byli pracovníci Rosapineta Nord. Otevřeli jsme si závoru, obsluze odevzdali kartičku a klíče od bungalowu, zamávali a odjeli. Nikdo nic nekontroloval, vše bylo postavené na maximální důvěře. Rosapineta Nord můžeme hodnotit jen kladně. Vše fungovalo. Od nejvzdálenějšího bungalowu k pláži to bylo cca 300 m, přes den i v noci všude klid. Jediný zápor bylo jednodušší ubytování a starší vybavení bungalowu. Tomu však odpovídala příjemná cena. Doporučujeme.- Na sever Itálie - Rosapineta Nord - Rosolina Mare - Botanická zahrada - Adige - Chioggia - Delta Pádu 1 - Delta Pádu 2 - Cesta domů -
- Fotogalerie - Otázky a odpovědi - Vyhledejte si svoji dovolenou v Rosolina Mare -