ROSAPINETA NORD

Ubytování v Rosolina Mare

 /  / Reporáže z cest / Rolina Mare 2013 / Rosapineta Nord

Vstup do Rosapineta Nord tvořila recepce a dvě závory, pro vjezd a výjezd, ovládané kartičkou s kódem. Nástup na ubytování jsme měli od 17:00 hodin. V automatu jsme si vyzvedli lístek s pořadovým číslem. Dopředu jsme navolili, že přijíždíme do bungalovu a že chceme komunikovat anglicky. Na obrazovce před vstupem se postupně zobrazovala čísla klientů před námi s číslem přepážky na recepci, ke které se mají dostavit. K tomu byla ještě přehrána zvuková zpráva. Vše samozřejmě ve zvoleném jazyce. V této chvíli jsme si vybrali další daň za termín, který jsme si zvolili. Čekali jsme přibližně hodinu. U přepážky jsme podepsali dokumenty, obdrželi kartičku pro vjezd, mapu a klíče. Zaplatili jsme vratnou kauci € 50,00 a poplatek městu ve výši € 0,30 za osobu a noc.

Podle mapy jsme bez problému našli náš bungalov. Byl jednoduchý, ale útulný, s velkou terasou. Náš měl navíc velký bonus v podobě keře, který ho dělil od cesty. Stínil a současně zajišťoval soukromí. Vedle bungalovu jsme měli k dispozici parkovací místo. Prostor uvnitř tvořila jedna místnost, členěná na předsíň, ložnici a kuchyň. V předsíni byla police a velká skříň. Ložnice byla tvořená dvěma palandami. Kuchyně byla vybavená lednicí s mrazákem, plynovým sporákem, dřezem, skříňkami a základním nádobím. Z kuchyně pak byl vstup do sprchy a na WC. Vše bylo postarší, ale čisté. Na terase byl stůl se čtyřmi židlemi. K dispozici jsme měli dvě lehátka a slunečník. Okna byla vybavená sítěmi proti hmyzu. Jedna ze zásuvek byla použitelná bez nutnosti redukce.

Vstupní brána do Rosapineta Nord
Vstupní brána do Rosapineta Nord
Terasa
Terasa
Ložnice
Ložnice
Kuchyně
Kuchyně

Prázdninová vesnička Rosapineta Nord se nachází jižně od ústí řeky Adige, v severní části Rosolina Mare u soukromé písečné pláže. Rozsáhlý kompex se skládá ze 450. bungalovů různých kategorií a velikostí. K dispozici jsou také místa pro obytné automobily, karavany a stany. Do centra Rosolina Mare je to odtud kousek postranním vchodem. Vesnička byla otevřená v roce 1961, kdy sem první němečtí turisté podnikali vzrušující výpravy přes Brennerský průsmyk s pasovou kontrolou a s devizovými omezeními. V současné době sem jezdí už čtvrtá generace. My jsme sem jeli s německou ADAC Reisen a opět jsme byli spokojeni s vysokou úrovní služeb. Kromě klasické knížečky s vouchery a pokyny jsme obdrželi také několik map. Na místě vše fungovalo bez sebemenšího problému.

Celý areál je kompletně vybavený. K dispozici jsou restaurace, bary, pizzérie, supermarket, trafika, obchod se suvenýry, kosmetické centrum, informace a recepce, lékař, animace, telefon, pračky na mince, kaple. Pro děti je k dispozici dětské hřiště, hlídání dětí a vláček. Dále je k dispozici herna, bowlingová dráha, fotbalové hřiště, futsal, basketball, plážový volleyball, tenisový kurt, dva bazény, posilovna, minigolf, kurzy plachtění a půjčovna kol. Některé služby jsou zpoplatněné. Samozřejmostí jsou rozmístěná WC, sprchy, umyvadla a kontejnery na tříděný odpad všude po areálu. Pláž je vybavená kabinkami, sprchami a dohledem plavčíků. Je denně udržovaná, písečná včetně dna, s pozvolným vstupem do moře. Areál je pokrytý wifi internetem. Denní taxa je € 2,00, týdenní € 6,00.

Koupelna
Koupelna
Apartmány
Apartmány
Bar a pizérie na pláži
Bar a pizérie na pláži
Bazén
Bazén

Den před odjezdem jsme si vyzvedli vratnou kauci a doplnili informace o odjezdu. Bungalov jsme si uklidili sami. Existuje však možnost si najmout uklízečku za € 30,00. Recepce funguje od 8:00 hodin, je však možný i dřívější odjezd po dohodě. Naopak nejpozději do 10:00. Odjížděli jsme o chvíli dříve, u závor už byli pracovníci Rosapineta Nord. Otevřeli jsme si závoru, obsluze odevzdali kartičku a klíče od bungalovu, zamávali a odjeli. Nikdo nic nekontroloval, vše bylo postavené na maximální důvěře. Rosapineta Nord můžeme hodnotit jen kladně. Vše fungovalo. Od nejvzdálenějšího bungalovu k pláži to bylo přibližně 300 m, přes den i v noci všude klid. Jediný zápor bylo jednodušší ubytování a starší vybavení bungalovu. Tomu však odpovídala příjemná cena. Doporučujeme.

Fotogalerie: Rosapineta Nord