IT CENTRUM

Apartmány v Krkonoších

 /  / Reporáže z cest / Krkonoše 2016 / IT Centrum

Ubytování jsme si zakoupili dopředu přes Booking / IT Centrum. Využili jsme tak všech výhod, které tento rezervační systém nabízí. Měli jsme také výhodnější cenu než pultovou. IT Centrum se nachází ve Vrchlabí, na Krkonošské ulici, v horním patře stejnojmenného nákupního centra. Vchod je také z náměstí T.G. Masaryka. Podzemní parkoviště je v provozu od 7:00 do 22:00, mimo tuto dobu není přístup k autu možný. Mimo otevírací dobu parkoviště a nákupního centra je vstup k výtahům možný samostatným vchodem z náměstí. Recepce je v cestovní kanceláři Ingtours v prvním patře, která je otevřená v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Mimo tudo dobu je po dohodě kontakt možný v malé kanceláři u apartmánů. Vraceli jsme tam na konci pobytu klíče a obdrželi jsme zpět kauci. Toto ubytování jsme využili už při pobytu Krkonoše 2007.

V suterénu nákupního centra se nachází již zmiňované parkoviště a také supermarket Billa, který je otevřený v pracovní dny od 9:00 do 18:00, v sobotu do 12:30. V přízemí se nachází kavárna s restaurací, mini pizzerie, rychlé občerstvení, prodejna sladkostí, drogerie, vinotéka, květinářství, trafika, balící služba, směnárna, stříbrnictví, zlatnictví, sklo a porcelán, butik, prodej mobilních telefonů a autosalon Opel. Na prvním patře jsou různé dárkové předměty a suvenýry, hračky, různé obchody s oblečením a obuví, papírnictví, lékárna a cestovní kancelář Ingtours. Ve druhém patře je prodejna sportovních potřeb, nábytek, prodejna elektro a stavební spořitelna. Ve třetím patře jsou apartmány a pokoje. Vše je propojeno výtahem, schodištěm a vstupy jsou do Krkonošské ulice a na náměstí.

Náměstí T.G. Masaryka a IT Centrum
Náměstí T.G. Masaryka a IT Centrum
IT Centrum
IT Centrum
Apartmány v IT Centrum
Apartmány v IT Centrum
Předsíň
Předsíň

K dispozici jsme měli prostorný apartmán se dvěmi velkými místnostmi. Jedna místnost sloužila jako obývací pokoj s kuchyňským koutem, druhá jako ložnice. Součástí apartmánu byla samozřejmě i předsíň a koupelna se sprchou a WC. Předsíň byla vybavena botníkem, věšáky, zrcadlem a dvěma velkými skříněmi s úložným prostorem. V obývacím pokoji jsme měli sedací soupravu s konferenčním stolkem, jedno lůžko sloužící jako přistýlka s nočním stolkem a lampičkou, lampu a stolek s plochou televizí. K dispozici jsme měli jak běžné programy, tak i satelitní. V době konání Olympijských her to byl velký benefit. Součástí výbavy byl i telefon. V ložnici jsme měli dvě manželské postele s nočními stolky a lampičkami. V místnosti byla navíc jedna židle. Zásuvek tady bylo dostatečné množství.

Kuchyňský kout byl vybaven pro ohřívání jídel a přípravu teplých nápojů. V základní výbavě byla lednička, mikrovlnná trouba, kávovar, varná konvice, vařič na vajíčka, dřez a čistící prostředky. V úložném prostoru bylo samozřejmě veškeré nádobí. Na hranici kuchyňského koutu a obývacího pokoje byl šestimístný jídelní stůl se židlemi. Koupelna byla velice prostorná. Byl v ní sprchový kout, dvě umyvadla, WC, bidet, malý stolek na toaletní potřeby a fén na vlasy. Ručníky, osušky a základní toaletní potřeby byly součástí výbavy. Apartmán byl situovaný do zámeckého parku, do kterého ale nebyl výhled přes vysoké stromy. Na patře jsme měli přístup do herny s kulečníkem, k dispozici byl i prostor s turistickými informacemi, stolky a křesly. Apartmán byl pokrytý WiFi.

Ložnice
Ložnice
Kuchyňský a jídelní kout
Kuchyňský a jídelní kout
Obývací pokoj
Obývací pokoj
Koupelna
Koupelna

Ubytování jsme měli bez stravování. Ubytovatel nabízí možnost objednat si snídaně včetně donášky na pokoj v době od 7:30 do 9:30. My jsme si snídaně připravovali sami ze surovin zakoupených v supermarketu Billa, který byl dostupný výtahem přímo od apartmánů. Přes den jsme se stravovali v místě výletů a na večeři jsme si zakoupili hotové jídlo v Bille nebo Lidlu, popř. pizzu v místní pizzerii Calabria. Možnosti stravování jsou však široké. Přímo v IT Centrum v přízemí je restaurace Botta Caffé, hned vedle rychlé občerstvení Profirest a z Krkonošské ulice okénko fastfoodu Master Grill. Další možnosti stravování jsou v nejbližším okolí, kde je několik restaurací, kaváren a rychlých občerstvení. Po cestě Směr Krkonoše jsme se ubytovali a vypravili poznávat město Vrchlabí.

Fotogalerie: IT Centrum