KANEGRA RESORT

Resort na Istrii

 /  / Reporáže z cest / Chorvatsko 2017 / Kanegra resort

Kanegra resort leží na mysu Savudrija, na pobřeží Piranského zálivu, 7 km jihozápadně od Umagu. K dispozici má 233 bungalovů zasazených do borového háje. Severozápadně od resortu je ještě FKK Camping Kanegra, který je v samostatném areálu. Zaparkovali jsme u recepce a vyřidili všechny formality. Personál uměl chorvatsky, anglicky, italsky, německy a rusky. Platební kartou jsme zaplatili ubytování zarezervované přes Booking a obdrželi jsme klíčky od apartmánu a mapu areálu, kde byl zakroužkovaný náš bungalov. Na recepci byla k dispozici wifi, bylo možné si zakoupit v automatu kávu a vyzvednout z informačního kiosku turistické informace v podobě brožurek a letáčků. Díky podrobné mapě jsme náš bungalov našli bez problému. Parkovat jsme mohli přímo u bungalovu, takže jsme do něj bez námahy přestěhovali věci z auta.

Bungalov byl umístěný kousek od recepce a stál v řadě čtyř bungalovů. K dispozici jsme měli ložnici, obývací pokoj, kuchyňský kout, koupelnu s toaletou a terasu. Ložnice byla vybavená dvěma samostatnými lůžky, konferenčními stolky s lampičkami, malým pracovním stolkem s židlí a šatní skříní. Obývací pokoj měl další samostatnou postel, pohovku, malý pracovní stolek se dvěma židlemi, konferenční stolek, lampičky, šatní skříň, televizi a telefon. V koupelně byla vana se sprchou, umyvadlo, toaleta a toaletní potřeby. Kuchyňský kout měl dřez s teplou a studenou vodou, vařič, lednici s mrazákem, základní kuchyňské nádobí a pořeby. Vyvýšená terasa byla vlevo od vchodu a byla vybavená zahradním nábytkem. Součástí bumgalovu byly prostředky pro základní úklid. Stačilo to ke strávení příjemné dovolené u moře.

Recepce
Recepce
Bungalov
Bungalov
Kuchyňský kout
Kuchyňský kout
Ložnice
Ložnice

V naší části resortu byla kromě recepce taverna Lama a prodejna pečiva. V dolní části resortu byla restaurace, bufet, pizérie, diskobar a prostor pro různé aktivity a animace. Kousek odtud byl minimarket a bar. Ve sportovním centru bylo k dispozici hřiště pro fotbal, basketbal a volejbal, tenisové kurty za HRK 75,00 na hodinu, stolní tenis za HRK 20,00 na hodinu, minigolf za HRK 15,00 na osobu a půjčovna kol za HRK 20,00 na hodinu. V její blízkosti byla velká mapa s vyznačenými cyklotrasami. V blízkosti taverny Lama byla sprcha pro psy, pod ní výběh pro psy a ještě níž u moře psí pláž. Bungalovy byly dostupné asfaltovými komunikacemi, mezi nimi byla vyasfaltovaná malá parkoviště. Celý areál byl protkaný řadou pěšinek doplněných schůdky a můsty, spojujících mezi sebou části resortu.

Pod celým resortem se táhla nádherná oblázková pláž s mírným vstupem do moře obklopená typickou středomořskou zelení a zasazená do krásného Piranského zálivu. Nabízela výhledy na historické město Piran a lázeňské město Portorož, obě ve Slovinsku. Pláž byla vybavená sprchami a kabinkami. Slunečník a lehátko si bylo možné pronajmout za HRK 25,00 na den. Bylo možné si zapůjčit i řadu vodních plavidel. Šlapadlo za HRK 80,00, kajak za HRK 25,00, surf za HRK 50,00, člun za HRK 150,00. Všechny ceny jsou za hodinu. K dispozici byly i vodní atrakce. Jízda na banánu stála za osobu HRK 75,00, jízda na vodním skútru HRK 220,00 za 10 minut a jízda na vodních lyžích HRK 180,00 za 15 minut. Od bungalovu jsme to měli k pláži přibližně 200 m nádhernou procházkou borovým hájem.

Market
Market
Taverna Lama
Taverna Lama
Borový háj
Borový háj
Pláž
Pláž

Stravovali jsme se přímo v bungalovu, obědy a večeře jsme si vařili v dostatečně vybaveném kuchyňském koutu, snídaně a svačiny jsme si připravovali ze zakoupených zásob. Nakupovali jsme v minimarketu přímo v resortu nebo jsme jezdili nakupovat do Kauflandu v Umagu. Pečivo bylo možné zakoupit nedaleko našeho bungalovu. Na speciality místní gastromie je vhodné si zajet někam do vnitrozemí. Na Istrii se spojuje kontinentální a středomořská kuchyně. Neodmyslitelně do ní patří ryby, raci, mořské plody, těstoviny s lanýži, omáčka ze zvěřiny, polévka s kukuřicí maneštra, guláš, omeleta z divokého chřestu, různé druhy sýru a další.

Fotogalerie: Kanegra resort