ZÁMEK BUCHLOVICE

šlechtické sídlo na úpatí Chřibů

 /  / Tipy na výlety / Česko / Zlínský kraj / Zámek Buchlovice

Poloha: [mapa] Česko, Zlínský kraj, okres Uherské Hradiště.
Zajímavá místa v okolí: Archoskanzen Modrá, Břestecká skála, Hrad Buchlov, Lázně Smraďavka, Staré Město, Svatá Barbora, Velehrad.
Související:

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějších barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Jeho stavba byla započata koncem 17. století, v roce 1698. Tehdejší majitel hradu Buchlova - Jan Dětřich z Petřvaldu - si vzal v roce 1692 za manželku Anežku Eleonoru, hraběnku z Colonna-Felsu. Té však bydlení na hradě Buchlově nebyhovovalo a tak ji Jan Dětřich jako dar nechal vybudovat nákladný zámek v Buchlovicích. Kolem zámku byla od začátku budována nádherná barokní zahrada. Význam zámku značně stoupl kolem roku 1900 za vlády hraběte Leopolda Berchtolda, který byl nejdříve diplomat a později rakousko - uherským ministrem zahraničních věcí. Na zámku rozhodovali přední politikové té doby o osudech Evropy.

Zámek Buchlovice
Zámek Buchlovice
Dolní budova
Dolní budova
Horní budova
Horní budova
Erb nad vchodem
Erb nad vchodem
Altánek v zahradě
Altánek v zahradě
Anglický park
Anglický park
Strom v parku
Strom v parku
Anglický park
Anglický park

Tip na výlet: Po prohlídce zámku a parku se vydejte po žluté turistické značce do Čertova sedla. Odtud po zelené turistické značce ke kapli Svatá Barbora a dále na hrad Buchlov. Odtud dolů po červené turistické značce k rozcestí Pod Holým kopcem, odkud pokračujte po zelené turistické značce k Dlouhé řece. Odtud se dostanete po žluté turistické značce přes Lázně Smraďavka zpět do Buchlovic.