Úvod / Kronika

TÁBOR TOM ŠUMNÁ U ZNOJMA  

naše turistická historie  

3.-24. července 1982

Budíček: vstávej, vstávej, lenochu ospalý, vstávej, vstávej, sluníčko svítí nám.

Než jsme odjeli do tábora, udělali jsme deset nových podsad a několik starých jsme opravili. Padlo na to u mne 40 hodin a Pavlovi 12 hodin brigád. V zaměstnání jsem si nadpracoval jeden den a odjel jsem už ve čtvrtek odpoledne, abych pomohl při stavbě tábora, který začínal v sobotu. Čtrnáct dnů jsem byl uvolněn ze zaměstnání, mzda mi byla vyrovnána. Týden jsem měl ze své dovolené za odměnu 500 Kčs. Tento poslední týden s námi trávila mamka s Renatkou. Renatka byla jako u vytržení, pořád pobíhala po táboře a nikam nechtěla jít na procházku a tak mamka s ní byla uvázaná jako pes u boudy. Celé tři týdny bylo krásné slunečné počasí, jen na konci nás zachytila průtrž mračen. Moje činnost táborová se skládala z dozoru při koupání, vedl jsem pár celodenních výletů, vypracoval jsem jednu celodenní hru, hru na poklad, vedl jsem plnění bobříků, sledoval plnění 100 Jkm, zajišťoval jsem někdy údržbu a opravy a spoustu drobných úkolů jako hraní budíčku a večerky, kdy jsme se s Pavlem střídali. Pavel si užíval. Poprvé se mu v životě podařilo vyšplhat na laně a ve hře na poklad doběhl s Vítkem Jedličkou druhý. Závěr této hry probíhal při průtrži mračen.

Tábor u Šimperku byl letos poslední. Lesáci nás vystěhovali. Příště se bude stavět na jiném místě, možná ve Vřesovicích. Je to také můj poslední tábor. Činnost v oddílu turistiky mi zabírala spoustu času na úkor práce doma. Mamce se to přestávalo líbit, uvolňování na tábory se nezamlouvalo vedení závodu a tak jsem se rozhodl, že s touto činností ve velkém skončím. V tomto roce prožívalo prázdniny 7 dospělých nad 18 let, 37 kluků a 33 děvčat od 7 do 17.

Výlety na táboře:

7.7. - Šimperk - Šumná - autobusem Bítov - Horka - Cornštejn a zpět.
8.7. - Horka - Vranovská pláž parníkem (koupání) - Šumná - Šimperk. Celkem 10 km - Pavel.
8.7. - Šimperk po žluté značce ke st. Olbramkostel, po modré do Znojma, návštěva nemocné kamarádky v nemocnici. Zpět vlakem do Šumné - pěšky Šimperk. Celkem 20 km - já, tj. taťka.
11.7. - Šimperk - Šumná, Onšov - Vranov - po zelené zpět do Šumné a k Šimperku. Celkem 14 km - Já, Pavel.
13.7. - Po stopách loupežníka Lapikuse (loňské hry na poklad). Šimperk, Vranovská Ves - lesem, Jankovec - po lesní cestě, po zelené Olbramkostel, Šimperk. Celkem 12 km - Pavel i Já.
15.7. - Příprava pokladu (rozložení zpráv). Šimperk, hájovna u Bílé vody, lesními cestami do Ctidružic, po žluté značce do Grešlovského Mýta a Boskovštejnu, po silnici k pomníku amerických letců, dále na modrou značku k Jankovci, hájovně Čekál, Olbramkostel, po zelené Nový rybník, Šimperk chatařskou oblastí. Celkem 25 km - Já, Pavel 22.7.
20.7. - Vlakem do Grešlového Mýta, po žluté do Boskovštejnu a Jevišovic (koupání), po silnici do Bojanovic, lesem k Jankovci, hájovna Čekál, rybník Černá hlína, Nový rybník, Šimperk po zelené. Celkem 25 km jenom Já.