Úvod / Vaříme / Mleté maso

MASOVÉ KULIČKY V ZELÍ  

recept na pokrm z mletého masa  

Na masové kuličky v zelí potřebujete: 300g mletého vepřového masa, 1 vejce, 100g uvařené rýže, mletý pepř, sůl, olej, 500g hlávkového zelí, 1 bobkový list, 4 zrnka nového koření, 100g rajčatového protlaku, cukr.

Mleté maso dejte do mísy, přidejte vejce, očištěnou a nadrobno nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a rýži. Osolte, opepřete a dobře promíchejte. Ze směsi tvarujte menší kuličky, osmažte je ze všech stran na oleji, vyndejte a odložte na teplém místě. Do hrnce dejte dvě lžíce oleje, přidejte očištěné a nakrájené zelí, osolte, podlijte vodou a krátce poduste. Přidejte bobkový list, nové koření, rajčatový protlak, promíchejte a duste téměř do změknutí. Do zelí vložte opečené masové kuličky, podle potřeby podlévejte vodou a duste do změknutí. Zelí oslaďte, jemně promíchejte a nechte chvíli uležet.

Viz také: Masové kuličky 1, Masové kuličky 2, Masové kuličky s raj. omáčkou, Masové kuličky se smet. omáčkou, Masové kuličky se sýr. omáčkou, Masové kuličky se špagetami, Masové kuličky se zelím, Masové kuličky v rajské omáčce, Masové kuličky ve špenátové omáčce.