Úvod JAK ŽIJEME 2000 

Květina Náš život je velice aktivní a pestrý. Jakmile je pěkné počasí a chvilka času, vyrazíme někam na výlet nebo někam za zábavou. Jsou úseky života důležité a zajímavé i ty méně důležité a méně zajímavé. Na této stránce zachycujeme část převážně těch prvních, alespoň z našeho pohledu. Zajímá Vás, kam jsme chodili na výlety v letech 1977 až 1991? Nahlédněte do turistické kroniky.2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000    1999

Point

Prosinec 2000 - Tatínek oslavil 31. narozeniny. Blahopřejeme.

Point

Listopad 2000 - Lukášek oslavil první narozeniny. Blahopřejeme.

Point

Září 2000 - Maminka oslavila 25. narozeniny. Blahopřejeme.

Point

Červenec 2000 - Kamilka byla na dovolené s babičkou, s tetou, s bratrancem Jirkou a se sestřenicí Ivetou v Jívové na Olomoucku. Počasí se jim vydařilo.

Point

Dort Červen 2000 - 30.06.2000 oslavila Kamilka 5 roků. Přejeme jí hodně štěstí zdraví a všechno, co si jen může přát ona sama. Na oslavu jsme pozvali její babičky, dědečky, tetičky, strýčky, bratrance a sestřenice. K narozeninám dostala Kamilka spoustu dárků - horské kolo, hračky, knížky, oblečení, sladkosti, ...

Point

Cirkus Tygr Červen 2000 - zavítal k nám cirkus TORNÁDO a tak jsme navštívili jedno z jeho představení. Kromě několika artistů a klauna nás zaujala především cvičená zvířata. Cvičené koně, opice a pudlíci jsou chloubou každého cirkusu. V TORNÁDU měli také "inteligentního poníka" Kláru, která uměla počítat a odpovídat na otázky kývnutím hlavy. Uměla poznávat lidi podle barvy oblečení a jejich vlastností. Když našla paní, která si dá ráda šálek kávy, měla najít pána, který si dá rád sklenici vychlazeného piva. Zastavila se u taťky. To neměla dělat. Taťka raději tu kávu. No, i "inteligentní kůň" se někdy splete. Dále jsme obdivovali cvičeného velblouda, lamu, krávu a medvěda. Mohli jsme si pohladit dva obrovské hady-škrtiče.

Point

Klaun Červen 2000 - několikrát do roka navštěvujeme farmu Bolka Polívky. Vždy první červnovou sobotu pamatuje Bolek na děti - pořádá Dětský den. Kamilka se zúčastnila soutěží, ve kterých vyhrála spoustu Olšanských grošů. Ty pak vyměnila v obchůdku za sladkosti a hračky. Co neutratila, to projezdila na kolotoči. Všichni jsme obdivovali výkony parašutistů, kteří skákali na cíl. Vystoupení Standy Hložka upevnilo všem přítomným dobrou náladu. V závěru dne vylosoval Bolek Polívka vítěze tomboly. Akce neměla chybu, až na jedno - bylo tam moc lidí, občas i těsno. To nás však neodradí, abychom se tam za rok vrátili.

Point

Den dětí Květen 2000 - i letos se potřebovala Kamilka někde vyřádit na Den dětí. Zajeli jsme do Bučovic, kde se v prostředí renesančního zámku konaly různé soutěže pro ty nejmenší. Dopoledne probíhaly závody na kolech v zámecké aleji. Celkem ve třech disciplínách (rychlostní závod, slalom a jízda zručnosti) změřila Kamilka síly se stejně starými závodníky. Věřte, nevěřte, skončila na druhém místě, i když se teprve před několika týdny naučila jezdit bez pomocných bočních koleček. Při vyhlašování výsledků měla možnost vybrat si cenu. Z mnoha hodnotných cen jako např. puzzle, dřevěné hračky, pexeso, kalkulačky atd. si vybrala ... BUUBLIFUKKKK !! Ach ty děti. Hlavně že ji cena udělala radost. Doma už tak má tři bublifuky. Odpoledne soutěže pokračovaly v zámecké zahradě spoustou jednoduchých i náročnějších úkolů. Krásný den Kamilka zakočila na skákacím hradu.

Point

Auto Květen 2000 1. května jsme strávili v autosalonu AUTO-BAYER ve Slavkově u Brna, odkud máme už rok a půl naše autíčko. Probíhala zde tradiční prvomájová akce spojená s dnem otevřených dveří. Kromě prohlídky většiny modelů automobilek Škoda a Volkswagen, jsme mohli vychutnat předváděcí jízdu s novou Škodou Fabia a Volkswagenem New Beetle. Bohatý program pro děti využila naplno především Kamilka (Lukášek všechno kompletně prospal). Skákala ve hradu ve tvaru Žirafy, v mnoha soutěžích vyhrála plnou čepici sladkostí a mnoho dalších drobností, svezla se na koni, jen jízdu motokárou jí taťka nedovolil. Ten si zase zasoutěžil ve vědomostní soutěži. Dvě třetiny správně zodpovězených otázek z oblasti Škoda a Volkswagen zdaleka na výhru nestačily. Celá akce byla pořadatelem zvládnuta na profesionální úrovni, jako prakticky vše, co u AUTO-BAYER dělají.

Point

Budík Duben 2000 - zvonili jsme budíkem na Den země. A s námi spousta dalších lidí po celém světě. V tento den, tj. 22. dubna 2000, proběhla ve všech přihlášených zoologických zahradách akce s názvem "Lidé, vzbuďte se!" Bouřlivým zvoněním budíků jsme upozornili na vážný stav naší Modré planety. Zvonili jsme v zookoutku ve Vyškově a současně jsme si prohlédli všechna zvířata, která se v nádherný jarní den představila v celé své kráse, včetně čerstvě pokřtěných velbloudů. Akce proběhla pod kontrolou státní notářky, počet všech účastníků byl odeslán do celorepublikového centra v Chomutově, odtud putoval součet všech účastníků z celé republiky do celosvětového centra.

Point

Vlk Březen 2000 - navštívili jsme zookoutek ve Vyškově. Specialitou této malé zoologické zahrady je "Babiččin dvoreček". Můžete se zde volně procházet mezi cizokrajnými domácími zvířaty. Pobíhají zde kozy, poníci, oslíci, býčci, prasata, holubi, slepice a další. Kamilku nejvíce zaujaly opice a vlk, který prý zrovna sežral Karkulku - spal. Čápovi poděkovala za Lukáška. V zookoutku je samozřejmě mnoho dalších zvířat - psi dingo, pštrosi, tygři, buvoli, dikobraz, aj. Zookoutek se nachází v areálu zámecké zahrady.

Point

Turista Únor 2000 - taťka s Kamilkou se rozhodli, že si protáhnou tělo skoro jarním výšlapem. Mamka jim nabalila do baťohu svačinu. Vyrazili do Bučovic na turistický pochod Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Pět kilometrů dlouhá trasa vedla k černčínské hájence a zpět. Kamilka zdolala nástrahy hry "Po stopách Yettiho" a vysoutěžila tak mnoho sladkostí. V cíli oba obdrželi pamětní diplom a rukou jim potřásl sám Bystrozraký.