Úvod JAK ŽIJEME 1999 

Květina Náš život je velice aktivní a pestrý. Jakmile je pěkné počasí a chvilka času, vyrazíme někam na výlet nebo někam za zábavou. Jsou úseky života důležité a zajímavé i ty méně důležité a méně zajímavé. Na této stránce zachycujeme část převážně těch prvních, alespoň z našeho pohledu. Zajímá Vás, kam jsme chodili na výlety v letech 1977 až 1991? Nahlédněte do turistické kroniky.2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000    1999

Point

Prosinec 1999 - taťka oslavil 30. narozeniny a Lukášek první měsíc. Blahopřejeme.

Point

Miminko Listopad 1999 - poslední den v měsíci ve 22:51 se nám narodil Lukášek. Maličký drobeček vážil po narození 4.5 kg a měřil 53 cm. Taťka byl u porodu a jako první spatřil Lukáška na světě. Po týdnu si ho i s maminkou přivezl domů. Kamilka se dočkala bratříčka.

Point

Září 1999 - mamka oslavila 24. narozeniny. Blahopřejeme.

Point

Září 1999 - jednoho krásného podzimního dne jsme navštívili mohutnou, téměř 140 m hlubokou propast Macocha v Moravském Krasu. Celodenní výlet jsme zahájili na Horním můstku, odkud byl překrásný výhled na dno propasti. Z Dolního můstku bylo zase vidět do Punkevní jeskyně. Lanovkou jsme sjeli dolů ke vchodu do Punkevní jeskyně, kterou jsme si prohlédli jak pěšky, tak i nádhernou projížďkou v lodičkách. Výletním vláčkem jsme se svezli ke Skalnímu Mlýnu, odkud už to bylo kousek ke Kateřinské jeskyni. Prohlídka stála za to. Zpět jsme se dostali opět vláčkem, kde se Kamilka stala fotografickým objektem Taiwanského turisty. Výlet jsme završili výjezdem lanovkou zpět nad Macochu.

foto foto foto foto

Point

Září 1999 - za další zoologickou zahradou jsme se vydali do Lešné u Zlína. Tentokrát jsme s sebou vzali i babičku. Zoologická zahrada se nachází v rozlehlém anglickém parku s cennými dřevinami. Součástí ZOO je vodní plocha s exotickým ptactvem. Na park navazuje obora s volným výběhem zvěře. V areálu ZOO se nechází překrásný zámek. Nejvíce nás zaujaly žirafy honící pštrosy, kteří jim vlezli do výběhu. Kamilku již tradičně nejvíce zaujali lachtani. Tato zoologická zahrada byla jedna z nejkrásnějších, které jsme navštívili.

foto foto foto foto

Point

Srpen 1999 - letošní prázdniny jsme zakončili výletem do Lednice a jejího blízkého okolí. Nejdříve jsme si prohlédli nádherný novogotický zámek. K zámku je přilehlý skleník s tropickou vegetací. Ten byl bohužel uzavřen. Celý areál dokresluje pozoruhodný anglický park, který přechází ve volnou krajinu a je protkaný soustavou Lednických rybníků. Parkem jsme prošli k 62 m vysoké věži - Minaretu. Až na vrchol věže vyšlapal mnoho schodů jen taťka s Kamilkou, protože maminka měla v bříšku malého Lukáška a výstup by byl pro ni náročný. Z Minaretu byl nádherně vidět obrys Alpského pohoří. Výlet jsme ukončili prohlídkou výstavy exotických ryb.

foto foto foto foto

Point

Srpen 1999 - sotva jsme si odpočinuli po dovolené, už jsme plánovali kam bude směřovat naše další cesta. Kamilčinému návrhu se nedalo odolat - jde se do ZOO. Volba padla na Brno a jeho zvířecí království na Mniší hoře v Bystrci. V této zoologické zahradě nás zaujali nejvíce šimpanzi a nádherně zbarvení papoušci. Své kouzlo měla také žirafa v obrovském výběhu. Kamilka nejvíce času strávila u lachtanů a ledních medvědů.

foto foto foto foto

Point

Červenec 1999 - při návratu z dovolené jsme se rozhodli strávit jeden celý den v Rakousku v Solné komoře, která je známá nejen dávnými solnými nalezišti, ale především překrásnými průzračnými teplými jezery, která lemují věčně zasněžené štíty alpských velikánů. Už cestou nás zaujal nádherný pohled na Salzburg s panorámatem Alp v pozadí. Zrovna nad městem přistávalo dopravní letadlo. První naše zastávka byla u Fuschlsee. Po nádherně průzračném jezeře, lemovaném typickými chaloupkami s muškáty v oknech, se proháněly plachetnice. Dále jsme se zastavili v městečku St. Gilgen u jezera Wolfgangsee. Jezero obklopené alpskými velikány působilo skutečně nádherně. Neodolali jsme a alespoň chvilku jsme se vykoupali. Po procházce čistým městečkem jsme pokračovali sérií silničních tunelů k Traunsee. Jezeru vévodí kostel na poloostrůvku a vysoká hora nazvaná jak jinak - Traunstein. Zajižďka přes Německo a Rakouska stála skutečně za to. Cestou jsme ještě trošku bloudili po Linzi, což taťka nakonec vyřešil jízdou načerno bez známky po dálnici (jediné řešení jak se dostat přes Dunaj na druhou stranu).

foto foto foto foto

Point

Červenec 1999 - druhou letošní dovolenou jsme strávili v Domažlicích, kde nám na týden zapůjčil strýc byt v jednom sídlišti. Celý týden jsme vždy odpoledne trávili na přírodním koupališti u Babylonu. Dopoledne jsme chodili na vycházky po okolí. Navštívili jsme domažlickou věž, historické bojiště nad Domažlicemi, muzeum J.Š. Baara v Klenčí pod Čerchovem, památník na Výhledech, památník J.S. Koziny, napodobeninu klobouku, který ztratil kaprál utíkající z boje u Domažlic, Kdyni a další.

foto foto foto foto

Point

Červenec 1999 - několik dnů po narozeninách odjela Kamilka s babičkou a s dědou na tři dny do Luhačovic. Spali v karavanu u známých a celé tři dny se koupali v Luhačovické přehradě. Prohlédli si také Lázně a město Luhačovice. Kamilce se výlet velice líbil a už se těší zase na příští rok až někam s babičkou a s dědou vyrazí.

foto foto foto foto

Point

Červen 1999 - Kamilka oslavila 4. narozeniny. Blahopřejeme.

Point

Červen 1999 - konečně nastala dlouho očekávaná chvíle. Odjíždíme na dovolenou do Tatranské Lomnice ve Vysokých Tatrách. Ubytovali jsme se v apartmánech v Eurocampu FICC. Během dovolené jsme si prohlédli nám dostupné části Vysokých Tater. Byli jsme na vycházce kolem Štrbského plesa, svezli jsme se lanovkou na Hrebienok a prohlédli jsme si Vodopády Studeného potoka, navštívili jsme Belianskú jaskyňu, vyjeli jsme lanovkou na Skalnaté pleso a prošli jsme se po okolí, podívali jsme se do Javorové doliny. Cestovali jsme také do okolí Vysokých Tater. Například jsme byli v Dobšinské ľadové jaskyni, u Červeného Kláštora a v soutěskách Dunajce. Jeden den jsme byli v Polsku podívat se na polskou část Vysokých Tater.

foto foto foto foto
foto foto foto foto