Úvod ODKAZY JINAM 

Odkaz Připravili jsme pro Vás několik odkazů na jiné webové stránky a produkty, které jsou pro nás zajímavé a hlavně praktické. Většinu z nich sami aktivně používáme a máme s nimi dobré zkušenosti. Zaměřili jsme se především na odkazy a informace, které využijete v běžném životě rodiny. Tento seznam budeme dále rozšiřovat.
 Spořící účet ING konto FINANCE 

Ponechávat volné peníze na běžném účtu se nevyplatí. Nijak se tady nezhodnotí. Proto je lepší volné finanční prostředky převádět někam, kde se zhodnotí. My k tomuto účelu využíváme ING konto od ING Bank. Tento spořící účet má při současné výši úroků relativně vysoký úrok, nás ale zaujal také díky své vysoké bezpečnosti. Při zřízení tohoto spořícího účtu jsme si zadali připojený běžný účet, na který je možné převádět finanční prostředky z ING konta. Změnu tohoto účtu lze provést jen písemně. Na spořící účet je možné finančí prostředky převádět odkudkoliv, ze spořícího účtu jen na tento zvolený účet. Převod trvá stejnou dobu jako kterýkoliv převod mezi účty běžných bank. Peníze jsou tedy neustále k dispozici. Provoz ani zřízení tohoto spořícího účtu nestojí ani korunu, minimální zůstatek není požadován. Více informací o spořícím účtu a možnost si ho založit najdete na stránce Spořící účet ING konto. Nezapomeňte v žádosti uvést náš kód 2326286.

 Dovolená od Invia, Student Agency a Nacesty CESTOVÁNÍ 

Najít tu správnou dovolenou je někdy docela pěkný oříšek. Na trhu existuje obrovské množství cestovních kanceláří a každá je specialistou na něco jiného. Už dávno jsme upustili od modelu oblíbené cestovní kaceláře a vybíráme podle toho, kdo nám nabídne nejlepší cenu a nejlepší podmínky. V poslední době jsme se přiklonili k cestování s německými CK. Většinou dovolenou hledáme a nakupujeme přes cestovní agentury a jejich vyhledávače dovolených od mnoha cestovních kanceláří. Vyhledávače nám umožní zacílit hledání na konkrétní lokalitu a získat informace a nabídku všeho, co je pro danou lokalitu dostupné a většinou i za nejlepší cenu. Největším hráčem na trhu internetových cestovních agentur je Invia, vhodně ji doplňuje Travel Portal a Student Agency. Dovolenou od německých cestovních kanceláří nakupujeme většinou u Nacesty. Jedinou nevýhodu všech cestovních agentur je to, že chtějí zájezd co nejdříve zaplatit, aby ho mohli zaknihovat u pořádající CK, na rozdíl od pořádající CK, která zájezd bez problému zaknihuje a potom si ho nechá zaplatit, popř. jen zálohu. Toto však vyváží četná pozitiva.

 Autobusová doprava od Eurolines, Doprava TerravisionTerravision, Student Agency a Tourbus CESTOVÁNÍ 

Cestovat do zahraničí veřejnou dopravou už není doménou jen letecké a vlakové dopravy. Mnoho autobusových dopravců rozšířilo svou nabídku cílových destinací a umožnilo tak cestovatelům vyrazit na dovolenou po Evropě i jinak než vlakem nebo autem. Autobusová doprava je vhodným řešením dopravy na letiště, protože do některých destinací je výhodnější letět ze zahraničí než z České republiky. Často je to i jediné řešení. K dispozici jsou jízdní řády, obsazenosti autobusů, ceníky a možnost on-line nákupu mnohdy za velice nízké ceny. Největším dopravcem je společnost Eurolines, která provozuje pravidelné linky do devatenácti zemí. Sympatickou novinkou je u některých možnost dopravy kol jako druhého zavazadla. Zajímavá je nabídka Eurolines Pass, se kterým je možné procestovat Evropu během 15-ti nebo 30-ti dnů. Společnost Student Agency provozuje linky do třinácti zemí a společnost Tourbus do sedmi zemí. Destinace se budou do budoucna určitě rozšiřovat. V mezinárodní dopravě preferujeme společnost Eurolines, ve vnitrostátní pak Student Agency.

 Nákupní rádce Heureka NAKUPOVÁNÍ 

Běžnou součástí života se stalo nakupování. V současné době lze nakoupit na internetu prakticky cokoliv a většinou za výrazně nižší cenu než v kamenném obchodě a většinou i s větším množstvím poskytnutých informací. Známou skutečností je, že stejný produkt prodává každý obchodník za jinou cenu. Přehled o cenách a skladové dostupnosti jsou další důležitou informací rozhodující při nákupu. Existuje mnoho srovnávačů cen internetových obchodů. My používáme u nás jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších - Heureka. Heureka nabízí srovnání cen z více jak 20.000 e-shopů a ušetřila nám už spoustu peněz. Důležitou přidanou hodnotou jsou také recenze uživatelů a graf vývoje cen. Zajímavý je také žebříček aktuálně nejpopulárnějších produktů, denně aktualizovaný na základě chování nakupujících a zájmu o jednotlivé produkty. V současné době je nejpopulárnější telefon Samsung i9195 Galaxy S4 mini. Aktuální cena Samsung i9195 Galaxy S4 mini v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )