Úvod NÁPOVĚDA 

Nápověda Naše webové stránky jsou optimalizované pro Firefox a Google Chrome s rozlišením 1024x768 bodů. V tomto případě zaručujeme funkčnost a viditelnost všech níže popsaných ovládacích prvků. Oba tyto prohlížeče používá přibližně 70% našich čtenářů (50:50). Naše stránky by neměly mít problém i v prohlížečích Internet Explorer, Safari a Opera.

Stáhněte si Firefox pro prohlížení našich stránek.

Ovládání našich webových stránek je velice jednoduché a intuitivní. Každá stránka je rozdělena na dvě oblasti - ovládací část a textovou část. Ovládací část představuje několik typů ovládacích prvků umístěných v horní, levé a dolní části webové stránky. Textová část je umístěna mezi těmito ovládacími prvky uprostřed webové stránky.

Ovládací prvek Vás ve většině případů přesměruje na některou z dalších stránek. Stačí, když přemístíte kurzor myši nad tento ovládací prvek a kliknete (dále jen kliknutí). Pokud je nad ovládacím prvkem kurzor myši, ve většině případů změní ovládací prvek svoji barvu, tvar apod. Význam jednotlivých ovládacích prvků je následující:

Panel Vše pro vaše cesty je panel se seznamem nejdůležitějších nástrojů pro cestovatele. Pomocí těchto nástrojů si můžete vyhledat dovolenou, ubytování, cestovní pojištění, letenky, jízdenky, trajekty, dopravu z letiště, pronájem aut, okružní prohlídky, turistické mapy, knižní průvodce nebo slovníky. Přemístěním kurzoru myši nad název zvoleného nástroje a kliknutím přejdete ve většině případů do vyhledávacího formuláře.

Lišta


Vedle panelu s nástroji pro cestovatele je ovládací lišta, skládající se z několika ovládacích prvků.
1. Záložky: záložky obsahují jednotlivé rubriky s informacemi pro cestovatele. Kliknutím na záložku se tato otevře. Aktivní záložka je graficky spojena s textovou částí. Další dvě záložky týkající se právních doložek jsou umístěny v pravém dolním rohu našich webových stránek.
2. Facebook: kliknutím na ikonu Facebooku přejdete do naší prezentace na Facebooku.
3. Nápověda: kliknutím na tlačítko nápovědy se Vám v jakékoliv situaci zobrazí tato stránka.
4. Obsah: kliknutím na tlačítko obsahu se Vám v jakékoliv situaci zobrazí stránka s podrobným obsahem našich webových stránek.

Největší část našich webových stránkek zabírá Textová část s informacemi. V pravo nahoře je vždy nadpis, vlevo nahoře pak hypertextový odkaz na nadřazené stránky. Kliknutím na tento odkaz se přemístíte na odpovídající stránku. Ve vlastním textu může být rovněž několik dalších hypertextových odkazů. Kliknutím na ně se tak můžete přemísťovat na odpovídající stránky. Pokud jsou v textu umístěny fotografie, zobrazíte jejich popis přemístěním kurzoru myši nad zvolenou fotografii.

Pokud některé ovládací prvky nefungují korektně nebo se nezobrazují, je potřeba upravit nastavení Vašeho prohlížeče, především povolit aktivní prvky, skripty apod.

Přejeme Vám příjemně strávený čas při čtení našich webových stránek a věříme, že pro Vás budou přínosem a že vždy v nich najdete přesně ty informace, které hledáte.