Úvod / Komentáře OPRAVDU JDE O PRAVDU? 

Vyškovské noviny velice rychle zareagovaly na e-mail, který ode mě obdržely hned po zveřejnění článku "Rousínovsko má své webové stránky". Tento dopis najdete v úplném znění zde. Hned v dalším čísle vyšla požadovaná tisková oprava, dokonce na stejné straně jako původní článek.

Vypadá to, že noviny zareagovaly tak rychle proto, aby napravily svou chybu a poskytly svým čtenářům pravdivé informace. Je tomu tak ve skutečnosti? Nikoliv. Cenzura zapracovala. Pomineme-li hned v prvním odstavci malou chybu tiskařského šotka, byla poslední věta tohoto odstavce zcela změněna. Dalo by se to omluvit, pokud by redaktor použil 3. osobu jednotného čísla. Takhle opět někdo mluvil za mě něco jiného. Druhý odstavec byl raději zcela vypuštěn. Ono by určitě nebylo vhodné čtenáře informovat o tom, že jejich oblíbený plátek nepostupuje zrovna korektně.

Nehodlám celý problém dál rozpitvávat. Musíme si zvyknout na to, že některá média píší články tak, aby byly zajímavé a to i za cenu, že pravda musí z kola ven.

14. dubna 2002 (13:35)