Úvod / Komentáře ČESKÝ "PASSAT" ŠKODA MONTREUX 

Automobilka Škoda představila studii sedanu vyšší střední třídy s názvem Škoda Montreux. Jde o koncept, zkoumající zájem zákazníků značky Škoda o vůz této kategorie a jeho tvar ještě není konečný. Vše nasvědčuje ale tomu, že Montreux je prototyp nového modelu Škoda a že se na podzim ve Frankfurtu představí sériová podoba tohoto automobilu. Podle prvních informací by se základní cena měla pohybovat někde mezi 600 a 700 tisíci korun, tedy opět velmi dobrý poměr mezi cenou a hodnotou

Nová škodovka by měla mít na délku přibližně 4.8 m, na šířku 1.77 m a 1.46 m na výšku. Zavazadlový prostor by měl pojmout 475 litrů. Cílem konstruktérů bylo tedy maximalizovat rozměry kabiny pro cestující. Škodovka připravuje pod kapotu koncernové zážehové a vznětové motory, základem bude asi benzinový 1.8T/110 kW nebo 2.0/85 kW. Pokračovat bude pravděpodobně šestiválci 2.4/121 KW a 2.8/142 kW. Přeplňované vznětové motory TDI budou pravděpodobně rovněž tři, a to 1.9/85 kW a šestiválce 2.5/110 kW a 2.5/132 kW. Ve špičkové verzi by mohl být později i osmiválec.

Vzhledově se jedná o syntézu typických prvků škodovek vsazených do tvarů passatu. Obdélníková maska chladiče se znakem Škoda, rozměrné světlomety se zaoblenou spodní částí a typický tvar krycího skla zadních skupinových světel - to vše je ojedinělé pro značku Škoda. Kromě masivního sloupku C a charakteristického zkosení zadního bočního okna je už téměř vše ostatní podobné passatu - především vytažení blatníků, tvar klik, spodní části pantonu karoserie a interiér. Můžeme se jen těšit na konečnou verzi tohoto vozu.

30. května 2001 (20:36)