Úvod / Komentáře KRÁSNÁ ZEMĚ 

Vskutku ojedinělý projekt připravila Česká centrála cestovního ruchu. Nese název "Krásná země aneb na kole kolem České republiky". Jedná se o propagační štafetovou jízdu na kolech po všech krajích České republiky. Cílem projektu je upozornit širokou veřejnost na krásy České republiky a motivovat ke trávení dovolené v tuzemsku. Cesta má celkem 29 etap a start první a cíl poslední etapy je v Českých Budějovicích.

Cyklisté ujedou téměř 1500 kilometrů a uvidí 51 zámků, 7 hradů a 9 zřícenin, prozkoumají 3 pevnosti a 1 bunkr. Vyšplhají na rozhlednu a hlásnou věž, prohlédnou si čtyři pivovary a přes 50 muzeí. Posílí se v 58 hostincích a 29 cukrárnách, přespí ve 30 hotelích nebo penzionech. Přepraví se třikrát lodí, 15 krát přebrodí řeku a třikrát se nechají hýčkat v lázních. Zatančí si na jazzovém festivalu, zastaví se v ZOO a dvakrát navštíví hvězdárnu atd.

Mezi účastníky jednotlivých etap budou populární osobnosti z kultury, sportu, politiky i z oblasti cestovního ruchu. V cíli etap bude připraven doprovodný program a celou akci bude provázet několik soutěží.

21. července 2003 (21:44)