Úvod / Komentáře KNIHA O KÁVĚ 

Káva je báječný nápoj. Povzbudí, zahřeje a vytváří pouto mezi lidmi na schůzkách a u přátelských posezení. Nabízí se bezpočet možností, jak ji připravit, ale také jak si s ní hrát a jak si ji co nejlépe vychutnat. Můžete ji i degustovat podobně jako víno.

Aktuální cena Kniha o kávě - Petra Veselá v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Petra Veselá kávě rozumí. Několikrát vyhrála mistrovství republiky v přípravě kávy a reprezentovala na mistrovství světa, má vlastní kavárnu a pořádá školení o kávě. Seznámí vás s historií kávy, dozvíte se, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží. Existují totiž různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť, to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, uchovávání. Další část knihy se věnuje vlastní přípravě kávy. Jak kávu správně namlít? Jak má vypadat správné espresso nebo cappuccino? Co znamenají názvy na kávovém lístku? A jak si skvělou kávu připravit i doma? Co je to french press, chemex nebo vakuum pot? V této knize najdete kromě odpovědí na tyto otázky také skvělé recepty na kávové nápoje i rady pro nákup, uchovávání a přípravu kávy nebo tipy na dobré kavárny.

Druhy kávy, její pěstování, sklizeň a zpracování - Historie kávy - Pražení a degustace - Mletí a mlýnek - Domácí příprava kávy - Profesionální kávovary, espresso a cappuccino, latte art - Kávová kultura a barista - Cukr, kofein, instantní káva, voda - Názvy káv v nápojových lístcích - Recepty na přípravu kávy a kávových nápojů - Rady na závěr

Petra Veselá se kávě profesionálně věnuje od roku 2004, kdy absolvovala první kávové školení a otevřela si kavárnu a galerii U Zlatého korálku v Jílovém u Prahy. V následujících letech se 2x stala mistryní České republiky ve vaření kávy a reprezentovala ČR i na mistrovství světa. Prošla řadou odborných školení, je certifikovanou Espresso italiano specialistkou a členkou mezinárodního svazu degustátorů kávy IANC, věnuje se latte artu. Od počátku roku 2008 má vlastní tréninková centra pro kávové specialisty v Brně a při své kavárně v Jílovém u Prahy. Spolu s týmem Coffee specialist z Brna pořádali řadu odborných školení a také pravidelný naučně zábavný pořad Coffeeright, byla koordinátorkou české sekce instituce Speciality Coffee Assotiation of Europe.

Obchodní informace:
Formát 170 x 240, pevná vazba, 248 stran, 399 Kč, celobarevné
Mnoho fotografií
ISBN 978-80-87049-34-1

Nakladatelství Smart Press, s. r.o. vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi, z nichž mnohé se staly bestsellery: Biokuchařka a BioAbecedář Hanky Zemanové, Kuchařka pro dceru Jany Zatloukalové (bestsellerem již po třech týdnech prodeje), její pokračování Vánoční Kuchařka pro dceru, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu (vyšla již ve dvou vydáních), Olivová, Mořská a Sladkovodní kuchařka z edice Jídlo jako lék.


Andrea Pitková
Redakce: Terronská 985/51, 160 00 Praha 6
E-mail: pitkova(at)smartpress.cz
Telefon: 233 320 075, Mobil: 775 265 335
www.smartpress.cz

Aktuální cena Kniha o kávě - Petra Veselá v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )