Úvod / Komentáře HUBNEME S ROZUMEM TVOŘIVĚ 

Lze zhubnout zdravě a natrvalo?

Obezita se stává jednou z nejvážnějších civilizačních chorob, Česká republika patří k zemím s nejvyšším výskytem této nemoci. A stále také přibývá lidí, kteří si svůj problém s nadváhou uvědomují a chtějí ji aktivně zvládat. Právě pro ně, ale i pro všechny, kdo si chtějí váhu udržet, nebo se zkrátka stravovat se zdravě a vyváženě, připravila Iva Málková novou pomůcku - knihu Hubneme s rozumem tvořivě.

Aktuální cena Hubneme s rozumem tvořivě - Jaroslava Štochlová; Iva Málková v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nejrůznější diety ani zaručeně zázračné přípravky z reklamních spotů nevedou k úspěšnému cíli. Iva Málková již tisícům absolventů svých kurzů a desetitisícům čtenářů svých knih ukázala, že k trvalému zhubnutí vede jediná cesta - snížit energetický příjem a zvýšit výdej, změnit svůj životní styl. "Všichni dělají podobné chyby - problém s kily začíná v hlavě, v nevhodných návycích," tvrdí autorka knihy Iva Málková. Ve svých knihách, brožurách a dalších pomůckách zdravého hubnutí shrnuje svou celoživotní zkušenost s prací s obézními a lidmi s nadváhou. Vychází z osobní zkušenosti zdolávání vlastní nadváhy, z odborné znalosti psychologie a z kognitivně-behaviorální terapie.

Pokračování edice Hubneme s rozumem a bestselleru Hubneme s rozumem v praxi opět přináší recepty na nízkoenergetická jídla s propočtenou energetickou hodnotu a optimálním poměrem živin. Tentokrát v netradiční, "interaktivní" podobě. Kniha je rozdělena na tři části, které je možné díky rozstřižení a kroužkové vazbě samostatně otáčet. Vrchní třetina knihy je věnována snídaním, svačinám a moučníkům, prostřední obědům a spodní večeřím. Listováním a otáčením si tak každý může vytvořit vlastní jídelníček na celý den - kniha obsahuje tolik receptů, aby se kombinace snídaně, oběda a večeře nemusela ani jednou zopakovat během příštích 240 let. Přidáte-li navíc jednu svačinu denně, vytvoříte 2,5 milionu různých kombinací jídelníčku na celý den. Čtenář nemusí nic počítat, pouze si sám vybere to, co mu chutná. Kniha obsahuje chutné a nutričně vhodné recepty nejen pro ty, kdo chtějí zhubnout, ale i pro ty, kdo si své váhové úbytky chtějí udržet (i tím je kniha na českém trhu výjimečná). Velká výhoda je, že není nutné vařit zvlášť pro sebe a pro rodinu. Pro nehubnoucí členy rodiny jídlo jednoduše upravíte podle tipu u receptu. Vlastní receptové části předchází teoretický úvod, v němž čtenář najde instrukce pro práci s knihou, a zásadní informace pro poučenou přípravu každodenního jídelníčku, který je v souladu s výživovými doporučeními pro hubnutí i udržení váhy. Všechny recepty obědů a večeří jsou doplněny fotografií.

O autorkách:
     PhDr. Iva Málková založila společnost STOB (STop OBezitě). Její metoda je prověřena účastníky kurzů STOB a vycházejí z ní knihy naší edice Hubneme s rozumem. Autorka je uznávanou odbornicí na problematiku hubnutí, její knihy jsou zmiňovány v mnoha článcích o hubnutí, doporučovány účastníkům kurzů zdravého hubnutí společnosti STOB.
     Jaroslava Štochlová pracuje jako nutriční terapeut v IKEMu na Pracovišti preventivní kardiologie. Usiluje o zlepšení stravovacích zvyklostí a změny životního stylu jak v přímém kontaktu s pacienty, tak v publikační činnosti. Spolupracuje se STOBem.

Obchodní informace:
Formát 165 x 280, kroužková vazba v pevných deskách, 200 stran, 499 Kč, celobarevné
Mnoho fotografií
ISBN 978-80-87049-31-0

Nakladatelství Smart Press, s. r.o. vydává kromě úspěšných knih z edice Hubneme s rozumem také původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi: Biokuchařka a BioAbecedář Hanky Zemanové, dále např. Kuchařka pro dceru Jany Zatloukalové, která se stala bestsellerem již po třech týdnech prodeje, a její pokračování Vánoční Kuchařka pro dceru, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu (vyšla již ve dvou vydáních), Olivová, Mořská a Sladkovodní kuchařka z edice Jídlo jako lék.


Andrea Pitková
Redakce: Terronská 985/51, 160 00 Praha 6
E-mail: pitkova(at)smartpress.cz
Telefon: 233 320 075, Mobil: 775 265 335
www.smartpress.cz

Aktuální cena Hubneme s rozumem tvořivě - Jaroslava Štochlová; Iva Málková v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )