Úvod / Komentáře CHLÉB V HLAVNÍ ROLI 

Potravina, která neodmyslitelně patří do našich životů, a bez které by se většina z nás neobešla. Ano, řeč je o chlebu. Pro někoho samozřejmost, pro jiného pochoutka, která nezevšední. Lidé po celém světě jej připravují již více než tisíc let a zmínky o něm najdeme v písních i básních, pořekadlech i lidových moudrostech. Nakladatelství Smart Press pro vás připravilo unikátní kuchařku s názvem "Chléb v hlavní roli", věnovanou právě tomuto oblíbenému pečivu. Tato inspirativní kniha vás přesvědčí o tom, že i z chleba můžete vytvořit nápaditá a velmi chutná jídla, kterými ohromíte celou vaší rodinu i hosty.

Aktuální cena Chléb v hlavní roli - Milena Volfová v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Tato kniha vznikla díky souhře tří okolností, které se protnuly ve správný čas: nakladatelství Smart Press chtělo připravit knížku, věnovanou jídlu, které chutná snad každému - čerstvému chlebu. Jen vhodnou autorku ne a ne nalézt, protože s Milkou spolupracovali jen při focení jiných kuchařek. Milena Volfová už dlouho odolávala nátlaku, aby se nevěnovala jen foodstylingu, ale vydala vlastní kuchařku, když má v zásobě tolik skvělých receptů. Odmítala s tím, že nemá dost přitažlivé téma. Až chleba ji zaujal natolik, aby se vrhla do práce. A konečně, Penam, díky jehož podpoře kniha vznikla, se právě rozhodl podobný projekt podpořit. Přípravy se ujal zkušený tým ve složení Milena Volfová (autorka receptů), Alena Hrbková (fotografka) a Lenka Al-Šaríf Nettlová (grafička). Kniha vznikala poněkud netradičně, některé recepty vznikly až během focení nebo na poslední chvíli při přípravě rodinné večeře. Ukázalo se, že z chleba se dá vytvořit tolik receptů, že by se jimi kuchařky naplnily třeba dvě ... Do té jediné se tak vešly jen ty nejlepší z nejlepších! Podle čeho jsme je vybírali? Třeba i podle toho, jak rychle po focení chlebová pochoutka zmizela v žaludcích realizačního týmu ...

Na co se můžete v nové knize těšit? Poradí jak upéct chleba, houstičky a ostatní druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací - například plněné chleby či chléb nasladko. Zaměstnané ženy zde najdou skvělou inspiraci, jak připravit všední večeři pro rodinu rychle a bez velké námahy. Nabízí také spoustu zajímavých receptů. Napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek? Milena Volfová vám ve své kuchařce dokáže, že i z chleba lze vytvořit originální a chutné recepty, díky kterým se stanete hvězdnou hostitelkou. Ukázka receptu: Sýrový chléb.

"Je mi velkou ctí, že se mohu stát kmotrou tak vynikající kuchařky. Již jsem měla možnost do nové knihy nahlédnout a už se těším na to, až recepty vyzkouším doma s rodinou," dodává na adresu kuchařky Chléb v hlavní roli její kmotra, oblíbená herečka Lucie Benešová.

Ať už chceme nebo ne, chléb je neodmyslitelnou součástí našich životů a recepty z něj budou chutnat všem bez rozdílu věku. Zvlášť pokud jsou připraveny s láskou, vášní a obrovským nasazením jako ty v kuchařce "Chléb v hlavní roli". Věříme, že v nové knize naleznete spoustu zajímavé inspirace a dobrých rad pro pohoštění vašich nejmilejších.

Milena Volfová - je přední českou foodstylistkou. Pracuje pro redakce lifestylových časopisů (začínala v Praktické ženě, pak následoval Apetit, Marianne a Marianne Bydlení a Elle). Podílela se na přípravě kuchařek Jitky Rákosníkové, Kluci v akci, S Italem v kuchyni a zároveň je i "dvorní foodstylistkou" nakladatelství Smart Press. Kuchařka o chlebu je její knižní prvotinou - a hned v ní ukazuje, jak bohatou má sbírku báječných, chutných a snadných receptů.

Alena Hrbková - patří k nejlepším českým fotografům jídla. Spolupracovala s časopisem Albert Magazín a s redakcemi lifestylových titulů (Apetit, Elle, Marianne a Marianne Bydlení, Můj dům a další). Nafotila i mnoho kuchařek (kuchařky Jitky Rákosníkové, kuchařka restaurace Kampa Park, Kluci v akci, nyní nová kniha Zdeňka Pohlreicha "Prostřeno bez servítků", 12 knih pro německý knižní trh). Zároveň vytvořila také fotografie pro několik kuchařek nakladatelství Smart Press (Biokuchařka Hanky Zemanové, edice Jídlo jako lék). Kromě jídla fotí také divadlo, je autorkou fotografií na plakátech Městských divadel pražských a divadelních fotografií Luby Skořepové v její knize Tajnosti herecké a historky rozverné.

Lucie Benešová - působí na poli českého show businessu jako herečka, moderátorka a dabérka. Zahrála si mimo jiné v seriálu Horákovi, po boku Ivany Chýlkové v seriálu On je žena! a v neposlední řadě v seriálu Ordinace v Růžové zahradě či Ulice. Její životní rolí byla postava Ireny ve snímku natočeném podle pravdivých událostí Sametoví vrazi. Lucie Benešová vychovává se svým mužem, hercem Tomášem Matonohou, tři děti - Štěpána, Luciána a Sáru, kterou si vzali do pěstounské péče. Lucie je stále usměvavá, populární herečka, ze které sálá elán a životní energie.

Obchodní informace:
Formát 172 x 240, pevná vazba, 176 stran, 299 Kč, celobarevné
Mnoho fotografií
ISBN 978-80-87049-32-7

Nakladatelství Smart Press, s. r.o. vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi, z nichž mnohé se staly bestsellery: Biokuchařka a BioAbecedář Hanky Zemanové, Kuchařka pro dceru Jany Zatloukalové (bestsellerem již po třech týdnech prodeje), její pokračování Vánoční Kuchařka pro dceru, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu (vyšla již ve dvou vydáních), Olivová, Mořská a Sladkovodní kuchařka z edice Jídlo jako lék.


Andrea Pitková
Redakce: Terronská 985/51, 160 00 Praha 6
E-mail: pitkova(at)smartpress.cz
Telefon: 233 320 075, Mobil: 775 265 335
www.smartpress.cz

Aktuální cena Chléb v hlavní roli - Milena Volfová v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )