Úvod / Komentáře BIOKUCHAŘKA HANKY ZEMANOVÉ 

2. vydání Nejlepší kuchařské knihy roku 2006

Aktuální cena Biokuchařka Hanky Zemanové - 2. vydání v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nakladatelství Smart Press připravilo 2., aktualizované vydání kuchařky, jejíž úspěch na českém trhu je stejně výjimečný jako kniha sama - tato kuchařka věnovaná tematice biopotravin, ještě před pár lety téměř neznámých, ale dnes již i díky Hance Zemanové a její Biokuchařce běžných i v českých domácnostech, doplněná profesionálními fotografiemi a s výjimečným grafickým zpracováním se zařadila mezi bestsellery - byla již dvakrát dotiskována a prodalo se jí přes 18 000 výtisků! Ojedinělá česká kuchařka je určena všem, kdo jsou zmateni z velkého množství informací o zdravé výživě a už vlastně ani nevědí, co mají jíst. Tahle knížka je o tom, jak se vyznat v informačním chaosu a jak při rozhodování zapojit zdravý selský rozum. Je i o tom, jak si z těla zbytečně nevytvářet chemickou žumpu, jak zdravě jíst a vařit tak, aby to všem chutnalo, protože jíst zdravé jídlo s nechutí je hodně nezdravé! Biokuchařka vás naučí zařazovat biopotraviny do jídelníčku - zaměřuje se i na ty méně známé, ale běžně prodávané, např. pohanku, cizrnu, špaldovou mouku, panenské oleje apod. Bio není jenom zrní či vegetariánská strava, bio může být chutné, zdravé jídlo pro celou rodinu, které nemusí být složité na přípravu. V knize najdete mnoho originálních receptů, fotografií, názorných ukázek a tipů. Určeno všem, kteří chtějí žít zdravěji a nejsou lhostejní k přírodě.

- Více než 70 jednoduchých a skvělých receptů a jejich variací
- Zajímavosti o použití méně známých, ale dostupných druhů biopotravin
- Odpovědi na nejčastější otázky o biopotravinách
- Návštěvy u českých ekofarmářů
- Fakta a výzkumy o vlivu potravin na zdraví

O autorce: Mgr. Hanka Zemanová (*1975) během studia VŠ absolvovala dva dlouhodobé studijní pobyty ve Francii, kde se mimo jiné zabývala ekologickou výchovu. Založila Pro-bio ligu, pobočku Svazu ekologických zemědělců zaměřenou na osvětu v oblasti ekologického zemědělství a biopotravin. Se svým mužem založila společnost Albio, po jejím prodeji společně vybudovali Biopekárnu Zemanku. Dnes je matkou malé Natálky, nezávislou odbornicí na biopotraviny, spolupracuje s médii v tématech spojených se zdravým biovařením a ekologicky šetrným životním stylem a připravuje další knížku.

Biokuchařka Hanky Zemanové získala titul Nejlepší kuchařská kniha roku 2006, který uděluje odborný časopis pro kuchaře a cukráře Minutka. Odborná komise hodnotila knihy podle zpracování receptů a doprovodného textu i z hlediska přínosu gastronomii a grafické podoby.

O knize napsali:

Knížka Hanky Zemanové má magickou přitažlivost. Mě zasáhla definitivně. Rázem jsem se stala biokuchařkou. Hlavní důvod, proč jsem propadla této knížce, je její vlídnost a ohleduplnost. Nic mi nezakazuje, nepřikazuje, neomezuje. Jen doporučuje.
Dita Pecháčková, šéfredaktorka časopisu Apetit

Tato kuchařka je nádhernou dárkovou publikací typu kuchařských bestsellerů Jamieho Oliviera.
Jana Doležalová, časopis Děti a my

Biokuchařka Hanky Zemanové snese bez problémů srovnání s excelentními německými kuchařkami. V roce 2005 byla kuchařka Zemanové na trhu zjevením z hlediska obsahového, grafického i jazykového.
Petra Pospěchová, časopis Týden

Biokuchařka je skvěle napsaná, díky ní jsem výrazně změnila svůj způsob stravování a cítím se výborně. Recepty, které jsem vyzkoušela, jsou vynikající.
Hanka N.

Biokuchařka Hanky Zemanové mi pomohla se zorientovat ve světě biopotravin a zdravého životního stylu. Konečně jsem porozuměla všem těm záhadným názvům biopotravin, kniha mi dodala odvahu k vyzkoušení i méně známých surovin. A recepty opravdu fungují!
Alena V.

Obchodní informace:
Formát 210 x 220, pevná vazba, 180 stran, 449 Kč
Mnoho barevných fotografií receptů a postupů na křídovém papíře
ISBN 978-80-87049-20-4

Nakladatelství Smart Press, s. r.o. vydává úspěšné původní české kuchařky s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi: kromě Biokuchařky Hanky Zemanové např. Kuchařka pro dceru Jany Zatloukalové, která se stala bestsellerem již po třech týdnech prodeje, a její pokračování Vánoční Kuchařka pro dceru, Kuchařka Zpátky domů Hanky Michopulu, Olivová kuchařka a Mořská (nejen) kuchařka z edice Jídlo jako lék.


Andrea Pitková
Redakce: Terronská 985/51, 160 00 Praha 6
E-mail: pitkova(at)smartpress.cz
Telefon: 233 320 075, Mobil: 775 265 335
www.smartpress.cz

Aktuální cena Biokuchařka Hanky Zemanové - 2. vydání v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )