Úvod / Cestujeme / Tipy na výlety ve Slovensku VODOPÁDY STUDENÉHO POTOKA 

Vodopády Studeného potoka se nacházejí v místech, kde se spojuje Veľká Studená dolina s Malou Studenou dolinou. Začínají od soutoku Veľkého Studeného potoka s Malým Studeným potokem a končí na úrovni Bilíkovej chaty. Studený potok protíká obrovským terénním zlomem a vytváří překrásné kaskády a peřeje, které jsou obvzláště pěkné při jarním tání sněhu nebo po vydatném dešti, když je hladina vody vysoká. Nejznámějšími vodopády jsou Obrovský vodopád, Malý a Veľký vodopád a Dlhý vodopád.

Poloha: Slovensko, Prešovský kraj, okres Poprad [mapa]
Zajímavá místa v okolí: Bilíkova chata, Hrebienok, Malá Studená dolina, Rainerova chata, Skalnaté pleso, Slavkovský štít, Téryho chata, Veľká Studená dolina, Zamkovského chata, Zbojnická chata.
Tip na výlet: Z Hrebienku jděte po zelené turistické značce k Bilikovej chate a odtud kolem Vodopádů Studeného potoka až k Rainierove chatě. Odtud se vydejte buďto po modré Veľkou Studenou dolinou ke Zbojnické chatě nebo po zelené Malou Studenou dolinou k Téryho chatě. Stejnou cestou zpět. Od Vodopádů studeného potoka můžete sejít po žluté dolů do Tatranské Lesné.

foto foto foto foto
foto foto foto foto