Úvod / Cestujeme / Tipy na výlety v Jihomoravském kraji ZÁMEK MILOTICE 

Na místě dnešního zámku stávala gotická vodní tvrz. Tu přestavěl Bernard Ludvík Tovar z Enczesfeldu v 16. století na pozdně renesanční čtyřklídlý jednopatrový zámek. Za Karla Antonína Serényiho nastal rozkvět. Ten společně se svou manželkou Marií Terezií ze Štenberka přenesl v roce 1716 hlavní rodové sídlo do Milotic. Barokní přestavba zámku v letech 1719 až 1743 vytvořila ze zámeckého areálu unikátní kompoziční architektonický celek. Stylově zařízené interiéry nabízí pohled do života posledních majitelů zámku, rodiny Seilern Aspang. V barokních oranžériích je stálá expozice moravského barokního sochařství. Zajímavý je reprezentativní freskový sál s freskou Františka Řehoře Ignáce Ecksteina z roku 1725. V prostorách zámku je vinotéka a restaurace, upravená ve stylu dvacátých let 20. století. Zámek je nazýván perlou jihovýchodní Moravy.

Poloha: Česká republika, Jihomoravský kraj, okres Hodonín [mapa]
Zajímavá místa v okolí: Baťův kanál, Hrad Buchlov, Bukovanský mlýn, Kyjov, Mikulčice, Skanzen Strážnice, Velehrad, Větrný mlýn Kuželov, Zámek Buchlovice, ZOO Hodonín.
Tip na výlet: Po prohlídce zámku se můžete vydat na procházku k přírodní rezervaci Písečný rybník. Od zámku jděte po žluté turistické značce. Nejdříve Vás povede po silnici, pak odbočí doprava k zemědělskému objektu. Kousek za ním zahněte doprava k hrázi rybníka. Po prohlídce rybníka pokračujte po cestě dál, dovede Vás k silnici z Vacenovic. Ta Vás dovede zpět do Milotic.

foto foto foto foto
foto foto foto foto