Úvod / Cestujeme / Tipy na výlety v Jihomoravském kraji JUNDROV 

Městská část Brno - Jundrov se rozkládá na pravém břehu Svratky. Jundrov je proslavený především svými nádhernými rekreačními lesy v jeho okolí. Od poloviny minulého století se v nich budují kilometry pěšin. V roce 1964 se v těchto lesích začali vysazovat mufloni, později také daňci a jeleni. V současné době je srdce těchto lesů Obora Holedná. Stopy osídlení Jundrova sahají až do doby kamenné. První písemná zmínka o vesnici Sulostovice je z roku 1277, kdy ji Přemysl daroval Otakar II. kapli sv. Jana Křtitele na Špilberku. O 23 let později se v darovací listině Václava II. píše už o obci Judendorf. Název obce se časem měnil, až na začátku 17. století se objevuje ve starých listinách Jundrov. V letech 1850 - 1867 byl Jundrov spojen s Žabovřeskami. Součástí Brna se stal v roce 1919.

Poloha: Česká republika, Jihomoravský kraj, okres Brno - město [mapa]
Zajímavá místa v okolí: Anthropos, Brněnská přehrada, Brno, Bystrc, Holedná, Kohoutovice, Komín, Technické muzeum, ZOO Brno.
Tip na výlet: Ze zastávky Stránského jděte ke křižovatce, kde začíná zelená turistická značka. Po této se vydejte přes řeku Svratku do Jundrova a odtud dále pod Holednou, kde se nachází rozlehlá obora. Od rozcestí Pod Holednou pokračujte po žluté značce kolem Jezírka a přes Hobrterky do Kohoutovic. Odtud pokračujte dále po zelené značce k památníku ruského letce ke kančí oboře. Údolím oddechu dojděte do Bystrce a odtud se vydejte po pravém břehu Svratky romantickou krajinou zpět do Jundrova.

foto foto foto foto
foto foto foto foto