Úvod / Cestujeme / Tipy na výlety v Jihomoravském kraji BUKOVANSKÝ MLÝN 

Dominantou kopce nad obcí Bukovany se stal větrný mlýn. Postaven a otevřen byl v roce 2004. Budova mlýna má tři patra. V přízemí je Krbovna. V prvním patře galerie, ve které jsou pravidelně pořádány výstavy především jihomoravských umělců. Ve druhém patře je umístěna expozice muzea slovácké vesnice z 19. století. Tvoří ji mlynářské stavení a obydlí. Expozice je doplněna ze života obce Bukovany. Vyhlídková terasa v nejvyšším patře poskytuje výhled do okolí. Vidět jsou hřebeny Bílých karpat a Chřibů, Kyjovsko, Podluží, Rakousko. V roce 2007 vyrostl kolem mlýna areál hotelu, postavený v tradičním stylu moravského Slovácka.

Poloha: Česká republika, Jihomoravský kraj, okres Hodonín [mapa]
Zajímavá místa v okolí: Baťův kanál, Hrad Buchlov, Kyjov, Mikulčice, Skanzen Strážnice, Velehrad, Větrný mlýn Kuželov, Vlastivědné muzeum, Zámek Buchlovice, Zámek Milotice, ZOO Hodonín.
Tip na výlet: Po prohlídce mlýna se přemístěte do Bohuslavic. Od vlakové stanice Bohuslavice u Kyjova jděte po červené značce přes Malou a Velkou Ostrou na Zavadilku. Odtud pokračujte po zelené značce ke studánce a dále na Kameňák, kde je restaurace. Po zelené značce dojdete přes Čeložnice a Bohuslavické stráně zpět do Bohuslavic.

foto foto foto foto
foto foto foto foto