Úvod / Vaříme / Mleté maso

MASOVÉ KULIČKY S RAJSKOU OMÁČKOU  

recept na pokrm z mletého masa  

Na masové kuličky s rajskou omáčkou potřebujete: 2 cibule, 2 stroužky česneku, 4 lžíce oleje, velká konzerva rajčat, 2 lžíce rajčatového protlaku, 1 houska, 500g mletého masa, 3 lžíce strouhanky, 1 vejce, 3 lžíce strouhaného parmazánu, 2 lžíce italských bylinek, sůl, pepř, lžička cukru.

Cibuli a česnek oloupejte, posekejte a orestujte na oleji. Polovinu vyjměte. Rajčata pokrájejte a spolu s protlakem přidejte k cibuli a vařte asi 30 minut. Housku namočte v teplé vodě a po chvíli vymačkejte a promíchejte s mletým masem, cibulovou směsí, strouhankou, vejcem, parmazánem, bylinkami, solí a pepřem. Z hmoty vytvarujte kuličky, které opečte po všech stranách na oleji a poté je vložte do omáčky a prohřejte. Omáčku osolte a opepřete. Vhodnou přílohou jsou špagety.

Viz také: Masové kuličky 1, Masové kuličky 2, Masové kuličky se smet. omáčkou, Masové kuličky se sýr. omáčkou, Masové kuličky se špagetami, Masové kuličky se zelím, Masové kuličky v zelí, Masové kuličky v rajské omáčce, Masové kuličky ve špenátové omáčce.