Úvod / Vaříme / Mleté maso

MASOVÉ KULIČKY 1  

recept na pokrm z mletého masa  

Na masové kuličky potřebujete: 550g mletého masa, sůl, jemný pepř, cibule, 2 lžičky škrobové moučky, strouhanka, 3 brambory, 2 žloutky, 150 ml šlehačky, olej na pečení. Omáčka: 250 ml smetany, 2 lžičky škrobové moučky, 1 lžíce hořčice, 150 ml vývaru.

Smíchejte mleté maso s cibulí a v robotu ho ještě jemně nasekejte. Přidejte koření, žloutky a škrobovou moučku. Přendejte do mísy. Uvařte tři brambory a jemně je nastrouhejte. Přidejte k masové směsi. V míse ručně zpracujte spolu s trochou strouhanky a šlehačkou. Vytvarujte menší masové kuličky a naskládejte je na jemně olejem potřený pekáček. Pečte v toubě asi 40 minut při 200 stupních dohněda, v půlce času otočte, aby se propekla i druhá strana. Po upečení vyndejte a do šťávy z masa přidejte šlehačku, škrobovou moučku, vývar a hořčici. Vše smíchejte metličkou a kuličky zase ponořte zpátky. Prohřejte a podávejte.

Viz také: Masové kuličky 2, Masové kuličky s rajskou omáčkou, Masové kuličky se smetanovou omáčkou, Masové kuličky se sýrovou omáčkou, Masové kuličky se špagetami, Masové kuličky se zelím, Masové kuličky v zelí, Masové kuličky v rajské omáčce, Masové kuličky ve špen. omáčce.