Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy VILNIUS CUP 2011 

SVV Vilnius, 29. prosince 2011. V multifunkční hale Sportima ve Vilniusu se uskutečnil čtvrtý ročník dvoudenního mezinárodního baseballového turnaje Vilnius Cup 2011. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů z šesti zemí - osm z Litvy, tři z Běloruska, dva z České republiky a po jednom z Estonska, Polska a Ruska. Turnaj byl vypsán pro hráče narozené od 1.5.1997 do 1.1.2000. Přesto přijelo několik týmů se staršími hráči - ročník 1996 - Sdjusshor 42 Moscow, Panthers Kiili a Třebíč Nuclears. Tyto týmy se zúčastnily turnaje jako nesoutěžní. Mohly vyhrát pohár, ale nemohly vyhrát medaili. Hrálo se na čtyřech hřištích kadetských rozměrů s časovým omezením 50 minut a s pěti doběhy na směnu. Do pole mohlo nastoupit 8 hráčů, na pálku 9. Zápas v základní části mohl skončit remízou. Draci byli zařazeni do skupiny s Panthers Kiili, Vilnius I. a Tigrai Kauno Raj. Na soupisce měli pouze hráče ročníku 1998 a 1999.

28.12.2011, 8:00. DRACI BRNO vs. PANTHERS KIILI (EST) 1:4.

Hned v úvodu turnaje čekal Draky nejsilnější soupeř, z Estonska. Od začátku bylo jasné, že někteří hráči nesplňují ani tolerovaný limit ročníku 1996. Zápas se nesl v duchu neúčinné dračí pálky, několika přehozů v obraně a hlavně nejistého výkonu rozhodčího. Panthers se ujali hned na první pálce vedení 2:0, které v dračí dohrávce uhájili. Naděje na zvrat v útkání svitla ve druhé směně, kdy se podařilo zastavit palebnou sílu Estonců a naopak v dohrávce dopravit jeden bod na domácí metu a naplnit všechny mety. To však bylo vše, co se Drakům v této směně podařilo, naopak Panthers ve třetí směně přidali další dva doběhy a uzavřeli účet utkání na konečných 1:4. Lukáš do tohoto utkání nenastoupil, podporoval tým na lavičce.
28.12.2011, 10:00. DRACI BRNO vs. VILNIUS I. (LTU) 4:6.

Ve druhém zápase nastoupili Draci už proti přijatelnějšímu soupeři, jak věkově, tak i herně. Druhý nejsilnější tým z litevské baseballové bašty Vilniusu však Draky hned na úvodní pálce značně zaskočil. Po přehození zadáka doběhl Vilnius pro první bod. Uklidnění nepřinesla ani výměna nadhozu. Další dva doběhy získal Vilnius po dalším přehozu a čtvrtý doběh po přehozu první mety. Skóre po první pálce 0:4 nevěstilo nic dobrého. Přesto se Draci vzchopili a dokázali v dohrávce první směny vyrovnat na 4:4. Vilnius však hned na další pálce odpověděl dvěma doběhy, na které Draci nedokázali zareagovat. Zápas plný chyb ve vnitřním poli tak skončil porážkou 4:6. Lukáš nastoupil v zápase v pravém zadním poli, kde se mu podařil po zpracovaném míči důležitý příhoz na out na první metě. Na pálce zaznamenal v první směně hit s RBI a ve druhé směně byl po odpalu out na 1B.
28.12.2011, 12:00. DRACI BRNO vs. TIGRAI KAUNO RAJ. (LTU) 9:0.

Třetí zápas proti týmu z Kaunasu přinesl konečně baseball, který se od Draků očekává. Soustředěný výkon na pálce, bezchybná hra v poli a zápas plně pod kontrolou. Draci získali v prvních dvou směnách po dvou bodech a ve třetí maximální počet pěti bodů. Vítězství 9:0 přineslo potřebnou pohodu a herní jistotu do dračího týmu. Lukáš nastoupil v zápase na pozici zadáka, kde se po předvedeném výkonu zabydlel i na další dva zápasy. Při první účasti na pálce zaznamenal metu zdarma a při druhé hit s RBI. Bohužel dvě prohry a jen jedno vítězství znamenalo pro Draky až třetí místo v tabulce skupiny C a tedy odsunutí do bojů o 9. až 16. místo. Večer však přišla příznivá zpráva. Tým Panthers Kiili porušil pravidla turnaje, nastoupil se staršími hráči a proto byl odsunut na posledení čtvrtou příčku ve skupině. Pro Draky to znamenalo posunutí na druhou pozici a postup do čtvrtfinále.
29.12.2011, 9:00. DRACI BRNO vs. TŘEBÍČ NUCLEARS (CZE) 3:4.

Ve čtvrtfinále však čekal Draky těžký soupeř, s několika hráči tolerovaného ročníku 1996. Třebíč vyneslo na první příčku ve skupině D zaváhání moskevského Sdjusshor 42, kdy ztratil dva body remízami s Vilnius II. a Sugar Storm Skydel. Zápas s Třebíčí byl nejkrásnějším zápasem Draků na turnaji. Plné nasazení obou týmů na pálce i v obraně, hřmící lavičky i tribuna, téměř bezchybný výkon rozhodčího. To vše dokreslovalo zážitek ze zápasu. V první směně dokázaly oba týmy ubránit nulové konto. Draci měli ke skórování blíže. Za stavu dvou outů a plných met se jim však nepodařilo skórovat. Druhá směna přinesla po bodu na každé straně. Ve třetí směně se podařilo Drakům odskočit na 3:1. Dohrávku však měla Třebíč. V nejdůležitějších chvílích se však Draci dopustili závažných chyb. Během zápasu se dvakrát nepodařilo udělat fly-out v zadním poli, dvakrát se podařilo hráčům vysoko přehodit zadáka. To vše bylo okamžitě potrestáno. Třebíč v dohrávce otočila výsledek na 3:4 ve svůj prospěch a postoupila do semifinále. Na Draky tak čekaly boje o páté místo. Lukáš nastoupil v zápase na pozici zadáka. Na pálce zaznamenal dvě mety zdarma a jeden odpal, po kterém však byl třetí out na domácí metě.
29.12.2011, 11:00. DRACI BRNO vs. ZUBRY II. BREST (BLR) 8:1.

V boji o 5. až 8. místo nastoupili Draci proti běloruským Zubrům z Brestu. Na pálce začali Draci a doběhli si pro první bod, který následně v obraně uhájili. Ve druhé směně navýšili vedení na 3:0, které Zubři v dohrávce zkorigovali na 3:1. Poslední třetí směna byla plně pod taktovkou Draků. Dokázali získat maximální počet doběhů a zápas uzavřít výsledkem 8:1 a posunout se do boje o konečné páté místo v turnaji. Lukáš nastoupil v zápase na pozici zadáka. Na pálce byl nejdříve strikeout. Při druhé účasti na pálce získal hit s RBI a při třetí metu zdarma s RBI.
29.12.2011, 13:00. DRACI BRNO vs. VÉTRA UTENA (LTU) 11:1.

V posledním zápase turnaje nastoupili Draci proti týmu Vétra z městečka Utena. Rozehrané Draky už nedokázali hráči ze severovýchodu Litvy zastavit. Po směnách 5:0, 3:1 a 3:0 vybojovali Draci páté místo na kvalitně obsazeném turnaji. Lukáš do tohoto zápasu nenastoupil, podporoval tým na lavičce.
Vítězem turnaje se stal už počvrté domácí tým Sporto Vilkai. Druhé místo obsadili Zubři I. z Brestu a třetí místo Sdjusshor 42 z Moskvy. Tento tým však tvořila polovina hráčů ročníku 1996, základ ruské reprezentace na posledním Mistrovství Evropy kadetů. Stejně jako čtvrtý tým Třebíče nastoupili do turnaje jako nesoutěžní tým. Medaile za třetí místo tak převzali Draci Brno.Lukáš nastoupil ve třech zápasech na pozici catchera, v jednom na pozici pravého zadního pole. Do dvou zápasů nenastoupil. Při vyhlašování výsledků se mu dostalo vysoké pocty. Byl zvolen MVP (Most Valuable Player) - nejužitečnějším hráčem týmu Draci Brno. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce:Viz. také: Fotogalerie, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.