Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy SUMA OPEN 2013 

Suma Open Praha, 21. dubna 2013. Stejně jako loni, i letos, se do areálu Tempo Titans Praha sjely týmy mladších kadetů z celé Evropy, aby zde bojovali na turnaji Suma Open o vstupenku do turnaje Pony League World Series v USA. Turnaje se zúčastnily týmy z Německa (German Academy, Stuttgart Reds), České republiky (Česká akademie, Sharks Spálené Poříčí, Eagles Praha, Tempo Titans, SK Kotlářka, Třebíč Nuclears), Srbska (Srbsko), Běloruska (Brest Zubrs), Izraele (Izrael), Litvy (BC Vilnius), Velké Británie (London Mets), Polska (Gepardy Zory) a Ruska (Balashiha). Týmy z Rumunska (Botosami) a Moldávie (Abator) do Prahy nepřijely. Lukáš nastoupil stejně jako v loňském roce za Českou akademii. Bohužel právě jejich skupina byla rozlosována s oběma nezúčastněnými týmy, takže přišli o dva cenné zápasy, které skončily skrečem 7:0. Hráli tak každý den po jednom zápase.

18.04.2013, 14:00. ČESKÁ AKADEMIE vs. TŘEBÍČ NUCLEARS (CZE) 1:19.

Úvodní zápas turnaje, který rozhodl o všem. Třebíč začala na pálce a po dvou chybách na 2B obsadila první a druhou metu. Po krádežích se dostala do skórovacích pozic a dvěma hity běžce stáhla pro první dva body. Meta zdarma doplnila mety. Chyba nadhazovače a automatický posun po metách. Třebíč se ujala v první směně vedení 0:3. Akademie v dohrávce neodpověděla. Naprázdno vyšly oba týmy i ve druhé směně a tak šla Třebíč na třetí pálku stále s tříbodovým vedením. Čtyři nadhozy na tři pálkaře - sólo homerun, trojmetový odpal a dlouhý luft chycený ve středním zadním poli. Další dva doběhy a vedení Třebíče 0:5. V dohrávce byla Akademie třikrát out (C-1B, 3B, 1B) a do čtvrté směny šla s novým nadhazovačem, pro kterého to byla životní premiéra. Po hitu a metě zdarma přišel passed ball, na který Třebíč doběhla pro šestý bod. Dvojmetový odpal a meta zdarma obsadily mety. Grandslamem Třebíč navýšila vedení na 0:10. Na nadhozu dostal příležitost opět nový nadhazovač. Tři série dvoumetového odpalu a mety zdarma přinesla dva a dva doběhy a vedení Třebíče 0:14. Opět změna nadhozu, série hitů a chyb v zadním i vnitřním poli, pět doběhů a vedení Třebíče 0:19. Do dohrávky šla Akademie proti novému nadhozu, který prvním dvěma pálkařům věnoval mety zdarma. Po krádeži a passed ballu se nakonec Akademii podařilo doběhnout pro čestný bod. Třebíč zvítězila nad Akademií 1:19 a bylo to v celém turnaji její jediné vítězství. Kuriozitou zápasu bylo, že oba týmy vedl stejný trenér. Lukáš nastoupil v zápase na pozici 3B. Při dvou účastech na pálce byl nejdříve out 3B-1B a potom získal metu zdarma. Měl tedy 50% úspěšnost dosažení domácí mety.
19.04.2013, 16:00. ČESKÁ AKADEMIE vs. BALASHIHA (RUS) 8:4.

Silný ruský tým, jeden z favoritů turnaje. Balashiha porazila Třebíč Nuclears o rozdíl 16:4. Akademie začala na pálce. První pálkař obdržel metu zdarma, ale při krádeži byl chycen na 2B. Chyba prvního metaře znamenale save na 1B a po hitu a následných krádežích byly obsazeny 3B a 2B. Catcher propustil nadhoz a Akademie poprvé skórovala. Současně se běžci posunuli po metách a po hitu už vedla Akademie 2:0. To, že nepůjde o jednoduchý zápas, ukázala hned následující dohrávka. Po hitu přišla chyba na 1B a posun běžce až na třetí metu. Obsazená 1B a 3B. Další hit znamenal snížení na 2:1 a tříbodový homerun vedení ruského týmu 2:4 po první směně. Akademie ve druhé směně odpověděla stejnou měrou. Po strikeoutu, metě zdarma a dvoumetovém odpalu obsadila 3B a 2B. Tříbodový homerun otočil skóre na 5:4 pro Akademii. Akademie ještě po hitu a dvou metách zdarma obsadila všechny mety. Balashiha odvolala svého nejsilnějšího nadhazovače, kterého si šetřila do závěrečných bojů turnaje, z pozice cathera a dosadila ho na nadhoz. A bylo to poznat - SSS, SBKS. Dva strikeouty a konec druhé směny. Nadhazovač Akademie odpověděl v dohrávce druhé směny rychle a rázně. Strikeout, chycený luft na CF, strikeout. Třetí směnu zahájila Akademie hitem, který krádežemi přetavila na obsazenou 3B. Meta zdarma a krádež 2B. Po passed ballu 6:4 a další meta zdarma. Chycená krádež na 2B, ale další doběh - 7:4. Meta zdarma, hit, meta zdarma, passed ball, doběh - 8:4. Dva strikeouty poslaly rusy do dohrávky. Tři pálkaři však byli rychle out (RF, hit, honička 1B-2B, strikeout). Do čtvrté směny šla Balashiha s novým nadhozem - předchozí se vrátil na catchera. Po chybě na 1B obsadila Akademie první metu. Double play a chycený luft na spojce ji poslal do obrany. Dva strikeouty a out SS-1B. Konec zápasu. Všechny tři týmy ze skupiny měli po jedné výhře. Rozhodovalo tedy skóre. Díky vysoké prohře s Třebíčí se nakonec do čtvrtfinále nedostala Akademie. Zbyly pro ni boje o nejlépe deváté místo. Lukáš nastoupil v zápase na pozici 3B. Na pálce zaznamenal tři hity a jeden doběh. Úspěnost dosažení domácí mety měl 100%.
20.4.2012, 15:30. ČESKÁ AKADEMIE vs. TEMPO TITANS (CZE) 13:4.

V boji o 9.-12. místo se střetla Česká akademie s týmem Tempo Titans Praha, který se umístil na třetím místě ve skupině B. Akademie začala v obraně. Po úvodním outu C-1B se podařilo Tempu dvěma hity obsadit první a druhou metu. Druhý out zajistil nadhazovač strikeoutem. Meta zdarma znamenala plné mety a hitem se Tempo ujalo vedení 0:2. Strikeout poslal Akademii do útoku. Dvoumetovým odpalem a následnou krádeží se dostal běžec do skórovací pozice, kterou při outu P-1B proměnil v první bod. Sólo homerunem vyrovnala Akademie zápas na 2:2. Ve druhé směně se žádný z týmů neprosadil, i když Akademie měla se čtyřmi hity ke skórování blíž. Čtyři hity zaznamenalo také Tempo na začátku třetí směny a přineslo mu to vedení 2:3 po třetí směně, protože v dohrávce se Akademie neprosadila. Na začátku čtvrté směny se podařilo Tempu zvýšit vedení na 2:4, ale v dohrávce se Akademii konečně začalo pálkařsky dařit proti střídajícímu nadhazovačovi. Meta zdarma a dva hity dopravily domů dva body. Následovaly dvě mety zdarma a dva outy (SS, strikeout). Dalšími třemi hity stáhla Akademie pět doběhů a ujala se vedení 9:4. V dohrávce páté směny už jen podtrhla svou převahu grandslamem. Zápas skončil po uplynutí časového limitu za stavu 13:4 pro Akademii. Lukáš celý zápas odházel s průměrem 2,84 nadhozu na pálkaře. Rozdal pět strikeoutů a tři mety zdarma. Nadhoz: BX (out C-1B), KBX (1H), X (1H), SKS (strikeout), BBBKFB (meta zdarma), KX (1H, doběh, doběh), BSSS (strikeout), SBSBBB (meta zdarma), BX (out 3B-2B), SFX (out 2B-1B), BKKK (strikeout), KX (1H), X (1H), KFBS (strikeout), KX (1H), X (out 2B-1B, 1H, doběh), X (out C-1B), X (1H), KFX (1H, out C-3B), SBBX (out CF, doběh), BBSBX (out 2B-1B), FSX (out P-1B), B (trefení, meta zdarma), BX (1H), SBX (1H, out 1B-2B), BSBSK (strikeout). Na pálce zaznamenal dva hity, jednou byl po odpalu out. Jeden bod stáhl a pro jeden doběhl. Úspěšnost dosažení první mety měl 67%.
21.4.2012, 15:30. ČESKÁ AKADEMIE vs. EAGLES PRAHA (CZE) 9:10.

Druhý zápas třetích ve skupině vyhráli Eagles nad Kotlářkou, stali se tedy soupeřem České akademie v boji o konečné deváté místo. Akademie začala v obraně outem P-1B a strikeoutem. Třetí pálkař odpálil sólo homerun a Eagles se ujali vedení 0:1. S outem na 1B odešla Akademie do dohrávky. Dvěma hity a krádežemi postupně obsadila 3B a 2B. Dvoumetovým odpalem tyto body stáhla a otočila skóre na 2:1. Strikeout, hit, strikeout, meta zdarma. Obsazeny všechny mety. Hit a vedení 3:1. Ve druhé směně se žádný z týmů neprosadil. Na začátku třetí směny získali Eagles tři mety zdarma za sebou a po odpalu a chybě v levém zadním poli stáhli bod na 3:2. Po hitu a šlapaném outu na domácí metě přišel strikeout. Dva outy, plné mety. Meta zdarma a srovnáno na 3:3. Out 3B-1B poslal Akademii do dohrávky, ve které se však neprosadila. Čtvrtá směna začala pro Eagles slibně dvěma hity, chycený odpal ve středním zadním poli a double play 2B-SS-1B však jejich snažení ukončil. Naopak Akademie se v dohrávce prosadila hitem a dvěma double hity a ujala se vedení 5:3. Další bod stáhla po outu 2B-1B. V páté směně obsadili Eagles po dvou hitech a metě zdarma všechny mety. Po chyceném odpalu v pravém zadním poli přišel trojmetový odpal a vyrovnání na 6:6. Následující hit stáhl dalšího běžce a Eagles se ujal vedení. Druhá double play v zápase 2B-SS-1B poslala Akademii do dohrávky. První pálkař byl out 3B-1B. Druhý získal metu zdarma a následně ukradl i druhou metu. Po chybě v obraně doběhl běžec pro vyrovnávací bod - 7:7. Za stavu BBF vyměnili Eagles nadhoz. Další dva pálkaři byli strikeout a šlo se do tiebreaku, hra tedy začala při obsazených 2B a 1B. První pálkař byl out P-1B. Druhý odpálil double hit a Eagles se ujali vedení 7:8. Po odpalu a chybě v pravém zadním poli navýšili vedení na 7:10. Dva strikeouty zastavily pálku Eagles a na první dvě mety se postavili běžci Akademie. První pálkař obdržel metu zdarma a byly plné mety. Druhý pálkař byl strikeout. Třetí pálkař odpálil dlouhý odpal do pravého zadního pole, polař ho však skluzem zachytil. Dva běžci doběhli pro bod - 9:10. Bohužel přišel strikeout a konec zápasu. Nejkrásnějšího zápasu, který Česká Akademie na turnaji odehrála. Lukáš nastoupil v zápase na pozici 3B. Na pálce zaznamenal double hit, hit, dvakrát byl out po odpalu (2B, RF), jednou strikeout. Úspěšnost dosažení první mety měl 40%, stáhl však 4 body (4 RBI) a pro další dva doběhl.
Vítězem turnaje se stala stejně jako v loňském roce Německá akademie. Česká akademie po úvodní prohře s Třebíčí odehrála výborný zápas s ruským týmem Balashiha, který nakonec obsadil třetí místo. Jen díky nepříznivému skóre z prvního zápasu, odehráli boj o nejlépe deváté místo. Po těsné prohře s Eagles v tie-breaku skončili nakonec na desátém místě.

Lukáš nastupoval v zápasech na pozici 3B. Zápas s Tempo Titans celý odházel. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce:Viz. také: Fotogalerie Třebíč, Fotogalerie Balashiha, Fotogalerie Tempo, Fotogalerie Eagles, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.