Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy SUMA OPEN 2012 

Suma Open Praha, 22. dubna 2012. Do areálu Tempo Titans v Praze se sjelo dvanáct týmů mladších kadetů ze šesti evropských zemí, aby zde bojovaly na turnaji Suma open o postup do Pony League World Series v americkém Washingtonu. Účast na tomto prestižním turnaji měl zajištěnu jen vítěz. Celkem třicet zápasů mezi sebou sehrálo pět týmů z České republiky - Česká akademie, Eagles Praha, Kotlářka Praha, Tempo Titans a Green Roller, tři týmy z Německa - Ambassadors, Stuttgard Reds a Německá akademie, po jednom týmu z Polska - Gepardy Zory, Moldávie - Abator Chisinau, Rumunska - Botosami a Srbska - Srbská reprezentace. Tým Green Roller na poslední chvíli nahradil odhlášený francouzský PUC Baseball a stal se velkým překvapením turnaje. Lukáš v turnaji nastoupil za tým České akademie, který se sešel poprvé až těsně před turnajem. Hlavním trenérem byl Zdeněk Josefus.

20.04.2012, 12:30. ČESKÁ AKADEMIE vs. SRBSKO (SRB) 24:0.

První zápas ve skupině a hned velká neznámá - reprezentace Srbska. V úvodním zápase podlehlo Srbsko moldavskému Abator Chisinau 6:11 a tak měla Česká akademie svůj postupový klíč ve svých rukou a na svých pálkách. Vítězství by ji hned po prvním zápase vyneslo do čtvrtfinále. Před Českou akademií však stál další náročný úkol - sehrát se a najít optimální pozice jednotlivých hráčů. Srbský nadhoz nebyl moc kvalitní (15 met zdarma a jedno trefení), proto se pálkaři z počátku moc neprosazovali. Naopak český nadhoz si vedl skvěle. Ve třetí směně začalo hustě pršet a Česká akademie se začala prosazovat na pálce. Konečný výsledek 24:0 byl skvělým vstupem do turnaje a současně vstupenkou do čtvrtfinále. Lukáš nastoupil do zápasu jako startující nadhazovač a odházel tři skvělé směny. Zápis nadhozu: BFFX (out P-1B), BSSX (2H), BSSS, BFX (out P-1B), BSBSS, SX (out SS-1B), BBSFS, SSBBS, SSX (zásah pálkaře), BBBB, SSFS, SSX (out 1B). Z dvanácti pálkařů umožnil jen jednomu hit, pět poslal na střídačku se strikeoutem, u dvou měl asistenci při outu na 1B a dvěma daroval metu zdarma. Na pálce obdržel dvakrát metu zdarma.
20.04.2012, 17:30. ČESKÁ AKADEMIE vs. ABATOR CHISINAU (MDA) 17:4.

Druhý a současně poslední zápas ve skupině měl určit konečné pořadí a tím soupeře pro čtvrfinále. Abator měl silnou první část lineupu a hned v úvodu se ujal vedení 2:0. Česká akademie stačila v dohrávce jen zkorigovat jedním doběhem. Ve druhé směně se už podařilo zastavit pálku soupeře a rychlými outy uzavřít půlsměnu bez doběhu. Naopak pálkaři České akademie se v dohrávce činili a zcela otočili utkání šestnácti doběhy na svou stranu. Ve třetí směně nastoupila opět silná polovina moldavského lineupu a dvěma doběhy zkorigovala výsledek na 17:4. V dohrávce se České akademii nepodařil doběh, stejně jako Abatoru na začátku čtvrté směny. Do čtvrtfinále postoupila Česká akademi z prvního místa tabulky skupiny A. Lukáš v tomto zápase seděl na střídačce.
21.4.2012, 9:00. ČESKÁ AKADEMIE vs. GEPARDY ZORY (POL) 6:7.

Čtvrtfinálový klíč určil České akademii soupeře z druhého místa tabulky skupiny D - polský tým Gepardy Zory. Ten si ve skupině poradil s Tempo Titans a podlehl Stuttgart Reds. Úvod zápasu nebyl pro Českou akademii šťastný. Gepardy se ujali vedení 1:0 a v následné dohrávce toto vedení uhájili. Na začátku druhé směny navýšili své konto o další tři doběhy. České akademii se podařilo v dohrávce jen zkorigovat na 2:4. Třetí směna už vypadala nadějněji. V jejím úvodu se podařilo České akademii zastavit polské pálkaře a naopak v dohrávce dopravit na domácí metu tři běžce. Těsným vedení 5:4 byla blíže k semifinále Česká akademie. Na začátku čtvrté směny však přišel další polský nápor a další tři doběhy. Skóre se otočilo na 5:7 ve prospěch Gepardy Zory. V této chvíli začali polští koučové zdržovat a reklamovat u zápisu lineup. Díky tomu se šlo do dohrávky čtvrté směny jako do poslední. České akademii se podařilo naplnit mety a následně stáhnout bod na rozdíl jediného doběhu. Bohužel přišly také dva strikeouty, obházení nejlepšího pálkaře zápasu a při plných metách byly dva outy. Odpal a následný out na 1B ukončil utkání a semifinálové naděje. Lukáš nastoupil do zápasu na pozici levého zadního pole. Na pálce měl hit z ulívky a double hit. Bohužel na něj vyšel také poslední odpal zápasu.
21.4.2012, 15:30. ČESKÁ AKADEMIE vs. EAGLES PRAHA (CZE) 9:4.

V boji o 5. až 8. místo čekal Českou akademii tým Eagles Praha. Ten ve čtvrtfinále podlehl favoritům turnaje, německým Ambassador. Zapas se pro Českou akademii nevyvíjel vůbec dobře. V první směně se nepodařilo dopravit domů bod, naopak Eagles se v dohrávce ujali vedení třemi doběhy. Další dvě směny byly ve znamení kvalitních obran a na obou stranách nepřibyl žádný bod. Čtvrtá směna znamenala pro Českou akademii zkorigování výsledku na 1:3, v dohrávce však Eagles odpověděli na 1:4. Přišla poslední směna zápasu. Hlediště se probudilo k mohutnému povzbuzování a hnalo akademiky k otočení zápasu. Ti osmi doběhy zasadili týmu Eagles úder, ze kterého se v dohrávce nevzpamatovali a zápas tak skončil pro Českou akademii vítězstvím 9:4. Během zápasu přišla malá bouřka, která ho přibližně na 10 minut přerušila. Lukáš nastoupil v zápase na pozici levého zadního pole, během jediné účasti na pálce byl out na 1B po sebeobětovacím odpalu.
22.4.2012, 11:30. ČESKÁ AKADEMIE vs. GREEN ROLLER (CZE) 17:0.

O konečné páté místo na silně obsazeném turnaji se Česká akademie střetla s překvapením turnaje, Green Roller. Jednalo se o žákovský tým Eagles. Proti rozehrané České akademii neměli prakticky šanci a po čtyřech směnách, z nichž nejproduktivnější s jedenácti doběhy byla třetí, vyhráli akademici 17:0. Lukáš nastoupil v zápase na pozici levého zadního pole a na pálce byl fly-out, po sebeobětovacím odpalu out na 1B a na závěr odpálil double hit.
Vítězem turnaje se nakonec stala Německá akademie, která ve finále přehrála překvapivě snadno Ambasador 13:0. Třetí místo obsadil další německý celek Stuttgart Reds. Česká akademie skončila pátá jako nejlepší z českých týmů. Páté místo je pro Českou akademii určitě úspěchem, tým se sehrával až v průběhu turnaje a postup mezi elitu byl vzdálen jen maličký krůček, ke kterému chyběl kousek toho baseballového štěstí.Lukáš nastoupil ve třech zápasech na pozici levého zadního pole, v jednom dostal velkou důvěru na nadhazovacím kopci. Do jednoho zápasu nenastoupil. Turnaj byl pro něho obrovskou zkušeností, kterou se pokusí zúročit v bojích za svůj tým Draci Brno. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce:Viz. také: Fotogalerie Srbsko, Fotogalerie Abator, Fotogalerie Gepardy, Fotogalerie Eagles, Fotogalerie Green Roller, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.