Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR MLADŠÍCH KADETŮ 2012 

ČBP Praha, 17. června 2012. Do pražské Krče, na softballová hřiště místních Eagles, se sjelo celkem dvanáct týmů mladších kadetů z celé České republiky. Během tří tropických dnů změřily své síly na vrcholném turnaji jarní části sezóny - na Českém baseballovém poháru. Ve hře byl nejen pohár České baseballové asociace, ale především také několik postupových míst na podzimní Mistrovství České republiky. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti. V pátek, v sobotu a v neděli dopoledne proběhly boje ve skupinách, odpoledne pak semifinále, finále a zápasy o umístění. Hrálo se s 85. minutovým limitem a dohrávkou, případně tie-breakem. Pro nadhozy platila limitace dle pravidel ČBA. Draci přijeli do Prahy v plné sestavě a s cílem vybojovat jistý postup na Mistrovství České republiky. Ve skupině A se střetli postupně s Arrows Ostrava, Patriots Liberec, Cannibals Šumperk, Hrochy Brno a Kotlářkou Praha.

15.06.2012, 10:40. DRACI BRNO vs. ARROWS OSTRAVA 17:1.

První zápas ve skupině s papírově nejsilnějším soupeřem Arrows Ostrava. Draci neponechali nic náhodě a nasadili do tohoto zápasu dva reprezentační nadhazovače. Postupně zvyšovali tlak na pálce a ve čtyřech směnách zaznamenali 1, 2, 4 a 10 doběhů. Arrows se podařilo zkorigovat jedním doběhem ve druhé směně. Vítězství 17:1. Vstup do turnaje se tedy vydařil a jak se později ukázalo, rozhodlo toto vítězství o pořadí na prvních dvou postupových místech skupiny A. Lukáš do tohoto zápasu nenastoupil.
15.06.2012, 15:40. DRACI BRNO vs. PATRIOTS LIBEREC 15:2.

Ve druhém zápase ve skupině se Draci střetli s týmem Patriots Liberec. Hned v první směně se Patrioti ujali nečekaně vedení dvěma doběhy. V následující dohrávce však Draci pěti doběhy zápas otočili a v následujících směnách zcela ovládli. Třemi a sedmi doběhy navýšili skóre na 15:2 a ve čtvrté směně toto vedení uhájili, takže nebyla nutná dohrávka. Lukáš nastoupil v zápase na pozici zadáka. Při třech účastech na pálce byl nejdříve out na první metě s RBI, potom out po odpalu do pravého zadního pole s RBI a nakonec odpálil double hit s RBI. Všichni nadhazovači, kteří nastoupili první den, nepřekročili limit dvaceti nadhozů, byli tak k dispozici i do druhého dne.
16.6.2012, 12:20. DRACI BRNO vs. CANNIBALS ŠUMPERK 21:0.

Třetí zápas ve skupině proti papírově nejslabšímu soupeři. Draci se v něm naprosto prosadili proti dvěma nadhazovačkám. Po směnách 8:0 a 13:0 trenér soupeře zápas vzdal. Lukáš nastoupil do zápasu jako startující nadhazovač. Jeho statistika na pálce: F (out C), FFS (strikeout), SSBB (trefení, meta zdarma), BSSFFBBB (meta zdarma), SX (out SS - 1B), X (out 3B - 1B). Při jedné účasti na pálce zaznamenal hit s RBI a následným doběhem.
16.6.2012, 15:40. DRACI BRNO vs. HROŠI BRNO 10:1.

Čtvrtý zápas ve skupině s Hrochy Brno, kterým šlo v tomto zápase o všechno. Zápas byl poznamenán dvěma zraněními na obou stranách. U Draků zlomením prstu zadáka, u Hrochů zasažení kolena běžce příhozem ze zadního pole. Soustředěnou hrou na pálce a precizní obranou získali Draci v první směně vedení 2:0, které uhájili i na začátku druhé směny. V dohrávce druhé směny udeřili a šesti doběhy nepřipustili žádné drama. Ve třetí směně ještě navýšili vedení jedním doběhem. Hroši na začátku čtvrté směny zkorigovali jedním bodem, Draci však v dohrávce odpověděli stejnou měrou a uzavřeli zápas na konečných 10:1. Lukáš nastoupil po půl hodině hry na pozici zadáka. Při třech účastech na pálce nejdříve úspěšně zrealizoval nasignalizovanou sebeobětovací úlivku - následně out na 1B, potom byl out na 1B a na závěr odpálil hit. Všichni nadhazovači, kteří nastoupili druhý den, nepřekročili limit dvaceti nadhozů, byli tak k dispozici i do třetího dne.
17.6.2012, 9:00. DRACI BRNO vs. KOTLÁŘKA PRAHA 13:10.

Poslední, pátý, zápas ve skupině s Kotlářkou Praha neměl pro Draky žádný vliv na výsledek ve skupině A. Prvenství ve skupině si zajistili v předchozích čtyřech zápasech. Druhým jasným postupujícím ze druhého místa byli Arrows Ostrava. Po první směně, která byla na obou stranách ve znamení kvalitní obrany, byl stav 0:0. Ve druhé směně se ujali Draci vedení 1:0, víc jim však Kotlářka neumožnila. Naopak v dohrávce udeřila a čtyřmi doběhy se ujala vedení 1:4. Draci na začátku třetí směny nedokázali odpovědět a Kotlářka v dohrávce opět udeřila dalšími dvěma doběhy. Stav 1:6 a v tetelícím se vzduchu se vznášela první porážka Draků. Ti se s tím však rozhodně nesmířili a na začátku čtvrté směny ukázali, kde je jejich síla. Dvanácti doběhy otočili zápas ve svůj prospěch. Kotlářka se však také nevzdávala a v dohrávce ještě stačila zkorigovat čtyřmi doběhy na konečných 13:10 pro Draky. Lukáš nastoupil do zápasu na pozici catchera. Při třech účastech na pálce zaznamenal tři hity a tři doběhy.
17.6.2012, 14:00. DRACI BRNO vs. EAGLES PRAHA 7:1.

V semifinálovém zápase svedl proti sobě systém turnaje Draky Brno a Eagles Praha. Draci postoupili jako první ze skupiny A, Eagles jako druhý ze skupiny B. Draci nastoupili v nejsilnější sestavě. Hned v první směně se Eagles ujali vedení o jeden bod. Rychlým outem a dvěma strikeouty Draci tuto půlsměnu ukončili, v dohrávce však vyšli na pálce naprázdno, stejně jako Eagles na začátku druhé směny. Dohrávka druhé směny byla ve znamení chyb soupeřova nadhazovače a následně tvrdých odpalů Draků. Draci čtyřmi doběhy otočili zápas na 4:1. Třetí směna přinesla uklidnění bez bodů, ve čtvrté Draci uhájili stav a v dohrávce udeřili dalšími třemi doběhy a uzavřeli skóre na konečných 7:1. Lukáš v tomto zápase nenastoupil.
17.1.2012, 17:20. DRACI BRNO vs. TŘEBÍČ NUCLEARS 17:5.

V podvečerním finále nastoupili proti sobě Draci Brno a Třebíč Nuclears. Draci si finálovou účast zajistili vítězstvím nad Eagles Praha 7:1 a Třebíč Nuclears vítězstvím nad Arrows Ostrava 13:2. Hned v úvodu zaznamenali Draci první vítězství při losování - do zápasu nastoupili jako domácí s možností dohrávky. Jak už bylo na tomto turnaji zvykem, soupeř Draky v úvodní směně zaskočil. Do dohrávky první směny šli na kontě se třemi doběhy. Stačili však zkorigovat jen na 2:3. Ve druhé směně se na obou stranách dařilo v obraně a tak stav 2:3 svítil na tabuli i po druhé směně. Ve třetí směně navýšili hráči Třebíče skóre o další dva doběhy, stav 2:5 v tak vyrovnaném utkání nevypadal vůbec příznivě. V dohrávce třetí směny se dostal na pálku úvod lineupu Draků. První pálkař - první nadhoz - homerun. Druhý pálkař - první nadhoz - homerun. Třetí pálkař - první nadhoz - homerun. Vyrovnání na 5:5 v kategorii baseballových snů. Soupeř ještě stačil třetí směnu ukončit. Na začátku čtvrté směny však vyšel na pálce naprázdno. Draci, povzbuzeni předchozí směnou, pokračovali ve skvělém výkonu na pálce. Smrští hitů a dalších tří homerunů nedali soupeři šanci. Dvanáct doběhů, vedení 17:5 a začátek páté směny. Šanci uchopili Draci do svých rukavic pevně a uhájili své vedení. Dohrávka páté směny nebyla nutná. Zvítězili rozdílem. Lukáš nastoupil do zápasu v dohrávce čtvrté směny za stavu 5:5 na pozici 2B. Při dvou účastech na pálce byl nejdříve out na 1B, potom zaznamenal hit s následným doběhem.
Vítězem Českého baseballového poháru mladších kadetů se tedy stali Draci Brno, kteří během celého turnaje neokusili hořkost porážky. Celkové skóre 100:20 ze všech sedmi zápasů a skutečnost, že do posledního dne vstupovali se všemi nadhazovači, svědčí o jejich nebývalé síle jak na pálce, tak i v obraně. Vítězstvím se přímo kvalifikovali na podzimní Mistrovství České republiky kadetů. Na druhém místě skončili hráči Třebíče Nuclears a na třetím Eagles Praha.Lukáš nastoupil ve třech zápasech na pozici zadáka, v jednom jako startující nadhazovač a ve finálovém zápase po hodině hry na 2B. Ve dvou zápasech odpočíval na střídačce. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce:Viz. také: Fotogalerie Arrows, Fotogalerie Patriots, Fotogalerie Cannibals, Fotogalerie Hroši, Fotogalerie Kotlářka,
Fotogalerie Eagles, Fotogalerie Třebíč, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.