Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR ŽÁKŮ 2011 

Pohár Brno, 12. června 2011. První vrchol sezóny. Deset týmů ve dvou skupinách a 27 zápasů, na jejichž konci je vítěz, který společně s poraženým finalistou má zaručenou účast na Mistrovství České republiky. Souboj taktiky trenérů s nasazováním nadhazovačů s ohledem na pravidlo limitace nadhozů. Špičkové výkony malých hráčů, kteří jdou do každého zápasu naplno a s odhodláním odvést co nejlepší práci pro svůj tým. Hřmící tribuny, povzbuzující své borce ve chvílích úspěchu, ale i ve chvílích, kdy se jim moc nedaří. V neposlední řadě skvěle zvládnutá organizace a prvotřídní výkony rozhodčích. To byl letošní Český baseballový pohár žáků.

Drakům přisoudil los do skupiny týmy: Hroši Brno, Eagles Praha, Skokani Olomouc, Tempo Titans Praha. Zápasy Draků ve skupině A proběhly v pátek 10.6. a v sobotu 11.6. na Městském baseballovém stadionu, vždy jeden zápas dopoledne a jeden odpoledne. Zápasy ve skupině B pak na Pipasu v Komíně. Neděle 12.6. byla vyhrazena pro semifinále, finále a boje o umístění.

10.6.2011, 10:30. DRACI BRNO vs. HROŠI BRNO 18:3.

První, velice důležitý zápas. Hrochy už Draci letos vysoko porazili na Jarním turnaji v Praze, stejně tak v zápase oblastního přeboru. Hroši však mají výborné pálkaře. Jejich palebnou sílu zmrazil na kopci Ondra. Po dvaceti nadhozech (aby mohl nastoupit na kopci druhý den) ho vystřídal Tino, který zápas dovedl do vítězného konce. Lukáš nastoupil do zápasu na pozici 3B, kde jednou propustil míč. Na pálce se hned v úvodu blýskl hitem se dvěma RBI, při dalších třech účastech na pálce vybojoval soustředěným výběrem míčů tři mety zdarma.10.6.2011, 16:30. DRACI BRNO vs. SKOKANI OLOMOUC 21:1.

Ve druhém zápase čekal Draky herně neznámý soupeř ze Severomoravského oblastního přeboru. Po počátečním rozkoukávání se však začali prosazovat a zvítězili rozdílem o 20 bodů. Na kopci odvedli dobrou práci Honza s Tomem. Lukáš nastoupil na pozici zadáka. V tomto zápase se mu podařil výborný zákrok, kdy vyoutoval pálkaře po zachycení vysokého foulballu. Na pálce se dočkal v úvodu jednoho strikeoutu. Druhá účast znamenala hit, při třetí obdržel metu zdarma a při čtvrté účasti zaznamenal hit s jedním RBI.11.6.2011, 10:00. DRACI BRNO vs. EAGLES PRAHA 18:1.

V prvním sobotním zápase čekal Draky ambiciózní Eagles Praha. Pokud chtěl Eagles pomýšlet na semifinále, musel po páteční těsné porážce s Hrochy bezpodmínečně vyhrát. Díky tomu měl být tento zápas náročnější. Hlavním nadhazovačem byl Ríša a uchopil svou šanci pevně do rukavice. Kopec opustil až po druhé směně za stavu 13:1 pro Draky. Po něm si odházel svých dvacet nadhozů Lukáš H. a zápas dokončil Max. Oba opět skvěle. Lukáš nastoupil opět na pozici zadáka. Na pálce to byl pro něj nejlepší zápas turnaje. Hned při prvním startu se mu podařil odpálit triple hit se dvěma RBI. Při druhé účasti mu pěkný odpal (ale nízký) směřující do zadního pole zachytil po výskoku druhý metař. Při třetí účasti byl po odpalu out na první metě a při čtvrté účasti zaznamenal sólo oběhový homerun.11.6.2011, 14:00. DRACI BRNO vs. TEMPO TITANS 25:3.

Poslední zápas ve skupině. Karty jsou rozdány, ze skupiny A postupují do semifinále z prvního místa Draci a ze druhého Hroši, bez ohledu na výsledek tohoto i zbývajících dvou zápasů. Jednalo se tedy jen o formální záležitost, nicméně velice prestižní. Draci chtěli i v tomto zápase zvítězit, navíc proti soupeři, který šel do turnaje s ambicemi postoupit do závěrečných bojů. Byla to také poslední příležitost prověřit zbývající nadhazovače před náročnými zápasy. Na kopci si svých dvacet nadhozů odházeli spolehlivě Lukáš a Tom, zápas uzavřel skvěle Viktor. Lukáš nastoupil v zápase na pozici nadhazovače. V první směně uštědřil pálkařům dva strikeouty. Na pálce zaznamenal hit. Do druhé směny nastupoval s vědomím, že je to jeho poslední pálkař (limit dvaceti nadhozů, aby byl týmu k dispozici i následující den). Na kopec odcházel s rozhodnutím ho porazit sám. Strikeout. Poté odešel na střídačku odpočívat.12.6.2011, 09:00. DRACI BRNO vs. TECHNIKA BRNO 16:0.

Semifinále proti Technice, která nedávno v oblastním přeboru nadělila Drakům dvě porážky. O to větší motivace a chuť po vítězství. Tento zápas byl nejdůležitější z celého turnaje. Vítěz získal vstupenku na podzimní Mistrovství České republiky. Kluci se před zápasem pomalovali bojovými černými a bílými barvami. Na kopec šel nejlepší žákovský nadhazovač v ČR - Ondra. A nedal soupeři sebemenší šanci. Na pálce rozpoutali Draci hotové peklo. Po první směně vedli 11:0. Nejsilnějšího pálkaře - Ondru - Technika celý zápas obhazovala, dokonce i za cenu doběhu při plných metách. Dvakrát se jim to dokonce málem vymstilo dvěma následnými dalekosáhlými odpaly Lukáše, kterým za plot chybělo jen několik metrů. Skončily v rukavici CF (příští sezónu už takové odpaly snad půjdou za plot). Ondra se na obhozy nedíval nečinně. Na jeden se natáhl, odpálil přes nekoncentrované vnitřní pole do stejně nekoncentrovaného zadního pole a udělal si oběhový homerun. Lukáš nastoupil v zápase na pozici zadáka. Při první a čtvrté účasti na pálce se mu podařil dlouhý odpal, který zachytil CF, při druhé účasti odpálil double hit se dvěma RBI a při třetí účasti byl strikeout.12.6.2011, 15:00. DRACI BRNO vs. TŘEBÍČ NUCLEARS 11:8.

Ve finále turnaje se utkaly pravděpodobně dva nejsilnější týmy v České republice. Draci postoupili ze své skupiny bez jediného zaváhání, Třebíč se sklonil před soupeřem jednou. Na kopec se postavil Michal. Draci obdrželi v první směně tři doběhy, v dohrávce odpověděli stejnou měrou - 3:3. Do druhé směny nastupovali Draci s menší rošádou. Lukáš přešel z LF na 3B, Ondra z 3B na C a Ríša z C na LF. Třebíč bohužel využil několika chyb v obraně, získal několik met zdarma včetně trefení. Skóre na tabuli ukazovalo 3:8 pro Třebíč. Na nadhoz nastoupil Lukáš. Podařilo se udělat druhý out na domácí metě s následujícím příhozem na první metu, kde byl však běžec o zlomek sekundy dřív. Třetí out se podařilo udělat v RF po vysokém odpalu. V dalších směnách už Třebíč neudělal žádný doběh, naopak Draci stav vyrovnali a postupně navýšili na konečných 11:8. Lukáš byl při první a poslední účasti na pálce po odpalu out na první metě, při druhé účasti zaznamenal metu zdarma a při třetí účasti hit. Na kopci se mu výrazně dařilo. Přišel na něj za stavu 3:8 pro Třebíč (první směnu odehrál na LF s dobrým zákrokem a začátek druhé na 3B), při jednom outu a plně obsazených metách. Pálkařům dovolil převážně jen slabé odpaly do vnitřního pole nebo vysoké odpaly, které bezpečně zlikvidovali spoluhráči. Postupně soupeři zasazoval i strikeouty. Necelých šest směn na kopci nezaznamenal jediný doběh.

V článku o turnaji napsal trenér: "... Zde je na místě zmínit roli zatím neznámého a nenápadného, ale stále více neskromného, bučovického rodáka, Lukáše “Řehyho”. Přišel, zastavil, zvítězil. 4 pálkaři - 3 auty, to byl náš scénář do konce zápasu ..." [zdroj: www.draci.cz]Draci se stali vítězem Českého baseballového poháru žáků a přímo se kvalifikovali na podzimní Mistrovství České republiky. O vítězství se postarali stejnou měrou všichni hráči, kteří předvedli obrovskou týmovou spolupráci, příkladnou práci v obraně (jen 16 doběhů soupeře, z toho polovina ve finále) a extrémně svědomitý boj na pálce, který přinesl 109 doběhů.Lukáš se na turnaj svědomitě připravoval. Nevynechal žádný společný trénink a zápas, ve volných dnech absolvoval individuální tréninky zaměřené na cíle, které si dopředu stanovil právě pro ČBP. Jedním z těchto cílů bylo zvýšení fyzické kondice. Díky tomu odehrál bez problému během tří dnů 5 1/3 náročných zápasů, z toho ve čtyřech byl maximálně vytížen (tři na pozici zadáka včetně semifinále, jeden finálový na pozici nadhazovače), v jednom byl na 3B a v jednom půl hodiny na nadhozu. Dalším cílem bylo zvýšení úspěchu zásahu strike zóny při nadhozu. Každý druhý den tuto činnost trénoval při simulovaných soubojích na tři strikeouty nebo čtyři mety zdarma. Třetí cíl - zrychlit a zdůraznit příhozy z pozice zadáka na mety - se mu podařilo splnit částečně, měl sice natrénováno, v zápasech však většinou málokdy aplikoval nebo neměl příležitost. Poslední cíl - výběr míče na pálce vedoucí k úspěšnému odpalu - piloval každý den, kdy nebyl trénink nebo zápas, v tunelu. Vyhodnotil pokaždé 120 míčů, z kterých přibližně více jak polovinu odpálil (vyhodnocených jako strike). V následující tabulce jsou jeho statistiky účasti na pálce v Českém baseballovém poháru žáků:Viz. také: výsledky, fotogalerie.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.