Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy PLAY-OFF JIHOMORAVSKÉHO OBLASTNÍHO PŘEBORU 2012 

LL Brno, 2. září 2012. Jihomoravský oblastní přebor mladších kadetů dospěl do své závěrečné části: play-off. Jarní základní část vyhráli s přehledem Draci Brno, další místa obsadili postupně Třebíč Nuclears, Hroši Brno a Technika Brno. Toto pořadí stanovilo semifinálové dvojice: Draci - Technika a Třebíč - Hroši. I když Draci a Třebíč vybojovali svá postupová místa na MČR už v poháru, play-off je pro ně prestižní záležitostí, ale také kvalitní přípravou na MČR. Naopak Hroši a Technika bojují o svůj postup na MČR, který jim výsledek na poháru s jistotou ještě nezaručuje.

29.8.2012, 15:30. Draci Brno vs. Technika Brno 4:11

První zápas mezi Draky a Technikou se odehrál na Městském baseballovém stadionu. Hostující Technika zahájila zápas na pálce strikeoutem. Následujícími dvěma hity však obsadila dvě mety a při následném přehozu 1B při pickoffu si doběhla pro první bod. Načatý pálkař byl sice strikeout, ale následující dalším hitem stáhl i druhý bod. Víc se už Technika neprosadila. Draci v dohrávce první směny odpověděli podobným scénářem. Dvěma hity obsadili první a třetí metu. Po strikeoutu a přehozu druhé mety si doběhli pro bod. Následovala meta zdarma a další strikeout. Dlouhý odpal chycený v levém zadním poli směnu ukončil. 1:2 pro Techniku. Začátek druhé směny byl rychlý. Dva strikeouty a out na 1B. V dohrávce však Draci nedokázali tuto nabídku využít. Po hitu, trefení a ulívce obsadili všechny mety. Po outu v levém zadním poli a double na trojce se však stav nezměnil. Třetí směna byla rychlejší než ta předchozí. Technika se silným lineupem (2, 3 a 4. pálkař) odešla se strikeoutem a dvěma outy na první metě, stejně tak Draci po dvou chycených luftech a strikeoutu. V této směně došlo k první změně dračího nadhozu. Čtvrtá směna jako přes kopírák - Technika strikeout a dvakrát out na první metě, s jedním hitem. Draci dvakrát strikeout, dva hity a out na první metě. Po čtyřech směnách stále 1:2 pro Techniku. Pátá směna přinesla konečně bodový příděl. Nejdříve Technika po strikeoutu a outu na první metě se probudila jednobodovým homerunem. Následovala série čtyř hitů s dalšími dvěma doběhy. Půlsměnu uzavřel strikeout a na pálku šli Draci. Začali jednobodovým homerunem. Hitem a double hitem obsadili druhou a třetí metu. Odpal chycený na spojce přinesl první out. Následoval hit, který stáhl bod a při následné chycené honičce mezi 1B a 2B druhý bod. Pátá směna skončila chyceným odpalem v levém zadním poli. Po pěti směnách stále o bod 4:5. Časový limit se blížil a tak šestá směna byla rozhodující. Bohužel se nezadařilo nově změněnému nadhozu a po metě zdarma, hitu a další metě zdarma byly obsazeny všechny mety. Následující doublehit stáhl dva body, homerun další tři a jednobodový homerun vše dokonal. 4:11. Strikeout, meta zdarma, strikeout, double hit a obsazená druhá a třetí meta. Po změně nadhozu out na první metě a Draci jdou do dohrávky zápasu. Nadějná meta zdarma a dva hity (první za cenu outu na 2B). Chycený odpal na nadhozu a strikeout však zápas ukončil. Technika se ujala vedení na zápasy 1:0. Lukáš nastoupil v zápase na pozici pravého zadního pole. Na pálce měl nejdříve daleký odpal do levého zadního pole, bohužel chycený před plotem. Při druhé účasti byl strikeout. Potřetí na pálce odpálil hit a při následné honičce mezi první a druhou metou byl out, přineslo to však 2 doběhy.
29.8.2012, 17:55. Draci Brno vs. Technika Brno 7:6

Stejně jako první zápas, tak i ten druhý se nezačal pro Draky vyvíjet slibně. Po metě zdarma a jednom outu měla Technika běžce na metách. Homerun a běžec i pálkař si doběhli pro bod. Technika vedla 0:2. Dva rychlé outy na první metě a Draci šli do dohrávky. Dva hity, po nich však out na 1B a double na 3B. Ve druhé směně obsadila Technika první a druhou metu díky hitu a metě zdarma. Mezitím měla dva pálkaře strikeout, byly tedy dva outy. Následoval odpal po zemi do středního zadního pole, míč však prošel přes CF k plotu a po této chybě Technika skórovala. Chybu však CF napravil hned při dalším odpalu, kdy akrobatickým zákrokem míč zachytil ve vzduchu a pálkaře tak vyoutoval. V dohrávce druhé směny vyšli Draci naprázdno - out na první metě a dva strikeouty. Po dvou směnách 0:3 pro Techniku. Do třetí směny šli Draci s novým nadhazovačem. Toho Technika přivítala hitem na první nadhoz. Druhý pálkař byl strikeout, ale díky krádežím se běžec dostal z první mety až na třetí metu a během outu z 3B na 1B si doběhl pro bod. Následující strikeout útok Techniky zastavil. V dohrávce třetí směny vyšli Draci naprázdno, stejně jako Technika na začátku čtvrté - v obou případech dva strikeouty a out na 1B. Za nepříznivého stavu 0:4 šli Draci do dohrávky čtvrté směny. Hit a double hit, obsazená druhá a třetí meta. Dlouhý chycený odpal do pravého zadního pole, ale běžec na trojce dobíhá domů. Další dlouhý doublehit stahuje druhého běžce, pálkař však nepochopitelně pokračuje na trojku, kde je bez problému vyoutován. Další hit a strikeout směnu ukončily. 2:4 pro Techniku. Pátá směna začíná slibně outem na 1B. Pak ale následuje doublehit a dva hity, které stáhly dva běžce. Technika se tak dostala do nadějného vedení 2:6. Dva rychlé outy z 2B na 1B útok Techniky ukončily. Neúprosný časový limit, stejně tak nastupující soumrak, přinesli dohrávku zápasu. A Draci se do pálek opřeli pořádně! Homerun - 3:6. Homerun - 4:6. Hit. Double hit - 5:6. Double hit - 6:6. Double hit - 7:6. Konec zápasu. Stav na zápasy 1:1. Lukáš v tomto zápase nenastoupil, v závěru zápasu se připravoval v bullpenu na nadhoz, jako closer. Nakonec tato změna nebyla potřeba. Draci v tomto zápase točili nadhazovače po 50-ti nadhozech - první jich měl 51, druhý 43.
1.9.2012, 10:00. Draci Brno vs. Technika Brno 5:9

Ve třetím zápase se semifinálová série play-off přemístila na Kraví Horu. Bohužel také za výrazně horšího počasí. Naštěstí ale nepršelo. Draci tentokrát jako hosté začali na pálce. A nebyl to šťastný úvod. Odpal chycený na trojce, sebraná ulívka a out na jedničce, na závěr strikeout. Technika nebyla v dohrávce první směny výrazně lepší, pomohla jí však dračí obrana. Dvě mety zdarma a hned byly obsazeny 1B a 2B. Hit do středního zadního pole a oba běžci si doběhli pro bod. Druhý hit znamenal také doběh, tentokrát s výrazným přispěním spojky. Double-play po chycení odpalu na trojce s příhozem na 1B a out na jedničce směnu ukončili. Po první směně se ujala Technika vedení 3:0. Ve druhé směně pokračovali Draci ve špatném výkonu. Po outu na jedničce a metě zdarma přišla chycená krádež na dvojce a strikeout. Obdobně však dopadla Technika - out na jedničce, strikeout, hit po chybě 2B, meta zdarma a out na jedničce. Po druhé směně stále 3:0 pro Techniku. Třetí směnu zahájili Draci excelentní ulívkou a obsazením 1B. Následoval strikeout a meta zdarma. Homerun přinesl tři body a vyrovnání na 3:3. Dva strikeouty pak dračí útok zastavily. Technika hned odpověděla homerunem a opět se ujala vedení - 4:3. Po metě zdarma, chycené krádeži na 2B a dvou outech na jedničce se stav nezměnil. Na začátku čvrté směny se Draci opět nechtěli smířit s výsledkem a hned první pálkař vybojoval metu zdarma. Homerun a skóre se opět změnilo - 4:5 tentokrát pro Draky. Další pálkař byl out na jedničce, následující však jedničku obsadil. Přišel dlouhý odpal do levého pole ... a homerun catch - odpal chycený nad homerunovým plotem. Směnu ukončil další out v levém zadním poli. A jak jinak, Technika opět odpověděla homerunem - 5:5. Po strikeoutu přišly dvě mety zdarma a obsazená 1B a 2B. Double hit jednoho běžce stáhl a dalšího posunul. Homerun a další tři body na kontě Techniky. Tentokrát už skóre výrazně poskočilo na 9:5. Meta zdarma, strikeout a out ve středním zadním poli. Časový limit se opět ozval a tak šli Draci do poslední směny s nelehkým úkolem, získat čtyři body a vyrovnat. Hit, obsazená 1B. Hit za cenu outu na 2B a nic nezměněno. Meta zdarma a obsazená 1B a 2B. Hit za cenu outu na 2B, obsazená 1B a 3B, dva outy. Zápas ukončil out od spojky na jedničku, dohrávka nebyla nutná. Draci ve třetím zápase prohráli 5:9 a Technika se ujala vedení 2:1 na zápasy. Lukáš nastoupil do zápasu na pozici pravého zadního pole. Na pálce byl nejdříve strikeout, při druhé účasti se mu podařil dlouhý odpal do levého zadního pole, ten mu však nad plotem zachytil vysoký LF.
1.9.2012, 12:20. Draci Brno vs. Technika Brno 17:6

Semifinálová série se hrála na tři vítězné zápasy. Za stavu 2:1 pro Techniku mohl tedy rozhodnout už čtvrtý zápas. Navíc měla Technika v tomto zápase opět výhodu domácího prostředí. Draci začali opět na pálce a začali skvěle. Po dvou hitech se ujali vedení 0:1. Následoval další hit, ale za cenu outu na 2B. Další pálkař byl strikeout. První homerun a Draci odskočili na 0:3. Chycený odpal na 3B dračí útok zastavil. Technika v dohrávce první směny posbírala rychlé dva outy na jedničce a ve středním zadním poli. Přišel však homerun a snížení na 1:3. Směna skončila outem na 1B po prošvihnutém třetím strike. Druhou směnu zahájili Draci na pálce smrští tří outů po ose P - 1B. Mezi to vpasírovali jeden hit. Naopak Technika zavelela opět do útoku a po hitu, strikeoutu a hitu obsadila první a třetí metu. Další pálkař byl out příhozem z 3B na 1B, běžec z trojky toho využil a doběhl pro bod - 2:3. Třetí out byl kopií toho předchozího. Třetí směnu zahájili Draci mohutným náporem. Po hitu následoval sice strikeout, double hit však běžce stáhl a následující homerun přinesl zvýšení vedení na 2:6. Rychlé dva outy po ose 3B - 1B však útok zastavily. Hned v úvodu dohrávky třetí směny obsadila Technika po metě zdarma první metu a po trefení i druhou. Trest v podobě homerunu přinesl snížení na 5:6. Třetí pálkař Techniky byl prostě neudržitelný. Už šestý homerun v semifinálové sérii a čtvrtý v řadě. 16 RBI z celkových 27 do této chvíle. Out na jedničce a dva strikeouty směnu ukončily. Čtvrtá směna byla na obou stranách bez bodů, za zmínku stojí pěkná dračí double-play po tradiční ose 2B-SS(2B)-1B. V páté směně obsadili Draci po hitu a metě zdarma první a druhou metu. Následující homerun všechny běžce stáhl a navýšil vedení na 5:9. Rychlé tři outy na jedničce a na pálku šla Technika. Dva rychlé outy, meta zdarma (obházený 3. pálkař Techniky). Hit a sníženo na 6:9. Strikeout a pátá směna skončila. Poslední šestou směnu zahájili Draci metou zdarma a outem na jedničce. Série čtyř hitů (z toho jeden double) přinesla dva doběhy a navýšení skóre na 6:11, ale také out na domácí metě. Následovala meta zdarma (obházený pálkař se dvěma homeruny v tomto zápase) a obsazené všechny tři mety. Další meta zdarma už znamenala zvýšení skóre na 6:12. Vše završil grandslam - 6:16. Následující homerun už byl jen třešničkou na dortu - 6:17. Double hit a out na jedničce poslal Techniku do dohrávky šesté směny. Po metě zdarma následoval out v pravém zadním poli, out na jedničce a strikeout. Draci zvítězili 17:6 a srovnali semifinálovou sérii na 2:2. Lukáš v tomto zápase nenastoupil, v závěru zápasu se připravoval v bullpenu na nadhoz, jako closer. Nakonec tato změna nebyla potřeba. Nadhazovač dosáhl přesně denního limitu pro svůj věk - 95 nadhozů.
2.9.2012, 10:00. Draci Brno vs. Technika Brno 9:5

Poslední, rozhodující, zápas semifinálové série play-off. Série se opět přenesla na Městský baseballový stadion. Časový limit nebyl stanoven, hrálo se na sedm směn. Hned na první pálce Draci nepustili Techniku k ničemu - out na jedničce, ve středním zadním poli a strikeout. Naopak v dohrávce první směny po dvou hitech a outu na 2B se ujali homerunem vedení 2:0. Ještě jeden hit, pak už jen strikeout a out na 1B. Začátek druhé směny byl opět v režii dračího nadhazovače. Meta zdarma, chycená krádež na 2B, strikeout, meta zdarma a strikeout. V dohrávce druhé směny dopadli Draci podobně - meta zdarma, out na jedničce, strikeout a out na spojce. Na začátku třetí směny Technika zabojovala. Po outu na 1B vybojovala dvě mety zdarma, double hitem stáhla běžce a obsadila 2B a 3B. Následoval strikeout a další meta zdarma, obsazené všechny mety. Hit se dvěma RBI přinesl Technice vedení 2:3. Po odpalu do středního zadního pole a chybě polaře doběhl další běžec a opět obsazené 2B a 3B. Chycený odpal na 3B útok Techniky zastavil - 2:4. V dohrávce třetí směny obsadili Draci po double hitu a metě zdarma 1B a 2B. Následoval však odpal na spojku a zahraná double-play na trojku - dva outy. Hit však zbylého běžce stáhl domů a sníženo na 3:4. Meta zdarma a strikeout směnu ukončily. Začátek čtvrté směny. Technika obsadila po hitu první metu. Následující dva outy na jedničce a jeden v levém zadím poli ji poslaly do obrany. Série hitu, outu na 1B, mety zdarma a hitu přinesla Drakům vyrovnání na 4:4. Následovala nádherná ulívka. Směnu ukončil strikeout. Hned na začátku páté směny se ujala Technika opět vedení jednobodovým homerunem - 4:5. Out na jedničce, meta zdarma a další dva rychlé outy (CF, 1B). V dohrávce páté směny se Draci neprosadili, stejně tak Technika na začátku šesté, kdy došlo ke změně dračího nadhozu (přišel z pozice catchera). Rozhodující dohrávka šesté směny. Útočnou ulívkou obsadili Draci první metu, hitem se dostali na další. Další ulívka znamenala out na 1B, ale také posun běžců do skórovacích pozic na 2B a 3B. Následný hit je oba stáhl domů a otočil skóre na 6:5 ve prospěch Draků. Out na spojce, double hit, obsazená opět 2B a 3B. A přišel homerun. 9:5. Meta zdarma a out v levém zadním poli ukončil tuto směnu. Aby mohla Technika uvažovat o postupu do finále, musela v rozehrávce sedmé směny získat čtyři doběhy. Extra vysoký foulball zlikvidoval catcher - první out. Následoval double hit a meta zdarma, obsazená 1B a 2B. Odpal a ... double-play po ose 2B - SS (2B) - 1B. Draci postoupili do finále play-off Jihomoravského oblastního přeboru. Lukáš nastoupil od šesté směny na pozici catchera. Při jediné účasti na pálce vybojoval metu zdarma.
V semifinálové sérii porazili Draci Techniku 3:2 na zápasy a Hroši Třebíč 3:0 na zápasy. Ve finále play-off se tedy utkají Draci a Hroši, v bojích o třetí místo Třebíč a Technika. O páté místo se utkají Dravci s Meteors Žamberk. Všechny tyto série se hrají na čtyři vítězná utkání.

9.9.2012, 10:00. Draci Brno vs. Hroši Brno 16:4

Finálová série mezi Draky a Hrochy začala za slunného nedělního dopoledne. Hroši o sobě dali vědět už v úvodu první směny, kdy po double hitu, krádeži a metě zdrama obsadili první a třetí metu. Při pokusu o chycení běžce na třetí metě a chybě Draků na 3B si doběhli Hroši pro první bod. Třetí pálkař byl out z 3B na 1B. Po trefení dalšího pálkaře a obsazení první mety však přišla nádherná double-play po linii SS-2B-1B a Draci šli do útoku. Hroši nějak nebyli ve své kůži a po sérii závažných chyb prakticky v této směně prohráli zápas. Nejdříve se po chybě CF dostal dračí běžec na 2B a následně při dalším stavu na pálce ukradl 3B. Po divokém nadhozu doběhl pro první bod. Pálkař následně obdržel metu zdarma a po divokém nadhozu získal druhou metu. Po dvou foulballech následoval prošvihnutý třetí strike, přehoz 1B a byl z toho druhý doběh a obsazená 3B. Draci tuto pozici hned následujícím hitem proměnili ve třetí bod. Homerun pak navýšil skóre na 5:1. Směna však zdaleka nekončila. Chyba nadhazovače (balk) znamenala obsazenou 1B. Strikeout a dvě mety zdarma a Draci už stáli na všech metách. Double hit stáhl dva body. Hroši vyměnili nadhoz. Draci ho přivítali homerunem a dalšími třemi body - 10:1 s jedním outem. Po metě zdarma přišly dva rychlé outy (1B, LF) a Hroši šli na pálku. Dosáhli však jednoho hitu a mety zdarma. Dva outy si připsal nadhazovač, když nejdříve chytil extrémně vysoký míč, potom nachytal vyběhnutého běžce příhozem na 1B. Další out přímo z odpalu si připsal druhý metař. Draci šli do dohrávky druhé směny. Po úvodní ulívce, kterou sebral nadhazovač a přihodil na 1B, přišla série dvě mety zdarma, doběh, out, dvě mety zdarma a střídání nadhozu. Hroši ukončili směnu příhozem ze 3B na 1B. Třetí směnu začali Draci v obraně metou zdarma. Vyběhlého běžce však chytili na 1B a druhého pálkaře po odpalu na první nadhoz z 2B na 1B. Dva outy a prázdné mety. Následoval však hit, přehoz 1B při pokusu o vyoutování, meta zdarma a dva hity. Ten druhý stáhl dva běžce pro bod - 11:3. Změna nadhozu. Další dvě mety zdarma a automatický doběh - 11:4. Po strikeoutu odešli Draci do dohrávky třetí směny. Ta však ukázala, že hroší střídání nadhozu nebylo šťastné, nebo zápas úplně vypustili a šetřili nadhazovače na druhý zápas. Série osmi met zdarma (30x B, 2xS, 2xK) s pěti automatickými doběhy přinesla předčasné ukončení zápasu - 16:4 pro Draky. Lukáš nastoupil v zápase na pozici catchera. Při třech účastech na pálce měl tři mety zdarma a dva doběhy (třetí se nepočítal z důvodu třetího outu).
9.9.2012, 12:10. Draci Brno vs. Hroši Brno 9:2

Druhý zápas byl o poznání vyrovnanější. Hroši šli na první pálku a vraceli se rychle se třemi outy (CF, SS-1B, SS). Jen třetí pálkař dostal metu zdarma po chybě catchera (kontakt rukavice s pálkou). Draci v dohrávce dopadli stejně. Dvakrát out na 1B, jednou od spojky na 1B. Druhou směnu zahájili Hroši dvěma metami zdarma. Poprvé po trefení pálkaře, podruhé opět po stejné chybě catchera jako v první směně. Následoval odpal po prvním nadhozu a nádherná double-play 1B-2B. Strikeout poslal Hrochy do obrany. Draci v dohrávce druhé směny obdrželi metu zdarma. Sebeobětovací ulívka na nadhoz posunula běžce až na třetí metu. Po dalším sebeobětovacím odpalu (2B-1B) běžec z třetí mety doběhl pro první bod. Daší pálkař se po odpalu a chybě spojky dostal na první metu, po přehozu P-1B obsadil i druhou. Strikeout však útok Draků zastavil. Ve třetí směně hned po prvním nadhozu byl pálkař Hrochů out (3B-1B). Další po skvělém odpalu do pravého zadního pole obsadil první metu. Udělal ale obrovskou chybu - sešel z mety - a po příhozu z nadhozu byl out. Útok Hrochů skončil po odpalu outem SS-1B. V dohrávce třetí směny se Draci opřeli do pálek. Dva double hity a obsazená 2B a 3B. Po divokém nadhozu doběhl běžec z 3B pro druhý bod a další obsadil 3B. Ten pak po odpalu na spojku a outu na 1B doběhl pro třetí bod. Další pálkař obsadil po hitu první metu a následně ukradl i druhou. Po odpalu na spojku a outu SS-1B obsadil 3B. Při pokusu o ukradení domácí mety byl běžec vyoutován. Po třech směnách 3:0 pro Draky. Čtvrtá směna přinesla Hrochům první body. Po dvou metách zdarma a dvou strikeoutech obsadili 1B a 2B. Následoval double hit, chyba v levém zadním poli a doběh. Obsazená 2B a 3B. Po divokém nadhozu stáhli Hroši i druhý bod. Další pálkař stihl po odpalu doběhnout na první metu, jednička však přihodila catcherovi a byl z toho třetí out. Dohrávka čtvrté směny přinesla průtrž doběhů. Draci nejdříve po hitu obsadili 1B, po odpalu a outu SS-1B se běžec posunul na 2B. Po odpalu na třetí metu a chybě trojky doběhli Draci pro čtvrtý bod a obsadili 2B. Další odpal byl dlouhý, skončil však v rukavici levého polaře. Následoval hit a pátý doběh, hit a obsazená 1B a 3B. Meta zdarma zaplnila i zbývající metu. Ty byly obsazeny jen dva následující nadhozy. Grandslam mety vyprázdnil a upravil skóre pro Draky na 9:2. Po odpalu na spojku a outu na 1B čtvrtá směna skončila. Pátá směna byla velice rychlá. Hroši odešli do obrany po třech outech, všechny z vnitřního pole na 1B. Hroši vyměnili nadhoz a Draci šli do dohrávky. Out 2B-1B, out P a strikeout. Zápas skončil vypršením časového limitu. Draci se ujali ve finálové sérii vedení 2:0 na zápasy. Lukáš v tomto zápase nenastoupil, v závěru zápasu se připravoval v bullpenu na nadhoz, jako closer. Nakonec tato změna nebyla potřeba. Nadhazovač dosáhl 92 nadhozů, což bylo 3 nadhozy pod denní limit odpovídající jeho věku.
15.9.2012, 10:00. Draci Brno vs. Hroši Brno 19:3

Finálová série play-off Jihomoravského oblastního přeboru mladších kadetů se přemístila do Zamilovaného hájku, dočasného útočiště Hrochů Brno. Hned na první pálce Draci soustředěně zaútočili a dali na vědomí, že třetí zápas bude v jejich režii. Po metě zdarma a krádeži obsadili druhou metu, kterou po sebeobětovací ulívce přeměnili na třetí metu. Po hitu do levého zadního pole ji proměnili v první bod. Krádež druhé mety, meta zdarma a hit znamenaly obsazené všechny mety. Double hit s přispěním chyby na 3B přinesl další dva doběhy a vedení 0:3. Obsazená druhá a třetí meta. Po divokém nadhozu čtvrtý doběh a po sebeobětovací ulívce pátý doběh. Hit a po odpalu k 2B třetí out a konec dračího útoku. Draci vedli 0:5. Hroši odpověděli sérií hit - strikeout - hit - strikeout a obsadili první dvě mety při dvou outech. Pak přišel odpal k jedničce, který všichni viděli jako foulball, jen hroší rozhodčí ne. Byl z toho double hit a dva doběhy. Po hitu do levého zadního pole a odpalu k trojce zahráli Draci třetí out 3B-1B a za vedení 2:5 šli do druhé směny. A byla to směna excelentní. Hit - homerun. 2:7. Double hit - homerun. 2:9. Ulívka - 2:10. Dvě mety zdarma a plné mety. Hit - 2:11. Hit - první out na domácí metě. Hit - 2:13. Hit - 2:14. Potom hroši zahráli out po odpalu na spojce. Po metě zdarma měli však Draci obsazené všechny mety. Další meta zdarma - 2:15. Out v levém zadním poli poslal Hrochy do dohrávky druhé směny. Po dvou strikeoutech a outu na 1B šli však rychle opět do obrany. První pálkař byl out po chyceném foulballu na C. Po metě zdarma přišel hit za cenu outu na 2B a meta zdarma. Dva outy, obsazená 1B a 2B. Hit - 2:16. Meta zdarma a obsazené všechny mety. Další tři mety zdarma znamenaly další tři doběhy a vedení 2:19. Připomínalo to první zápas série, jehož závěr se vyvíjel podobně a musel být předčasně ukončen. Aby k tomu nedošlo, nasignalizovali Draci sebeobětovací ulívku a šli do dohrávky třetí směny současně se změnou nadhozu. Out ve středním poli, hit a double hit - Hroši zkorigovali na 3:19 a dva rychlé outy na 3B a SS-1B. Draci navýšili vedení ve finálové sérii na 3:0 na zápasy. Lukáš nastoupil do zápasu v pravém zadním poli, do třetí směny na nadhozu. Jeho statistika byla následující: BBFBSFX (out CF), BX (1H), SFBX (2H - doběh), SKFBFX (out 3B), BBX (out SS-1B). Na pálce zaznamenal hit, metu zdarma, out (C) a out (3B-1B po nasignalizované sebeobětovací ulívce). Jednou doběhl pro bod.
15.9.2012, 12:00. Draci Brno vs. Hroši Brno 9:7

Čtvrtý zápas mohl být rozhodující. Aby Hroši vykřesali jiskřičku naděje a prodloužili finálovou sérii, museli bezpodmínečně vyhrát. Že to nebudou mít lehké, naznačili Draci už při první pálce. Homerun. Další pálkař byl out v pravém zadním poli. Po double hitu a strikeoutu však přišel další homerun a vedení 0:3. Třetí out zahráli Hroši po prudkém odpalu na SS-1B. V dohrávce zahráli Draci rychlý out SS-1B. Umožnili však metu zdarma a double hit. Hroši zkorigovali na 1:3. Po urputném boji na pálce - dva bally, strike a tři foulbally - přišel homerun a srovnání stavu na 3:3. Tři mety zdarma a obsazené všechny mety. Strikeout a out 3B-1B opět po urputném boji (8 nadhozů) první směnu ukončil. V úvodu druhé směny získali Draci metu zdarma, kterou po sebeobětovací ulívce posunuli na 2B a po divokém nadhozu na 3B. Další meta zdarma, následně ukradená 2B a obsazená 2B a 3B. Strikeout však znamenal dva outy. Double hit stáhl bod, při pokusu o další doběh byl však běžec vyoutován na domácí metě. Draci se ujali vedení 3:4. V dohrávce začali Hroši hitem a metou zdarma. Draci vystřídali nadhoz. Další odpal přinesl out na 2B, stažený bod a obsazenou 1B. Hroši srovnali na 4:4. Po přehozu P-1B se běžec z 1B dostal do skórovací pozice na 3B. Následný odpal a chyba spojky znamenal vedoucí bod Hrochů - 5:4. Následující dva hity obsadily zbývající mety. Naštěstí přišly fly-outy v levém zadním poli a na 2B. Začátek dračího útoku ve třetí směně přinesl dva outy v levém zadním poli. Pak přišel sólo homerun a srovnání stavu na 5:5. Další out v levém zadním poli poslal Hrochy do dohrávky třetí směny. Ta měla obdobný průběh jako rozehrávka. Strikeout a out 3B-1B. Sólo homerun poslal Hrochy opět do vedení - 6:5. Změna dračího nadhozu. Out 3B-1B, blížící se časový limit a poslední směna. Draci začali na pálce double hitem. Sebeobětovací ulívka posunula běžce na 3B a další, tentokrát útočná, ulívka přinesla vyrovnání na 6:6 a obsazenou 1B. Po krádeži 2B a dalším hitu měli Draci obsazenou první a třetí metu. Útočný signál, honička mezi 1B a 2B, stažený bod z 3B, přehoz a ukradená 3B. Draci vedli 6:7. Homerun a vedení 6:9. Dva outy SS-1B a 2B-1B dračí útok zastavily. Hroši šli do dohrávky zápasu. Začali homerunem na první nadhoz a snížili stav na 7:9. Potom už vzal zápas do svých rukou nadhazovač, který zahrál out P-1B a dva strikeouty. Lukáš nastoupil do zápasu na pozici catchera. Na pálce byl dvakrát out. Poprvé po tvrdém odpalu na spojku a příhozu na 1B, podruhé pro dlouhém odpalu do levého zadního pole.
Draci se po jednoznačně vyhrané finálové sérii 4:0 nad Hrochy stali přeborníkem Jihomoravské oblasti. Tímto vítězstvím se kvalifikovali na říjnové Mistrovství České republiky jako vítěz oblasti. Postupové místo z Českého baseballového poháru tak přenechali dalšímu týmu. Druhé místo v Jihomoravské oblasti obsadili Hroši Brno, třetí místo vybojovali hráči Třebíč Nuclears vítězstvím na Technikou Brno.

Viz. také fotogalerie: Technika 1, Technika 2, Technika 3, Technika 4, Technika 5, Hroši 1, Hroši 2, Hroši 3, Hroši 4, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.