Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy KVALIFIKAČNÍ TURNAJ LITTLE LEAGUE 2012 

LL Brno, 1. července 2012. Český kvalifikační turnaj Little League se uskutečnil v Brně na MBS. O postup do Evropského kvalifikačního turnaje se do Brna sjely výběry čtyř oblastí - JZČ, Praha, SMO a JMO. Kvalifikační turnaj se odehrál systémem povolené jedné prohry, tzn. týmy odehrály celkem 2 až 4 zápasy. V prvních zápasech nastoupili proti sobě JMO a JZČ, Praha a SMO. Vítězové těchto zápasů se střetli ve druhém kole, stejně tak poražení. Vítěz zápasu vítězů postupoval přímo do finále, poražený do opravného zápasu s vítězem poražených. Z tohoto zápasu pak vzešel druhý finálový soupeř.

30.6.2012, 10:00. Výběr Little League JMO vs. Výběr Little League JZČ 20:7.

První zápas s papírově nejslabším soupeřem nebylo možné podcenit. Tolerovaná jedna prohra by znamenala v systému turnaje zápas navíc, což v úmorných vedrech, která tento víkend panovala, byl velký problém. Tým JMO začal v obraně důsledně a nepovolil JZČ doběh. V dohrávce první směny se po metě zdarma a dvou strikeoutech podařil oběhový homerun, který přinesl první dva body. Ve druhé směně však soupeř odpověděl stejnou měrou a bylo srovnáno. V dohrávce druhé směny však JMO zabojovali a navýšili vedení o pět bodů na 7:2. Na začátku třetí směny uhájili vedení a v dohrávce už ovládli zápas. Deseti doběhy navýšili vedení na 17:2. Závěrečné dvě směny JZČ sice vyhráli 3:4 a 0:1, to však nic nezměnilo na vítězství JMO o rozdíl v celkovém poměru 20:7. K vidění byly vidět dva oběhové homeruny a grand slam. Lukáš nastoupil do zápasu v dohrávce třetí směny jako běžec na druhou metu a následně doběhl pro bod. Na pálce zaznamenal hit s doběhem. V obraně nastoupil na pozici RF.
30.6.2012, 16:00. Výběr Little League JMO vs. Výběr Little League Praha 11:1.

Druhý zápas, zápas vítězů, svedl proti sobě výběr JMO a Prahy. Šlo o přímý postup do finále. Do tohoto zápasu nastoupil tým JMO lépe koncentrovaný a hned v úvodu se ujal vedení 4:0. Praha v dohrávce stačila korigovat na 4:1. To bylo však naposledy, kdy se pražský běžec dostal na domácí metu. JMO naopak ve třetí směně navýšila vedení o pět doběhů na 9:1 a v páté a šesté směně vždy jedním doběhem upravila výsledek na konečných 11:1. Lukáš nastoupil v závěru zápasu na nadhoz. Prvního pálkaře vyprovodil strikeoutem (SBSS) a druhého na první nadhoz outem na 1B. Třetího pálkaře přenechal dalšímu spoluhráči.
1.7.2012, 11:30. Výběr Little League JMO vs. Výběr Little League SMO 17:4.

Finále, jehož vítěze čekala reprezentace České republiky na Evropském kvalifikačním turnaji v polském Kutně. V opravném zápase Praha přetaktizovala s nadhozem a umožnila tak SMO překvapení v podobě postupu do finále. V moravském finále se tak utkali JMO a SMO. Zápas byl zpočátku velice vyrovnaný. V první směně se dvěma doběhy ujala JMO vedení 2:0, ve druhé směně, stejně jako na začátku třetí směny nebyl doběh. V dohrávce třetí směny však přišly na řadu jihomoravské pálky. Série hitů a dvou oběhových homerunů přinesla JMO vedení 13:0. Ve čtvrté směně zkorigovala SMO na 13:2, v dohrávce však JMO navýšila na 17:2. Na začátku páté směny SMO zkorigovala dalšími dvěma doběhy na 17:4. To však bylo vše a zápas skončil rozdílem po páté směně. Lukáš nastoupil ve čtvrté směně na pozici RF. Na pálce vybojoval metu zdarma s RBI.
Vítězem kvalifikačního turnaje se stal výběr Jihomoravské oblasti. Všechny soupeře porazil o rozdíl s celkovým skóre 48:12. Vítězství přineslo pro výběr Jihomoravské oblasti vstupenku do evropské kvalifikace v polském Kutně, kde změří síly s vítězi dalších národních kvalifikací z evropského regionu. Bohužel po tomto turnaji museli tým opustit ještě čtyři hráči a do Kutna tak pojede celkem třináct hráčů.Lukáš nastoupil do všech třech zápasů, v každém na konci zápasu. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce:Viz. také: Fotogalerie JZČ, Fotogalerie Praha, Fotogalerie SMO, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.