Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy EAGLES OPEN 2013 

Eagles Praha, 19. května 2013. Areál v pražské Krči hostil třetí květnový víkend šest týmů z České republiky, které se sem sjely změřit své síly v tradičním turnaji mladších kadetů Eagles Open. Ve skupině A spolu bojovali Draci Brno, Kotlářka Praha a Arrows Ostrava. Ve skupině B pak Hroši Brno, Eagles Praha a Technika Brno. Draci přijeli vybojovat zpět putovní pohár pro vítěze, který museli v loňském roce vrátit po prohraném finále s Technikou Brno. Praha přivítala týmy deštěm. Sobotní program tak byl posunutý o tři hodiny. Během dne se však počasí umoudřilo a v neděli byl nádherný slunečný den. V sobotu probíhaly boje ve skupinách, v neděli pak semifinále, finále, utkání o třetí místo a zápasy o umístění. Vítězové skupin postupovali přímo do semifinále, druhý a třetí z každé skupiny se utkali křížově o druhá semifinálová místa. Hrálo se na 7 směn nebo 1,5 hodiny s dohrávkou, omezení nadhozu bylo doporučeno dle pravidel ČBA.

18.05.2013, 12:00. DRACI BRNO vs. KOTLÁŘKA PRAHA 5:4.

Draci nastoupili do zápasu jako domácí, tedy v obraně. Kotlářka hned v úvodu naznačila, že pálka bude její silná stránka. O to víc na zkráceném hřišti, které mělo plot ve vzdálenosti od 58 do 60 m. První pálkař odpálil hit, druhý byl out (P-1B) a třetí odpálil homerun. Bylo z toho hned vedení 0:2 pro Kotlářku. Naštěstí dva chycené odpaly (SS, 3B) útok Kotlářky zastavily a Draci dostali možnost odpovědět. Po dlouhém odpalu chyceném v zadním poli příšly dva hity a meta zdarma. Plné mety. Obrovský boj na dvanáct nadhozů. Dvanáctý znamenal hit a dva doběhy, srovnaný stav na 2:2. Chycený odpal na spojce a strikeout první směnu ukončily. Druhou směnu začal dračí nadhazovač excelentně. Prvnímu pálkaři chytil odpal přímo, druhého vyoutoval příhozem na 1B. Přišly dva hity a střídání nadhozu po 21 nadhozech. Střídající nadhazovač dal na tři nadhozy strikeout a šlo se do dohrávky druhé směny. Out P-1B, meta zdarma a následně ukradená druhá meta. Hit a doběh pro třetí bod, hit a doběh pro čtvrtý bod. Obrovské chyby obrany umožnily pálkaři doběhnout až na třetí metu. Po strikeoutu přišel další hit a slibné vedení 5:2. Po dalším hitu však další strikeout a konec druhé směny. Třetí pálku zahájila Kotlářka s nejsilnějšími pálkaři - od druhého. Proti dračímu nadhazovači se však těžko prosazovali. Meta zdarma, dva strikeouty, meta zdarma. Střídání nadhozu po 23 nadhozech. Krádež 3B a 2B, hit a dva doběhy. Kotlářka zkorigovala na 5:4. Strikeout a dohrávka třetí směny. Draci se v ní neprosadili. Tři pálkaři, tři outy (3B-1B, 2B, strikeout). Vzhledem ke končícímu časovému limitu měla Kotlářka poslední šanci zvrátit dramatický zápas ve čtvrté směně. Out P-1B, strikeout, meta zdarma a out 3B. Konec zápasu, dohrávka nebyla nutná. Třetí nadhazovač hodil 20 nadhozů, všichni tři nadhazovači byli tedy k dispozici i následující den. Lukáš nastoupil v zápase na pozici catchera. Na pálce obdržel nejdříve metu zdarma, při druhé účasti odpálil hit s RBI. Úspěšnost dosažení první mety měl 100%.
18.05.2013, 15:30. DRACI BRNO vs. ARROWS OSTRAVA 8:4.

Tentokrát Draci jako hosté, na stejně krátkém hřišti. První tři pálkaři nenašli na ostravského nadhazovače recept - strikeout, out SS-1B, out 2B. Naopak Arrows získali hned v úvodu metu zdarma a po chybě první mety přišel místo outu doběh. Chycený luft ve středním zadním poli posunul běžce na 2B. Čtvrtý pálkař umožnil krádež 3B, následně byl po odpalu out (2B-1B). Bylo to však za bod a Arrows zvýšili na 0:2. Dva hity a meta zdarma, plné mety. Dračí nadhazovač však ukončil směnu strikeoutem na tři nadhozy. Druhou směnu zahájili Draci na pálce chyceným odpalem na 3B. Druhý out přišel po obrovském boji na deset nadhozů - strikeout - celkem čtyřikrát lovilo míč zadní pole dračího áčka, které na vedlejším hřišti hrálo své extraligové utkání proti Tempu. Meta zdarma, následně krádež druhé a třetí mety. Homerun a srovnání stavu na 2:2. To, že se na dva outy pálí nejlépe, potvrdili také další tři pálkaři - tři hity. Třetí znamenal další dva doběhy a vedení 4:2. Dračí ofenzívu ukončil out 3B-1B. Arrows zahájili svou dohrávku impozantně. Homerun. Ale co to? Odpálil ho první pálkař lineupu, přitom šel v pořadí jako devátý. Protest a místo homerunu out. Tentokrát šel první pálkař na svoji pálku správně a protože spravedlnost ještě existuje (nemohl za to, že ho týmová zapisovatelka na pálku poslala) odpálil homerun do stejného místa. 4:3. Další dva pálkaři byli strikeout a out SS-1B. Na začátku třetí směny Draci odpověděli také homerunem a zvýšili vedení na 5:3. Arrows změnili nadhoz po 54 nadhozech. Dva vysoké foul bally chytil catcher, třetí out zajistila 3B příhozem na 1B. Arrows odehráli podobnou dohrávku. Chycený luft na 2B, homerun a dva strikeouty. Po třech směnách 5:4 pro Draky. Homerun derby pokračovalo i na začátku čtvrté směny. Řidiči na jižní spojce to neměli lehké. Sólo homerun, meta zdarma, strikeout, homerun a strikeout. Draci navýšili vedení na 8:4. Z dohrávky vydolovali Arrows jen metu zdarma. Dva strikeouty a out SS-1B jejich snažení zmařily. Zápas nepokračoval z důvodu překročení časového limitu. Celkem během zápasu padlo šest homerunů, čtyři z pálek Draků, dva z pálek Arrows. Lukáš nastoupil v zápase na pozici 3B. Na pálce byl nejdříve po urputném boji (10 nadhozů) strikeout, potom byl out na C. Úspěšnost dosažení první mety měl tedy 0%.
19.5.2013, 10:45. DRACI BRNO vs. KOTLÁŘKA PRAHA 8:7.

První místo ve skupině kvalifikovalo Draky přímo do semifinále, nemuseli hrát opravný čtvrtfinálový zápas. V tom Kotlářka zvítězila nad Eagles 11:4 a tak se stala semifinálovým soupeřem Draků. Hrálo se tentokrát na spodním hřišti, kde vzdálenost plotu byla už regulérní - od 69 do 70 m. Díky prvnímu místu ve skupině nastoupili Draci do zápasu jako domácí. Úvod zápasu se stal koncertem dračího nadhazovače - tři strikeouty. V dohrávce těžili Draci z chyb obrany Kotlářky. Nejdříve obdrželi metu zdarma, potom po odpalu a chybě 3B obsadili první a třetí metu. Balk znamenal první doběh. Dlouhý odpal chycený v zadním poli umožnil druhý doběh. Dvě série hitu a strikeoutu první směnu ukončily, Draci vedli 2:0. Druhá směna byla bohatá na body. Nejdříve pálkař Kotlářky odpálil dlouhý odpal do středního zadního pole, ale při běhu na 2B byl skvělým příhozem ze zadního pole vyoutován. Druhý pálkař byl trefen nadhozem a obsadil 1B. Tuto pozici přetavil při dalším stavu krádežemi až na 3B. Domácí metu pak získal po chyceném dlouhém odpalu do zadního středního pole. 2:1. Další trefení pálkaře a obsazená 1B. Série tří hitů přinesla Kotlářce dva doběhy a vedení 2:3. Podařilo se však následně vyoutovat běžce na 3B příhozem od catchera. Do dohrávky druhé směny šli Draci odhodlaní bojovat o každou metu. První hit přeměnili krádežemi až na 3B. Metu zdarma přeměnili na 2B a měli tak první dva pálkaře ve skórovacích pozicích. Třetí pálkař stáhl hitem prvního a vyrovnal na 3:3. Následoval tříbodový homerun a hned to bylo 6:3. Draci ještě obsadili po odpalu a chybě pravého zadního pole druhou metu, dva strikeouty a out na 1B druhou směnu ukončily. Začátek třetí byl velice rychlý. Tři pálkaři Kotlářky, tři outy (CF, 3B-1B, SS-1B). Obdobně začali v dohrávce Draci. Dva outy (3B-1B, 2B-1B). Po metě zdarma se dostavil dvoumetový odpal a zvýšení vedení na 7:3. Kotlářka vyměnila nadhoz. Meta zdarma a chycený odpal v zadním poli poslaly Draky do obrany proti čtvrté pálce Kotlářky. Tři rychlé outy (SS-1B, strikeout, 3B-1B). Draci začali na pálce metou zdarma a hitem, po třech outech (strikeout, CF, P-1B) se šlo do poslední směny. Toho si byla Kotlářka vědoma a podle toho se pořádně opřela do pálek. Dva hity a snížení na 7:4. Homerun a snížení na 7:6. Změna dračího nadhozu. Hit, krádež 2B, out 3B-1B. Obsazená 3B. První dva nadhozy pálkař prošvihl, míč však prošel a běžec doběhl pro vyrovnávací bod. Pálkař nakonec skončil strikeout. Po metě zdarma ukončil pálku Kotlářky out na 3B (vysoký foul ball u plotu). Dohrávku zápasu začali Draci hitem. Po krádeži 2B a 3B se dostal běžec do skórovací pozice. Následný hit běžce stáhl a Draci zvítězili v dramatickém semifinále 8:7. Lukáš nastoupil v zápase na pozici 3B. V poslední směně zápas doházel. Nadhoz: X (1H), BBX (out 3B-1B), SSK (err C, doběh, strikeout), BBFFFBB (meta zdarma), SBSBBX (out 3B). Při první účasti na pálce odpálil nejdříve hit, při druhé byl strikeout a při třetí získal metu zdarma. Úspěšnost dosažení první mety měl 67%.
19.5.2013, 14:15. DRACI BRNO vs. ARROWS OSTRAVA 7:2.

Ve druhém semifinále porazili Arrows Hrochy 5:4 a tak si stejně jako semifinále zahráli Draci finále se spouřem ze skupiny. Už v úvodu jim přálo štěstí. Mince spadla na správnou stranu a Draci byli domácí. Prvnímu pálkaři zachytil odpal 3B. Druhý odpálil hit a třetí získal metu zdarma. Další dva pálkaři byli out (RF, 3B-1B). Dohrávku první směny začali Draci jednometovým a dvoumetovým odpalem. 1:0. Třetí pálkař by strikeout. Čtvrtý získal metu zdarma a po chybě na 2B přišel druhý bod. Draci byli při chuti a homerunem zvýšili na 4:0. Chycený odpal v pravém zadním poli, hit a chycený opal na spojce první směnu zakončily. Na začátku druhé směny zahráli Draci out SS-1B. Po trefení pálkaře a hitu obsadili Arrows 1B a 2B. Dva outy (3B-2B, strikeout) poslaly Draky do dohrávky druhé směny. Začali strikeoutem a chyceným odpalem v pravém zadním poli. Dvěma hity zvýšili na 5:0 a směnu zakončili outem P-2B. Ve třetí směně Arrows na pálce dlouho nepobyli - tři pálkaři, tři outy (2x SS-1B, 2B). Draci po metě zdarma, strikeoutu, dvou hitech a outu SS-3B slibně naplnili mety. Další strikeout však směnu ukončil. Ve čtvrté směně obsadili Arrows první metu po chybě 2B. Ulívka složená k nadhozu přinesla první out P-1B. Další dva zařídil nadhazovač - 2x strikeout. Draci začali dohrávku čtvrté směny také strikeoutem. Arrows vyměnili nadhoz a ten zařídil druhý strikeout. Potom přišel sólo homerun a navýšení vedení na 6:0. Chycený odpal ve středním zadním poli čtvrtou směnu ukončil. Na začátku páté směny byli Arrows 2x out (1B, 2B-1B). Potom se jim podařil nádherný odpal do zadního středního pole, skvělý příhoz na 2B však běžce vyoutoval. Draci začali na pálce sólo homerunem a zvýšením vedení na 7:0. Další pálkař odpálil hit a obsadil první metu. Arrows vyměnili nadhoz. Na kopec se postavil startující nadhazovač z prvního zápasu ve skupině mezi Draky a Arrows. Tehdy odházel 54 nadhozů. Limitace nadhozů byla v tomto turnaji jen doporučena, takže proti pravidlům to nebylo. Naštěstí pro něj a jeho ruku mu Draci sebrali už jen 13 nadhozů. Draci odpálili hit a měli obsazené 1B a 2B. Další odpal byl zachycen ve středním zadním poli. Krádeží se ještě dostali Draci do skórovací pozice na 3B. Double play SS-2B-1B jejich učinkování na pálce ukončil. Do obrany v dohrávce zápasu šli s novým nadhozem. První odpal zachytili v levém zadním poli. Série tří hitů přinesla Arrows zkorigování na 7:2, strikeout a out SS-1B znamenal konec zápasu. Lukáš nastoupil v zápase na pozici catchera. Při první účasti na pálce odpálil homerun, při druhé byl strikeout a při třetí odpálil hit. Úspěšnost dosažení první mety měl 67%.
Vítězem turnaje se stali Draci Brno, kteří po roční pauze dovezli do Brna putovní pohár. Na druhém místě skončili Arrows Ostrava a na třetím Kotlářka Praha. To jen potvrzuje vysokou úroveň skupiny A, ve které hráli Draci Brno.Lukáš nastoupil ve všech zápasech na plný počet směn. Ve dvou zápasech byl na pozici catchera, ve dvou zápasech na 3B, jeden zápas doházel. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce. Úspěšnost dosažení první mety měl 60%. Při slavnostním vyhlášení výsledků turnaje se dočkal vysoké pocty. Byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem - MVP.Viz. také: Fotogalerie Kotlářka, Fotogalerie Arrows, Fotogalerie Kotlářka SF, Fotogalerie Arrows F, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.