Line-5-xHledej

 Úvod / Zprávy EAGLES OPEN 2012 

Eagles Praha, 13. května 2012. Areál v pražské Krči hostil druhý květnový víkend osm týmů z České republiky, které se sem sjely změřit své síly v turnaji mladších kadetů Eagles Open. Ve skupině A spolu bojovali Eagles Praha, Tempo Titans Praha, Technika Brno a Hroši Brno. Ve skupině B pak Kotlářka Praha, Sharks Spálené Poříčí, Arrows Ostrava a Draci Brno. Vzhledem k souběžně probíhajícímu soustředění kadetské reprezentace v Blansku, byly některé týmy o tyto reprezentanty oslabeny. Zejména Draci neměli ve svých řadách tři elitní nadhazovače a současně pálkaře. I přesto byli připraveni zabojovat a pokusit se obhájit putovní pohár pro vítěze. Počasí hráčům nepřálo, byla velká zima, naštěstí však bez deště. V sobotu probíhaly boje ve skupinách, v neděli pak semifinále, finále, utkání o třetí místo a zápasy o umístění. Hrálo se na 7 směn nebo 1,5 hodiny s dohrávkou, omezení nadhozu bylo doporučeno dle pravidel ČBA.

12.05.2012, 11:45. DRACI BRNO vs. SHARKS SPÁLENÉ POŘÍČÍ 14:8.

První zápas ve skupině s tabulkově nejslabším soupeřem měl být jistotou zisku bodů a současně prostorem pro doladění sestavy a aklimatizaci po dlouhé a náročné cestě. Na druhé straně byl obrovskou výzvou pro Žraloky zabojovat a překvapit. V konečném účtování se právě zápasy se Sharks staly pomyslným jazýčkem na vahách pro rozklíčování pořadí ve skupině. Draci začali na pálce a na střídačku si nepřinesli žádné body. Stejně tak Žraloci po jednom hitu, dvou strikeoutech a outem na 3B (double spojený se strikeoutem) vyšli na pálce na prázdno. Ve druhé směně se už Draci radovali třikrát. V obraně došlo ve druhé směně po dvou strikeoutech k výměně nadhozu (21 nadhozů) z důvodu šetření nadhazovače na další den. Následný out na 3B pak ukončil druhou směnu - 3:0 pro Draky. Další dvě směny už byli Draci nahoře i pálkařsky a vyhráli je 2:0 a 5:1. Přišly i první homeruny, dva na straně Draků a jeden na straně Žraloků. V páté směně upravili Draci skóre na slibných 14:1 a vypadalo to, že je rozhodnuto. V dohrávce však Žraloci mohutně zatlačili, dařilo se jim prosazovat a sedmi doběhy upravili skóre zápasu na 14:8 pro Draky. Lukáš nastoupil do zápasu jako startující nadhazovač. Z pěti pálkařů poslal čtyři na střídačku se strikeoutem, po 21 nadhozech přešel na 3B, kde byl do konce zápasu. Zápis nadhozu: BSX (1H), SSBS (SO), FFS (SO + out C-3B), BBSFBS (SO), SBFBS (SO). Na pálce měl dvakrát nasignalizovanou seběobětovací úlivku, kterou úspěšně zrealizoval. Při třetí účasti na pálce byl out z odpalu.
12.05.2012, 13:30. DRACI BRNO vs. ARROWS OSTRAVA 3:8.

Druhý zápas ve skupině byl pro každého ze soupeřů s jiným nábojem. Draci první zápas vyhráli a pro jistý postup do semifinále jim stačilo zvítězit. Arrows naopak svůj první zápas prohráli s Kotlářkou a šlo jim o všechno. Draci bohužel vyšli v tomto zápase ve čtyřech směnách z pěti pálkařsky naprázdno. Stejně na tom byli Arrows v prvních dvou směnách, kdy narazili na velice kvalitní nadhoz. Po změně nadhozu se však Arrows prosadili a ve třetí směně si odnášeli na střídačku tři doběhy, ke kterým ve čtvrté směně přidali ještě další dva. To znamenalo vedení pro Arrows 0:5. Draci se však nevzdávali a ve čtvrté směně ještě zkorigovali na 3:5. V poslední páté směně však Arrows uštědřili Drakům další ránu v podobě tří doběhů a své vedení 3:8 v dohrávce páté směny uhájili. Skupina B se tak pořádně zdramatizovala. Lukáš nastoupil v tomto zápase na 1B. Na pálce byl nejdříve out z vysokého odpalu a při druhé účasti vybojoval hit.
12.5.2012, 15:15. DRACI BRNO vs. KOTLÁŘKA PRAHA 10:2.

Třetí, velice důležitý, zápas ve skupině. Draci a Kotlářka porazili Žraloky, to samé se očekává od Arrows. Kotlářka porazila Arrows, Arrows zase Draky. Pro Draky vede tedy jediná cesta do semifinále přes Kotlářku a to ještě ne zcela jistá. V tomto případě by měly tři týmy ve skupině B stejný počet bodů ze všech i vzájemných zápasů, na řadu by tedy přišlo kritérium třetí v pořadí - počet obdržených doběhů ze vzájemných utkání. Arrows obdrželi doběhů 10, Draci 8 a Kotlářka 4. Draky tedy do semifinále deleguje jednoznačně jen vítězství s jedním obdrženým doběhem nebo vítězství s rozdílem o pět a více bodů. Kotlářce se podařilo hned v úvodu zápasu zabodovat a ujala se jednobodového vedení. Hned v dohrávce první směny však Draci udeřili a třemi doběhy obrátili skóre ve svůj prospěch - 3:1. Ve druhé a třetí směně bodovali jen Draci - 5:0 a 1:0 a před poslední čtvrtou směnou vedli 9:1. V té už došlo jen ke kosmetické úpravě skóre na obou stranách - 10:2. Jak se později ukázalo, znamenal poslední doběh Kotlářky pro Draky rozdíl mezi prvním a druhým místem v tabulce. Lukáš nastoupil v zápase na pozici catchera. Pálkařsky se mu zápas velice povedl. Na pálce získal postupně 2H, 1H a BB. Pokaždé stáhl RBI a dvakrát doběhl pro bod. Měl tedy osobní účast na polovině získaných bodů. Arrows očekávaně porazili Žraloky a tak tři týmy - Arrows, Draci a Kotlářka získali ve skupině B shodně po pěti bodech. Ze vzájemných zápasů obdržela nejvíce doběhů Kotlářka - 14 a vypadla tedy z bojů o medaile. Draci a Arrows obdrželi shodně 10 doběhů. O pořadí ve skupině rozhodlo tedy čtvrté kritérium - počet obdržených doběhů ze všech utkání. Arrows jich obdrželi 15 a Draci 18. Arrows tak vyhráli skupinu B a do semifinále jdou s relativně slabším soupeřem.
13.5.2012, 9:00. DRACI BRNO vs. EAGLES PRAHA 11:8.

Těžce vybojované semifinále. Draci nastupují proti vítězi skupiny A - Eagles Praha. Oba týmy nasazují své nadhazovačské jedničky. Draci jdou na pálku a po soustředěném boji si odnášejí tři doběhy, které se v konečném zúčtování staly rozhodujícími. V dohrávce směny svůj náskok uhájili. Od této chvíle se ze zápasu stal vyrovnaný souboj. Ve druhé směně vyšly oba týmy pálkařsky naprázdno, třetí směnu vyhrál Eagles těsně 2:3, čtvrtou naopak Draci 6:5. Zápas tedy skončil nakonec 11:8 pro Draky, kteří se mohli radovat z postupu do finále. Lukáš nastoupil v zápase na pozici 1B. Na pálce vybojoval nejdříve 1H a následně doběhl pro bod. Při druhé účasti byl strikeout, při třetí účasti vybojoval opět 1H s RBI.
13.5.2012, 13:00. DRACI BRNO vs. TECHNIKA BRNO 2:8.

Velké finále. Draci bez tří kadetských reprezentantů, Technika v plné síle. Čtyři směny byl zápas velice vyrovnaný. Z první směny vyšly oba týmy bez doběhu. Ve druhé směně se ujala Technika vedení 0:1, v dohrávce druhé směny nedokázali Draci odpovědět. Třetí směna vyšla na obou stranách opět bez doběhů. Ve čtvrté směně navýšila Technika své vedení na 0:2, Draci v dohrávce korigovali homerunem na 1:2. Pátá směna začala pro Draky nadějně outem na 1B. Potom však přišla na řadu nejsilnější část lineupu Techniky. 1H, 2H, 2H - k tomu několik chyb v obraně a skóre se posunulo na 1:4. Homerun pak celou smolnou část směny uzavřel na 1:6. Draci ještě pustili dalšího pálkaře na druhou metu a rychlými dvěma outy (SS-1B, RF) směnu ukončili. V šesté směně došlo k uklidnění, Technika vyšla bodově na prázdno. Draci zkorigovali homerunem na 2:6. Poslední sedmá směna však přinesla další pálkařkou žeň nejsilnější části lineupu z Kraví hory. Dvěma doběhy navýšili skóre na 2:8 a v dohrávce ho uhájili. Technika se tak stala vítězem Eagles Open 2012 v kategorii mladších kadetů. Bohužel Draci vyšli pálkařsky naprázdno, se dvěma doběhy se finále v této kategorii vyhrát nedá. Lukáš nastoupil na prvních pět směn na pozici nadhazovače. Statistika: SX (out SS-1B), BX (out 3B), FX (out CF), BBX (1H), X (2H), SSBFX (out 1B), BSX (1H), SX (out P-1B), BX (out 3B-1B), X (out SS), X (out CF), FBX (out 3B-1B), BSBX (2H), FBX (1H), X (out 3B-2B), BSSX (out 2B), X (out 2B), X (out 1B), X (1H), X (2H), X (2H), BX (HR), BFBX (2H), SX (out SS-1B), SX (out RF). 25 pálkařů, 54 nadhozů (6+16+5+13+14). Při třech účastech na pálce byl 2x po odpalu out a jednou získal 1H.
Vítězem turnaje se tedy nakonec stala Technika Brno, která ve finále porazila Draky Brno. V boji o třetí místo porazili Eagles ostravské Arrows. Druhé místo Draků je určitě úspěchem. V sestavě chyběli tři reprezentační nadhazovači, další dva chyběli pro nemoc. I v takovém oslabení dokázali odehrát turnaj (s limitací nadhozů) s dobrým výsledkem.Lukáš nastoupil ve všech zápasech na plný počet směn. Ve dvou zápasech byl na nadhozu a 3B, ve dvou zápasech na 1B, v jednom zápase kečroval. Jeho statistiky na pálce jsou v následující tabulce:Viz. také: Fotogalerie Sharks, Fotogalerie Arrows, Fotogalerie Kotlářka, Fotogalerie Eagles, Fotogalerie Technika, Výsledky.

online.
Stránky: Lukáš, Baseball, Výsledky, Fotogalerie, Kniha návštěv, Zprávy. Partneři projektu: Dovolená, Letenky, Řehůřkovi, Webstep.