Úvod / Kronika

ZA SNĚŽENKOU DO KRASU  

naše turistická historie  

II. ročník turistického pochodu, Blansko, 30 km.

Od klubovny TJ Spartaku ČKD Blansko si vykračoval taťka s ostatními dálkoplazy bez nemocného Pavla k hlavnímu nádraží ČSD. Odtud vedla účastníky zelená značka kolem řeky Svitavy a po strmých svazích Moravského krasu na rozcestí v blízkosti Nového hradu. Tady se odbočilo na červenou. Při cestě zaujme turisty obelisk se slunečními hodinami a vytesanými výroky dvou slavných lidí:

"Kdybych měl zvolit mezi pravdou a krásou, nebyl bych ani vteřinu na rozpacích, zvolil bych si krásu, neboť jsem přesvědčen, že krása v sobě tají vyšší pravdu než pravda sama." Anatole France.

"Jděte kupředu, pokud můžete, ale klesnou-li pod vámi nohy, sedněte si nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez hněvu a závisti, vždyť ani oni daleko nedojdou." Turgeněv.

Od pomníku K.H.Máchy s vyhlídkou (505 m) vede modrá na další vyhlídku nad Býčí skálou a pokračuje po hřebeni přes Habrůvku do Křtin. Ze Křtin po zelené do Rudic, kde byla připravena pořadateli gulášová polévka a čaj. Odtud po nám již známé cestě přes Klepačov do Blanska.

29. březen 1980