SICÍLIE 2018

Sicílie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Sicílie 2018

Pod špičkou italské boty leží největší ostrov ve Středozemním moři - Sicílie. Její osidlování už probíhalo od starověku, kdy prvními historicky doloženými obyvateli byli Sikané. Po nich připluli na ostrov Sikulové a následně Elymové. Od 8. století před n.l. se začali na ostrově prosazovat Řekové a Féničané. Po punských válkách se dosatala Sicílie pod správu Římského impéria. Po jeho pádu se stala Sicílie cílem dobyvatelů - Arabů, Saracénů a dalších. Z nich Sicílii nakonec ovládli Normané. Po nich vládli španělé, savojové a habsburkové. K Itálii byla Sicílie připojena v roce 1860. Sicílie je autonomní italský region. Hlavním městem je Palermo. To je současně i metropolitním městem, stejně jako Catania a Messina. Zbývajících šest dřívějších provincíí tvoří každá volné sdružení obcí. Kromě hlavního ostrova patří k regionu i ostrov Pantelleria, ostrov Ustica a ostrovy Aiolské, Pelagické a Egadské. Nejvyšším vrcholem je Etna (3343 m). Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud je Sicílie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 09.01.2018, 21:19.
Od 4. do 7. února 2018 máme v plánu návštěvu Sicílie. Půjčujeme si auto a máme v plánu trasy Katánie - Syrakusy, Syrakusy - Taormina, Taormina - Katánie. Zkoušela jsem hledat informace o mýtném, ale na webovách Autostrade se nemůžeme dopátrat, kolik bude přibližná cena za mýtné. Prosím, můžete nám poradit? Děkujeme za odpověď. Gabriela.

Na Sicílii jsou zpoplatněny dvě pobřežní dálnice: A20 Messina - Palermo (Buonfornello) a A18 Messina - Catania. Ve Vašem případě se tedy jedná o dálnici A18. Na trase Catania - Syrakusy se mýtné neplatí a na trase Syrakusy - Taormina, resp. Taormina - Catania zaplatíte mýtné ve výši € 1,70.

# 08.01.2018, 22:14.
Chtěli bychom se podívat právě i na jih, vy preferujete Katánii? Hodně otázek padlo na Palermo, Trapani, Katánii, ale skoro nikdo se neptal na okolí Comiso. Co bychom tady měli navštívit? Četla jsem, že na jihu jsou krásné pláže. Chtěli bychom se i vykoupat. Myslíte, že začátek června je dobrý? Moc děkuji za první odpověď. Alena.

Nepreferujeme Katánii. Je to ale nejvýhodnější výchozí bod pro poznávání východního pobřeží Sicílie, kde jsou největší turistické atrakce - Taormina, Golle Alcantara, Etna, Syrakusy. Tipy na výlety v okolí najdete v odpovědi ze dne 20.12.2017, 08:34.

# 07.01.2018, 12:58.
Chtěli bychom se na konci května a začátkem června vydat na Sicílii letecky. Přímo k letovisku Comiso, ale nějak se mi nedaří skloubit lety. Jak se třeba z velkého letiště Catania dostat do Comisa? I když Catania je prý výborný výchozí bod. Alena.

Z letiště v Catania jezdí do Comiso v pracovní dny celkem 6 spojů a ve svátek 4 spoje. Jedná se o linku společnosti Autolinee Giamporcaro směr Vittoria. Pokud nebudete mít automobil a chcete poznávat východní část Sicílie, je vhodnějším výchozím bodem Catania. Automobil je možné zapůjčit přímo na letišti - viz Rentalcars.

# 04.01.2018, 02:13.
Chystáme se ve dvou na začátku března na Sicílii. Přílet i odlet je Palermo. Od neděle do neděle. Chtěli bychom si půjčit auto a procestovat alespoň část Sicílie. Ceny za půjčení aut na týden mi ale přijdou hrozně nízké, začínají přibližně na 1000,- Kč za malé auto, ale Ford Focus kombi se dá sehnat za nějaké 2000,- Kč. Chtěl bych se proto zeptat, zda jsou tyto částky konečné nebo se platí ještě něco přímo na místě, kde už člověk nemá šanci couvnout. Kde je háček v takto nízkých cenách? Děkuji za odpověď. Pavel.

Je to otázka nabídky a poptávky. Např. v červenci je cena 5x vyšší. Podívejte se na Rentalcars, kde u každého automobilu najdete pod názvem autopůjčovny Podmínky smlouvy. Je tam uvedeno vše, co je a není zahrnuto v ceně pronájmu. Cena je samozřejmě vyšší, čím nižší je spoluúčast v případě nehody nebo odcizení. Autopůjčovny se většinou snaží na místě prodat různá připojištění, doplňky apod. Často je ani nepotřebujete nebo máte v jiném pojištění - např. v cestovním. To si na místě pohlídejte. Požadovanou konfiguraci si dolaďte už při objednávce přes Rentalcars. Když si vyberete automobil a konfiguraci si Uložíte na později, dojde Vám e-mailem nabídka a kód, na základě kterého můžete písemně nebo telefonicky celou rezervaci doladit, popř. se ještě zeptat na nejasnosti. Komunikace probíhá v češtině, což je velké plus i při vlastním pobytu.

# 01.01.2018, 14:54.
Sháníme vhodný pobyt na Sicílii na měsíc srpen, ale jelikož já a můj bratr se v tomto úplně neorientujeme, úplně nerozumíme jedné věci. Za příplatek je možné získat tzv. transfer Sicilie, ale bohužel si nejsme jistí, co toto spojení znamená. Můžete nám prosím pomoci? Pro rodiče tento zájezd bude překvapením. Předem děkuji. Lenka.

Toto je otázka na cestovní kancelář, od které zájezd nakupujete. Ta musí mít v popisu produktu uvedeno to, co obnáší. Každá cestovní kancelář může mít pod tímto názvem jiné služby. Např. dopravu z České republiky na Sicílii, dopravu během pobytu po výletech nebo jen dopravu z letiště na místo ubytování, popř. jejich kombinaci.