SOLNÁ KOMORA 2016

Solná komora v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Solná komora 2016

V Severních vápencových Alpách, východně od Salzburgu, je Solná komora. Své jméno získala od dávno opuštěných solných dolů. Tento nádherný region je protkaný malebnými údolími se třpytícími se jezery a drsným strmým pohořím, jehož vrcholky se šplhají do výšky téměř 3000 metrů. Nejvyšší z nich je Dachstein. Pod svým masivem skrývá množství labyrintů, slují, chodeb, podzemních řek a jeskyní. V Hallstattském údolí Salzbergtal dýchá na návštěvníky kulturní historie dlouhá 7000 let. Solnou komoru proslavila sůl. Ta se tady těžila už od keltského osídlení. Oblast byla pod císařskou finančí správou, komorou. Habsburkové celé území izolovali od zbytku Rakouska. V roce 1997 byla jižní část Solné komory v okolí Dachsteinu a Hallstatu zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Oficiální měnou je €, úředním jazykem němčina. Pokud je Solná komora cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 24.07.2016, 09:32.
Prosím o odpověď, pokud budete vědět. 1. V Solné komoře chceme navštívit jeden solný důl a váháme mezi Hallstat, Hallein a Altausee. Máte zkušenost, který by děti zajímal nejvíce nebo je to srovnatelné? V Halleinu je asi navíc oproti jiným plavba lodí. 2. Na zubačku Schafberg se lze dostat bez problémů nebo je nutná rezervace? Děkuji. Šárka.

Nám se nejvíce líbily solné doly v Hallstatu. Nahoru vyjedete pozemní lanovkou, nahoře se Vám naskytne nádherná vyhlídka na Hallstat a jezero - fotogalerie, dolů potom můžete sejít překrásným údolím Echerntal - fotogalerie. Schafbergbahn vyžaduje rezervaci pro skupiny od 20. osob. Jinak rezervace nutná není. Vlaky jezdí každou hodinu, v případě příznivého počasí vkládají další soupravy, takže jezdí víceméně po dvaceti minutách.

# 21.03.2016, 17:04.
Mám dotaz k plánované rodinné dovolené v oblasti Solná Komora. Ubytování máme v kempu na 17 dní. Zatím máme v plánu zakempovat u Hallsttského jezera a odtud vyrážet na jednodení vysokohorskou turistiku s dětmi ve věku 9 a 14 let. Děti jsou velice zdatné, od malička s námi chodí po vysokých horách. Můžete nám doporučit, zda je tato oblast pro kempování na takovou dobu dobrá a využitelná k těmto aktivitám a doporučit nějaké zajímavé cíle? Děkuji. Radim.

Návštěvu Solné komory v podobném duchu jsme absolvovali v roce 2004 s tím, že jsme bydleli v apartmánu. Podívejte se na naši fotogalerii Solná komora, může být pro Vás průvodce po této krásné oblasti. Doporučujeme si zakoupit Salzkammergut Erlebnis Card, se kterou Solnou komoru poznáte do detailu a ještě ušetříte. Na výše uvedených stránkách si stáhněte brožury, které jsou zdarma a poskytnou Vám další informace. Počítejte s tím, že během tak dlouhé doby se setkáte i s deštivými dny. Na tyto si naplánujte např. návštěvu Solných dolů nebo jeskyní. Teploty se loni v prázdninových měsících pohybovaly pod dvacet i nad třicet stupňů. Takže se připravte i na tyto výkyvy. Další tipy na okolí najdete v naší fotogalerii Dachstein a Bischofmutze. Jedná se o výlety na druhé straně Dachsteinského masivu.