ROSOLINA MARE 2019

Rosolina Mare v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Rosolina Mare 2019

Severoitalské letovisko Rosolina Mare bylo založeno v roce 1949. Rozprostírá se v přírodním parku Delty Pádu na poloostrově dlouhém 8 km a širokém 1 km. Z východu ho omývá Jaderské moře a ze západu rybářské laguny. Na severu se vlévá do moře řeka Adiže, na jihu řeka Pád. Poloostrov je skrytý ve stínu borových lesů a hájů. Borovice chrání poloostrov před erozí písečných mělčin. V severní polovině poloostrova je zástavba s hlavními centry Viale dei Pini a Piazza San Giorgio. Spojuje je Strada Sud. Jižní část poloostrova zabírá Botanická zahrada. Pobřeží pokrývají písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Oficiální měnou je € a úředním jazykem italština. Pokud je Rosolina Mare cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 13.05.2019, 23:44.
Máme v rezervaci ubytování od 29.6. v Rosolina Mare. Vyjíždět budeme z Prahy. Poradili byste prosím nejlepší trasu s ohledem na možné kolony v tomto termínu? Ještě bych byla velmi ráda za doporučení místní restaurace. Jedeme se dvěma dětma ve věku 2 roky a 7 let. Dívala jsem se na zmíněný odkaz na reportáž, ale bohužel se mi nic nezobrazuje. Případně i pláž? Máme ubytování v apartmánech Ligthouse. Moc Vám předem děkuji za informace a pomoc. Zuzana.

Kolonám se v tomto termínu nevyhnete. Doporučujeme se pokusit vyjet co nejdříve. S narůstajícím časem se to bude od pátečního odpoledne do soboty zhoršovat. Méně zatížená by měla být trasa přes Innsbruck, Brenner, Verona a Padova. Vyhnete se tak hlavní vlně směřující do Chorvatska a kritickému úseku v Itálii u severoitalských letovisek v sobotu. U reportáže si musíte rozkliknout jednotlivé kapitoly. Informace o restauracích a plážích najdete v kapitole Rosolina Mare.

# 24.04.2019, 15:06.
Jsem moc ráda, že jsem narazila na vaše stránky. Od 7.6. máme zamluvený apartmán v Rosolina Mare. Prosím, mám pár otázek k této lokalitě. Jsou zde obchody, kde nakoupit jídlo, abychom si něco uvařili? Nebo nějaké trhy s ovocem a zeleninou? Doporučíte nějaké dvě tři příjemné restaurace s příznivými cenami a kde příjemně posedíme i s malým dítětem ve věku 9 měsíců? Mohli byste nám prosím doporučit nějaké nenáročné výlety v okolí s batoletem? Budeme mít své auto. Rádi bychom navštívili Benátky - máte nějaké doporučení? Mnohokrát děkuji a mějte se krásně. Markéta.

Všechny Vaše otázky byly zodpovězeny v reportáži Rosolina Mare 2013 a Benátky 2013.

# 05.02.2019, 08:53.
Ďakujeme za odpoveď na predošlú otázku. Chcem sa spýtať na zápchy na cestách. Ideme do Rosolina Mare 24.8. v sobotu z Bratislavy. Budú podľa Vás ešte rovnako veľké zápchy v Rakúsku a Taliansku ako cez vrchol sezóny, alebo to už bude volnejšie? Ďakujem. Juraj.

Bude to průjezdnější, ale s dopravními komplikacemi počítejte na dálnici A4 u severoitalských letovisek po nájezdu z A23.

# 23.01.2019, 13:18.
Rád bych Vás požádal o radu ohledně místa pro dovolenou v Itálii. Pravidelně jezdíme do Lignana a letos bychom chtěli směřovat někam jižněji, maximálně po Gargano. Poradíte nám město, které je podobné Lignánu co se týká zejména zábavy pro děti a pozvolného vstupu do moře? Ondřej.

Doporučujeme z vlastní zkušenosti Rosolina Mare. Aquapark je v blízké Chioggia, jinak v Rosolina Mare je bazén s tobogánem a u pláží jsou dětské koutky. V sezóně fungují i dva lunaparky. Přečtěte si naši reportáž Rosolina Mare 2013.

# 20.01.2019, 08:59.
Chtěla bych se zeptat na nejlepší cestu do letoviska Rosolina Mare a výši poplatku za dálnice. Jedeme autem - dvě ženské s dětmi. V Itálii jsme ještě nebyly. vyjíždíme z Prahy 6.7.2019 v sobotu velmi brzy ráno - v noci. Můžete mi napsat nejlepší možnou cestu i s dálnicemi? Četla jsem, že v Rakousku si mohu koupit 10. denní dálniční známku a v Itálii každých 100 km zaplatím mýtné. Budeme muset projet tunelem, který je také zpoplatněný? Moc děkuji za odpověď. Ivana.

Doporučujeme v tomto termínu následující trasu: Praha - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Modena - Padova - sjezd Padova / Zona Industriale - SS16 - Chioggia - Rosolina Mare. V Německu se dálnice zatím neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,50 a na mýtném v Itálii € 23,60. To samé při cestě zpět. Tunely jsou v ceně dálničního mýtného, neplatí se zvlášť. Trasa přes Salzburg a Villach je sice o 100 km kratší, ale v sobotu se určitě dostanete do nepříjemné dopravní zácpy u severoitalských letovisek. Poplatkově vychází kromě rakouské dálniční známky na průjezd tauernskými tunely ve výši € 12,00 a na mýtném v Itálii na € 18,00. Rozdíl je tedy jen € 3,10 v jednom směru. Z Mestre pokračujete mimo dálnici po SS309. My bychom volili cestu přes Brenner nebo vyjeli už hodně na noc, aby průjezd kolem severoitalských letovisek vycházel na časné ráno.

# 14.01.2019, 22:20.
Máme objednanou dovolenou v Rosolina Mare a když jsme se ptali paní z CK, přes kterou objednávka proběhla, na připojení ve vile k wifi, bylo nám sděleno, že není v objektu. Prý se dá připojit k plážové nebo místní veřejné. Nemám s tím zkušenosti a proto se chci zeptat, jak to vlastně funguje? Budeme 300 m od pláže, tak se obávám, že nějaké připojení bude nereálné. A pokud je to běžné, kde mám žádat nebo zaplatit poplatek? Děkuji za odpověď i za tyto skvělé stránky. Jana.

Viz naše odpověď ze dne 21.07.2015, 15:04. Aktuální mapu pokrytí najdete na polesinefreewifi.it včetně pokynů k používání a registraci.