Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

ROSOLINA MARE 2017 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Rosolina Mare v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Rosolina Mare a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.

 Užitečné odkazy týkající se oblasti ROSOLINA MARE
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  Rosolina Mare 2013, Benátky 2013, více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Rosolina Mare, Itálie, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 -
- Předchozí - Následující -

# 16.05.2017, 18:59.
Chystáme se letos poprvé autem do Itálie, konkrétně z Kladna ve středočeském kraji, do Rosolina Mare. Chtěl bych Vás požádat o radu, kudy zvolit optimální trasu a na co si dát na cestě pozor. Mockrát děkuji za radu. Tomáš.

Vaše optimální trasa je následující: Kladno - Praha - Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Padova - sjezd Zona Industriale - SS516 - Chioggia - Rosolina Mare. V Německu se dálnice neplatí, v Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, za průjezd Brennerem zaplatíte € 9,00 a na mýtném v Itálii € 23,20. To samé při cestě zpět.

# 11.05.2017, 10:51.
Letos 1.7.2017 se chystáme autem do letoviska Rosolina Mare. Chtěla bych se Vás zeptat, zda je lepší cesta přes Brenner nebo přes Udine? Jedeme z Plzně. A jak je to s poplatky? Vím, že Rakousko má dálniční známku, ale dále nevím. Ještě bych se ráda zeptala, zda jste v tomto letovisku chodili někam na oběd? Máme zaplacenou pouze polopenzi. Můžete doporučit nějaký bufet? Moc Vám děkuji za rady. Hezký den. Veronika.

Trasa přes Tarvisio je o € 2,00 levnější než trasa přes Brenner, nicméně vzhledem k termínu Vám doporučujeme trasu přes Brenner. V sobotu 1.7.2017 se s největší pravděpodobností budou tvořit kolony na rakouské dálnici A10 a také na italské A4 u severoitalských letovisek. To samozřejmě neznamená, že úsek Rosenheim - Brenner bude bez problému. Oproti směru na Chorvatsko a té A4 to však očekáváme mírnější. Trasa je tedy: Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Innsbruck - Brenner - Verona - Padova - sjezd Padova / Zona Industriale - Chioggia - Rosolina Mare. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, za průjezd Brennerem zaplatíte € 8,00 a na mýtném v Itálii € 23,20. To samé při cestě zpět. My jsme v Rosolina Mare řešili stravování vlastními silami. Měli jsme k dispozici kuchyňský kout. Tento způsob stravování nás nelimituje při plánování výletů. To ale neznamená, že jsme se občas nestavili v centru na pizzu, zmrzlinu apod. Kolem hlavní ulice Viale dei Pini je hodně možností, kam zajít na oběd, pizzu nebo lehké občerstvení.

# 25.04.2017, 12:32.
Od 24.6.2017 do 1.7.2017 jedeme autem z Plzně do Rosolina Mare. Do Německa budeme přejíždět přechodem Folmava. Jakou cestu mám dál zvolit? Děkuji za odpověď. Lada.

Předpokládáme, že pokud z Plzně volíte cestu přes Folmavu, chcete se vyhnout Mnichovu. Trasa je následující: Folmava - Cham - Straubing - Landau - Eggenfelden - 20 - Burghausen - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - SS309 - Chioggia - Rosolina Mare. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 11,50 a na mýtném v Itálii € 17,70. Na mýtném se dá ušetřit cestou Tarvisio - Gemona mimo dálnici. Úspora je € 6,00. Mýtné po cestě zpět je ve stejné výši. Uvedené trasy mimo dálnici máme projeté.

# 09.04.2017, 22:09.
Na přelomu července a srpna 2017 se s přítelem chystáme do Rosolina Mare. Měli bychom v místě strávit asi 7 dní. Chtěli bychom se také podívat trochu po okolí, ale bohužel jsme limitováni dopravou. Jedeme totiž s cestovní kanceláří autobusem, nemůžeme tedy v místě libovolně cestovat na delší vzádlenosti. Jsou tedy v blízkosti města nějaká zajímavá místa, která by současně nebyla příliš drahá? A jak je to s obchody a jinou zábavou? Děkuji za odpověď. Petra.

Přečtěte si naši reportáž Rosolina Mare 2013, tam veškeré informace najdete.

# 09.04.2017, 18:57.
Moc Vás zdravím a děkuji za Vaše stránky. Začátkem června jedu s dvěma malými dětmi do Rosolina Mare a chtěla bych zřejmě ve Villachu udělat nějakou delší zastávku a dotankovat. Neměl byste prosím nějaký typ na čerpací stanici, kde by bylo i nějaké vyžití pro děti a možnost krátké procházky, případně svačiny? Moc děkuji. Tereza.

Tip na tankování najdete v článku Rakousko - italská hranice nabízí slevu, vyzvedněte si ji. Odpočinek doporučujeme realizovat mimo tankování. Na dálnici jsou čerpací stanice drahé. Na dálnicích v Rakousku je několik nepřehlédnutelných míst zvaných Oldtimer. Většinou na A2. Tam je vždy nějaká atrakce pro děti. Obecně odpočívadla v Rakousku jsou na velice dobré úrovni.

# 03.03.2017, 10:38.
Pročítal jsem pečlivě otázky a vaše odpovědi, ale nepodařilo se mi najít dotaz na cestu z letiště Marco Polo do města Chioggia. Přílet na letiště v pátek 14.4.2017 ve 21:30 hodin. Děkuji za odpověď. Vladislav.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 do Benátek. Konečnou má na Piazzale Roma. Autobusy jezdí každý den od 4:08 do 1:10. Jízdenka stojí € 8,00. Z Benátek potom pokračujte meziměstským autobusem ACTV č. 80E. Konečnou má v části Sottomarina na Piazza Europa. Zastavuje i přímo v Chioggia na Campo Marconi. Autobusy jezdí každý den od 4:00 do 1:35. Jízdenka stojí € 6,40. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenky je třeba zakoupit na pokladně Venezia Unica nebo v automatu.

# 24.02.2017, 19:44.
Letos jedeme poprvé do Rosolina Mare. Nejprve bych se chtěla zeptat na nejlevnější cestu z Mladé Boleslavi do Rosolina Mare. Jedeme na 16. dnů, tak nevím, zda je rakouská dálniční známka měsíční? Jedeme s pěti malými dětmi, tak jsem se chtěla zeptat, zda je poblíž aquapark a jaká je jeho cena? A jaké jsou ty neplacené plaže? A máte nějaké tipy na výlety pro děti? Děkuji za informace. Denisa.

Optimální trasa je následující: Mladá Boleslav - Praha - České Budějovice - Linz - Saluburg - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - SS309 - Chioggia - SS309 - Rosolina Mare. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 11,50 a na mýtném v Itálii v úseku Tarvisio - Mestre € 17,70. To samé při cestě zpět. Celkem tedy € 76,20. Levnější trasa je přes Brno, kdy odpadnou poplatky za tauernské tunely. Je to ale trasa o 120 km delší. Například při spotřebě 7 litrů benzínu a jeho ceně € 1,11 je to € 9,32, což je téměř ta úspora. V Rakousku jsou dálniční známky desetidenní, dvouměsíční a roční. Dvě desetidenní dálniční známky jsou levnější než jedna dvouměsíční. Zakupte si dvě desetidenní dálniční známky a nechte si je označit tak, aby na sebe navazovaly. Při cestě zpět neplatnou dálniční známku nahradíte platnou. Aquapark je v Chioggia v Sotomarina - Idrofollie. Přímo v Rosolina Mare je Piscina Europa s jedním tobogánem. Ceníky najdete na výše uvedených stránkách. Volné pláže jsou přibližně po 300 m, široké přibližně 50 m. Písčité, bez plážového servisu. Přečtěte si naši reportáž Rosolina Mare 2013, kde najdete i tipy na výlety.

# 15.02.2017, 09:20.
Narazila jsem na váš web a moc mě zaujal. Mám dotaz ohledně možností dovolené v Itálii se psem. Ještě nikdy jsme v Itálii nebyli, takže zkušenosti máme nulové. Jsme z Ústeckého kraje od Teplic a zajímá nás sever Itálie. Nechceme nějak daleko. Můžete nám doporučit cestu a místo vhodné pro čtyřčlenou rodinu se psem? Děkuji. Zdislava.

To je hodně široká otázka. Sever Itálie má dlouhé pobřeží a hodně středisek. Nicméně tip Vám dát můžeme. Vhodnou lokalitou pro strávení dovolené se psem je např. Rosolina Mare. Např. Villaggio Turistico Rosa Pineta Nord na severu letoviska má dokonce samostatnou psí pláž. Je tam také hodně možností kam si zajít se psem na procházku. Podívejte se na naši reportáž Rosolina Mare 2013. Trasa je následující: Teplice - Praha - České Budějovice - Linz - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Chioggia - Rosolina Mare. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,90, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 11,50 a na mýtném v Itálii € 17,70. Doporučujeme cestovat mimo první a poslední červencový víkend.

# 24.01.2017, 17:30.
Google mi ukázal Vaše stránky, které mě zaujaly. Poptáváme dovolenou v Itálii. Oslovili jsme cestovní kanceláře a objevila se nám nabídka na destinaci Rosolina Mare. Jeli bychom o prázdninách - 8 osob. Z toho jsou dvě malé děti ve věku 3 a 7 let. A manžel, který je paraplegik na vozíku. Byli jsme společně takto v Bibione a Lignanu. Je prosím toto městečko podobného rázu? Cestovní kancelář nám nabídla ubytování v komplexu Villaggio Solmare jako vhodné pro vozíčkáře. Setkal jste se zde při svém pobytu i s vozíčkáři? Dále se nám jedná o vyžití pro děti. Bibione i Lignano má na svých plážích volně přístupná různá hřišťátka, průlezky, klouzačky a houpačky. Je i zde tato možnost? Jsou zde dřevěné chodníčky, co vedou plážemi? Děkuji za Vaše odpovědi a přeji pěkný den. Vlasta.

Rosolina Mare je menší letovisko než Bibione nebo Lignano, v sezóně je tam však čilý turistický ruch také. Zda jsme se setkali s vozíčkáři si nepamatujeme. Nicméně letovisko se jeví hodně jako bezbariérové, podél pláží je promenáda a přístup na ně je bezbariérový, stejně tak pohyb po letovisku. Některé pláže koutky pro děti mají - např. Bagno Azzuro nebo Bagno Perlo, není to však v takové míře jako v Bibione. Zábavní centrum je v okolí Piazzale Europa. Na plážích se servisem chodníčky jsou - dřevěné nebo z dlažby. Na volných ne.

# 17.01.2017, 20:20.
Děkuji moc. Už se dívám na videa a recenze a asi pojedeme. Ještě mám jednu prosbu. Kde mám nejlépe sehnat ubytování? Minule jsme to kupovali přes italskou cestovní kancelář pro Bibione, ale u této destinace nevím, zda bych ji našel. Děkuji. Martin.

Těch možností je hodně. Záleží také na tom, jaké ubytování přesně požadujete, v jakém termínu přesně jedete. V Rosolina Mare fungují agentury, které pronajímají ubytovací kapacity. Jejich seznam s kontakty najdete na mapě uvedené v reportáži Rosolina Mare 2013, konkrétně v článku Rosolina Mare. My jsme např. našli skvělou nabídku v Rosa Pineta Nord, ubytování jsme kupovali přes Nacesty od německé cestovní kanceláře. Je možné, že najdete nějakou skvělou nabídku i od české cestovní kanceláře - viz Dovolená nebo v některých případech i přes Booking / Rosolina Mare.

# 17.01.2017, 18:47.
Pane Řehuřku, měl bych k Vám takovou prosbu. Vloni jsem byl s rodinou na dovolené v Itálii - Bibione, kde se nám moc líbilo, ale letos rodinka chce někam jinam, kde to je podobného stylu jako je Bibione. Klidně zase v Itálii. Nemohl byste mi poradit, kde je to podobné? Jako je večerní nakupování, dlouhé ulice s obchody a písčitá pláž? Předloni jsme byli v Chorvatsku - Pula, a tam nás to moc nenadchlo. Místo písku kamínky a o ulicích s obchody nemuže být řeč. Hledám na internetu, ale nějak se mi to nedaří. Chci jet autem a do 1200 km. Letecky neumím přesvědčit - srábotky, hihi. To je asi vše. Předem děkuji za odpověď, ať už kladnou nebo zápornou. S pozdravem Martin.

Z vlastních zkušeností doporučujeme Rosolina Mare. Přečtěte si naši reportáž Rosolina Mare 2013.

- Předchozí - Následující -
- 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 -