Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

PORTUGALSKO 2017 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Portugalsko v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Portugalska a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti PORTUGALSKO
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Portugalsko, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2017 - 2016 -
- Předchozí - Následující -

# 02.06.2017, 08:27.
Měl bych dotaz ohledně cen dálnic při jízdě přes Španělsko. Chystám se z Plzně do Portugalska, do města Faro a vůbec netuším, kudy je to nejkratší a nejlevnější přes Francii a Španělsko. Můžete mi poradit? Děkuji. Patrik.

Vaše optimální trasa je následující: Plzeň - Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Mulhouse - Besancon - Lyon - Valence - Montpellier - Perpignan - Girona - Barcelona - Tarragona - Valencia - Tomelloso - Cordoba - Sevilla - Huelva - Faro. V Německu se dálnice neplatí, ve Francii zaplatíte na mýtném € 72,70, ve Španělsku € 47,10 a v Portugalsku € 3,75. To samé při cestě zpět. Vzhledem ke vzdálenosti asi nemá význam dálnice objíždět. Trasy mimo dálnici jsou popsané v těchto našich odpovědích a v odpovědích týkajících se Francie.

# 02.04.2017, 10:10.
V létě se chystáme vlastním autem na okružní jízdu Španělskem a Portugalskem. Ráda bych Vás poprosila o radu, na kolik nás zhruba vyjde mýtné a všechny dálniční poplatky? Hrubý nástin trasy: Praha - Norimberk - Montpellier - Agde - Le Barcalés - Perpignan - Lloret de Mar - Barcelona - Zaragoza - Madrid - Valencie - Albufera - Elche - Mar Menor - Guadix - Granada - Nerja - Malaga - El Chorro - Ronda - Marbella - Gibraltar - Cádiz - Cordóba - Sevilla - Huelva a dál přejedeme do Portugalska. Nevím, zda i tam máte nějaké informace. Pokud ne, nevadí. Loulé - Portimao - Sagres - Beja - Évora - Setúbal - Lisabon - Queluz - Cascais - Sintra - Mafra - Alcobaca - Batalha - Tomar - Coimbra - Porto - Guimaraes - Braga a opět Španělsko - Las Médulas - Ézaro - A Coruňa - pobřeží a park Picos de Europa - León - Burgos - Bilbao - San Juan de Gaztelugatze - Hondarribia - Torla ... a nejkratší cestou zpět domů do Prahy. Předem moc děkuji. Budu ráda za jakékoliv informace. S pozdravem Lenka.

V Německu se dálnice neplatí, ve Francii zaplatíte od Mulhouse € 72,70, po Španělsku € 49,65, po Portugalsku € 49,40, po Španělsku € 43,15 a po Francii € 61,90. Ceny jsou samozřejmě orientační a jsou závislé na konkrétní zvolené trase.

- Předchozí - Následující -
- 2017 - 2016 -